احساسات مثبت بازار، دارایی های ریسک را بیشتر می کند، طلا کاهش می یابد

نزدک، طلا، تحلیل و نمودارهای دلار آمریکا

  • نزدک 100 به 20000 چشم می‌خورد زیرا خریداران همچنان کنترل دارند.
  • با مثبت شدن احساسات ریسک، طلا سقوط می کند.
  • دلار آمریکا کمی تغییر کرده است، بازارها SNB و BoE را در این هفته مورد توجه قرار می دهند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

توصیه شده توسط Nick Cawley

بر سه شرایط بازار مسلط شوید

بخش فناوری در ایالات متحده به شتاب صعودی خود ادامه می دهد، که به دلیل تقاضای مداوم برای سهام Mag 7 است. شاخص نزدک 100 به سطح قابل توجه 20000 نزدیک می شود. سه شرکت برتر نزدک – انویدیا، مایکروسافت و اپل – مجموعاً نزدیک به 26 درصد از کل سرمایه بازار این شاخص را تشکیل می دهند. این رقم بر ریسک تمرکز قابل توجه ناشی از این سهام Mag 7 در شاخص تاکید می کند.

نمودار قیمت روزانه نزدک

image1.png

دلار ایالات متحده روند ثابتی را در معاملات اولیه حفظ می کند، با کمبود داده ها یا رویدادهای پر تاثیر در این هفته برای ارائه راهنمایی های جهت دار. بازدهی خزانه داری ایالات متحده در پایین ترین سطح چند هفته اخیر خود یا کمی بالاتر از آن باقی می ماند، در حالی که انتظارات برای کاهش نرخ بهره ایالات متحده عمدتاً بدون تغییر باقی می ماند. بازار در حال حاضر اولین کاهش در ماه نوامبر را پیش بینی می کند، اگرچه حرکت در جلسه سپتامبر تعجب آور نیست. علاوه بر این، انتظار می‌رود تا پایان سال نرخ بهره کاهش بیشتری پیدا کند.

image2.png

شاخص دلار آمریکا در حدود 105.60 معامله می شود و حرکت اخیر خود را به سمت بالاتری تثبیت می کند. دلار به بالای هر سه میانگین متحرک ساده بازگشته است که یک سیگنال صعودی است، اما با استفاده از نشانگر CCI بیش از حد خرید به نظر می رسد.

نمودار قیمت روزانه USD

image3.png

طلا در حال تثبیت سودهای اخیر خود است و در محدوده چند هفته ای باقی می ماند. میانگین‌های متحرک ساده 20 و 50 روزه در حال حاضر به عنوان مقاومت کوتاه‌مدت عمل می‌کنند، و اینها باید شکسته شوند و در بالا باز شوند تا فلز گرانبها در حال حرکت بالاتر باشد. پشتیبانی فقط زیر 2280 دلار در هر اونس. باید در کوتاه مدت برگزار شود.

طلا به محدوده معاملاتی اخیر احترام می گذارد، اما حمایت باید ثابت بماند

نمودار قیمت روزانه طلا

image4.png

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 56.86 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.32 به 1 است. معامله گران نت شورت 0.30 درصد بیشتر از دیروز و 33.70 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیب احساسات کنونی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری مختلط معاملات طلا را می دهد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 10% 1% 6%
هفتگی -18٪ 26% -4٪

نمودارها از طریق TradingView

برای همه اطلاعات اقتصادی منتشر شده و رویدادها را ببینید تقویم اقتصادی DailyFX

آیا شما ریسک پذیر هستید یا خطرناک؟ می توانید از طریق فرم انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/positive-market-sentiment-nudge-risk-assets-higher-gold-slips-lower-20240617.html