افزایش ارزش دلار آمریکا با ادامه بحث بدهی در میان رتبه‌بندی مجدد Fitch. DXY بالاتر؟

دلار آمریکا، نفت خام، طلا – نکات قابل بحث

  • دلار آمریکا حرکتی واضح پیدا کرد و امروز تقویت شد
  • موضوع سقف بدهی ادامه دارد و صورتجلسه فدرال رزرو مقداری علوفه را فراهم کرد
  • اگر مشکل بدهی حل شود، DXY کجا خواهد بود (دلار آمریکا) سر شاخص؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

دلار آمریکا یک شبه با افزایش بازدهی خزانه داری در شمال و سقوط سهام در حالی که بحث سقف بدهی ایالات متحده به سمت اول ژوئن پیش می رود، دوباره صعود کرد. این تاریخی است که جانت یلن، وزیر خزانه داری، روزی را که ممکن است پول نقد خزانه داری تمام شود، شناسایی کرده است.

تقاضا برای “دلار بزرگ” با ارزهای بتای بالا مانند دلار استرالیا و کیوی افزایش یافت، اما این افزایش در بازارهای ارز گسترده بوده است.

ارزهای اقیانوس آرام جنوبی به پایین ترین حد در 6 ماه گذشته رسیدند و دلار مرتبط با رشد مستعد نوسانات در جو ریسک جهانی بود که به دلیل عدم اطمینان از افت سقف بدهی ایالات متحده در حال فرسایش است.

Fitch، آژانس رتبه بندی اعتباری، اواخر روز چهارشنبه با نزدیک شدن به مهلت سقف بدهی، ایالات متحده را تحت نظارت منفی قرار داد.

در حالی که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یک راه حل قبل از وقوع یک پیش فرض پیدا می شود، چشم انداز آشکار شدن آن حدس هایی را برای بسیاری از سناریوها ارائه می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، به نظر می رسد عدم قطعیت تنها قطعیت باشد.

  پیش بینی فنی دلار استرالیا در سه ماهه دوم: AUD/USD و AUD/JPY

لازم به ذکر است که کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز چهارشنبه گفت «ما به طور نکول نمی‌رویم».

بازدهی خزانه داری در سراسر منحنی افزایش یافته است، در حالی که اسکناس یک ساله تنها چند نقطه پایه از بالاترین سطح 23 سال گذشته فاصله دارد.

صورتجلسه جلسه فدرال رزرو که دیروز منتشر شد نشان داد که در حالی که توافقی برای افزایش بیشتر نرخ بهره وجود ندارد، یادداشت ها به جای چشم انداز کاهش، به توقف برای مدتی اشاره می کنند.

بازارهای نرخ بهره برای نشست کمیته بازار آزاد فدرال در دسامبر (FOMC) در حال کاهش هستند.

وال استریت جلسه نقدی را کاهش داد، اما پس از اینکه انویدیا، سازنده تراشه، نتایج بسیار بهتر از پیش بینی ها را گزارش کرد، معاملات آتی نزدک در طول جلسه آسیایی افزایش یافت. آنها بر این باورند که درآمد سه ماهه دوم حدود 11 میلیارد دلار خواهد بود که بیش از برآوردهای 7.2 میلیارد دلاری است.

سهام APAC به استثنای ژاپن عمدتاً در قرمز هستند و Nikkei 225 افزایش قابل توجهی داشته است. داده‌های وزارت دارایی ژاپن نشان می‌دهد که خرید خارجی سهام ژاپن در هفته منتهی به 19 مه مجدداً افزایش یافته و به 867.5 میلیارد ین رسیده است.

نفت خام در برابر رشد دلار آمریکا ایستادگی کرد و یک شبه 3 هفته ای را ثبت کرد و تا کنون در تجارت آسیایی ثابت بوده است. قرارداد آتی WTI بیش از 74 دلار آمریکا است در حالی که قرارداد برنت بالاتر از 78 دلار آمریکا است.

هر اونس طلا نزدیک به 1960 دلار در حال کاهش است در حالی که قیمت نقره امروز به زیر 23 دلار در هر اونس رسید.

  نخست وزیر ژاپن دستور آماده باش داد

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

تجزیه و تحلیل فنی DXY

شاخص DXY پس از شکستن از یک خط روند نزولی در 2 هفته پیش به صعود خود ادامه داد.

این افزایش به بالاتر از مقاومت نزدیک به 102 رسید و این منطقه ممکن است در عقب نشینی پشتیبانی کند.

در سمت بالا، مقاومت می تواند در سطح 76.4% فیبوناچی بازگردانی در قله قبلی 105.10 باشد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییترمنبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-rides-high-as-debt-debate-continues-amid-fitch-re-rating-higher-dxy-20230525.html