آیا قیمت طلا در حال افزایش است؟

چشم انداز و تحلیل طلا

  • کاهش بازده واقعی طلا را برای سرمایه گذاران جذاب تر می کند.
  • تمرکز اقتصاد ایالات متحده در اواخر امروز
  • واگرایی نزولی/منفی در نمودار طلای روزانه می تواند خرس ها را به تصویر بازگرداند.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز GOLD Q4 را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله‌گری باشد، در دست بگیرید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی XAU/USD

قیمت طلا به دلیل روایت نزولی مربوط به دلار آمریکا در سال 2024 تا حد زیادی تقویت شده است. اگرچه قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو (به جدول زیر مراجعه کنید) تقریباً نشان می دهد 85bps با توجه به کاهش انباشته نرخ بهره تا دسامبر 2024، فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی در زبان خود بسیار محتاط بوده و به شدت به داده ها وابسته بوده اند که در صورت مخالفت داده های اقتصادی با روند فعلی، به راحتی می تواند پیش بینی ها را تحت تاثیر قرار دهد.

ضمنی FED صندوق های آتی

image1.png

منبع: Refinitiv

کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا یکی از عوامل کلیدی (مطابق با بازده واقعی پایین‌تر) در حرکت صعودی طلا و پس از حراج بی‌نظیر اوراق قرضه آمریکا در دیروز بوده است که شاهد ادامه روند نزولی دو ساله در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه‌داری همچنان رکود است.

بازده واقعی ایالات متحده (10 سال)

image2.png

منبع: Refinitiv

تقویم اقتصادی امروز دارای اعتماد مصرف کننده CB و مقامات فدرال رزرو در طول جلسات تجاری ایالات متحده است (تقویم اقتصادی زیر را ببینید). از منظر پناهگاه امن، جنگ بین اسرائیل و حماس اکنون وارد پنجمین روز از آتش بس توافق شده خود شده است که می تواند جذابیت شمش ها را محدود کند. در نهایت، قیمت طلای چین و هند به بالاترین حد محلی رسیده است و ممکن است تقاضای این دو مصرف کننده عمده طلا را کاهش دهد.

  کره شمالی بار دیگر موشک بالستیک شلیک کرد

تقویم اقتصادی طلایی

image3.png

منبع: DailyFX

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه قیمت طلا

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، TradingView

قیمت روزانه XAU/USD بالاتر از قیمت ثابت می ماند 2000.00 دلار از دسته روانشناختی حمایت می کند، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) علامت نگران کننده ای برای گاو نر منتشر می کند زیرا اوج های پایین تر می تواند نشان دهنده واگرایی نزولی/منفی در کوتاه مدت باشد. گاوهای نر طلا ممکن است از چشم انداز همگرای میانگین متحرک 50 و 200 روزه که می تواند به شکل صلیب طلایی تبدیل شود، هیجان زده باشند.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

احساس مشتری GOLD IG: صعودی

کنجکاو هستید که بدانید موقعیت یابی در بازار چگونه می تواند بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد؟ راهنمای احساسات ما بینش ها را در اختیار دارد – اکنون آن را دانلود کنید!

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-xau-usd-price-forecast-are-gold-prices-jumping-the-gun-wv-20231128.html