آخرین تجزیه و تحلیل احساسات خرده فروشی EUR/USD و EUR/GBP

آخرین تجزیه و تحلیل احساسات خرده فروشی EUR/USD و EUR/GBP

  • EUR/USD – جهش بزرگ در طول هفتگی.
  • معامله گران EUR/GBP طولانی باقی می مانند اما فروش شورت افزایش می یابد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

ویژگی های معامله گران موفق

EUR/USD – چشم انداز مختلط

بر اساس آخرین داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی IG، 54.49 درصد از معامله‌گران دارای پوزیشن لانگ خالص هستند که نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.20 به 1 است. تعداد معامله‌گران لانگ خالص نسبت به روز گذشته 0.84 درصد کاهش داشته است. اما نسبت به هفته گذشته 34.83 درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر، تعداد معامله گران نت شورت نسبت به روز گذشته 7.36 درصد افزایش اما نسبت به هفته گذشته 4.00 درصد کاهش داشته است.

رویکرد ما معمولاً با احساسات جمعیت در تضاد است، و این واقعیت که معامله‌گران دارای سود خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های EUR/USD ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. با این حال، موقعیت فعلی کمتر از دیروز است، اما نسبت به هفته گذشته خالص‌تر است. این ترکیبی از احساسات جاری و تغییرات اخیر یک سوگیری معاملاتی مختلط برای جفت EUR/USD را نشان می دهد.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

EUR/GBP – معامله گران به شدت طولانی

آخرین داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی IG نشان می‌دهد که 73.13 درصد معامله‌گران موقعیت خرید خالص را حفظ می‌کنند، با نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 2.72 به 1 است. روز گذشته نسبت به هفته گذشته 6.71 درصد کاهش داشته است. در مقابل، تعداد معامله گران نت-شورت نسبت به دیروز 3.00 درصد کاهش داشته اما نسبت به هفته گذشته 48.09 درصد افزایش داشته است.

  USD/JPY پس از حدس و گمان مداخله FX سقوط کرد

استراتژی ما معمولاً شامل نگاهی مخالف به احساسات جمعیت است، و این واقعیت که معامله‌گران دارای سود خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های EUR/GBP ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. با این حال، این موقعیت نسبت به دیروز خالص تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. این ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر یک سوگیری معاملاتی مختلط برای جفت EUR/GBP را نشان می دهد.

نمودار روزانه EUR/GBP

image2.png
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ -6٪ -3٪
هفتگی -13٪ 39% -3٪

همه نمودارها با استفاده از TradingView

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم انتهای این قطعه به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/eur-usd-and-eur-gbp-latest-retail-sentiment-analysis-20240620.html