افزایش دلار استرالیا در تعهد محرک چین؛ AUD/USD، EUR/AUD، GBP/AUD Price Action

دلار استرالیا در مقابل دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس – تنظیمات قیمت:

  • AUD به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مقامات چینی متعهد به تقویت اقتصاد شده‌اند، پرش کردند.
  • تمرکز اصلی اکنون روی استرالیا است CPI داده های موعد چهارشنبه
  • چشم انداز چیست AUD/USD، GBP/AUD، و EUR/AUD?

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

دلار استرالیا در برابر برخی از همتایان خود پس از قول مقامات چینی برای تحریک اقتصاد افزایش یافت.

پس از آن که گزارش‌های رسانه‌ای به نقل از خبرگزاری دولتی شین‌هوا مبنی بر اینکه چین از تعدیل‌های سیاست اقتصادی، تمرکز بر گسترش تقاضای داخلی، افزایش اعتماد و جلوگیری از خطرات، حمایت خواهد کرد، بازارها راحت شدند. این آژانس همچنین به نقل از رئیس جمهور شی طی یک نشست جداگانه گفت که چین برای دستیابی به اهداف توسعه سالانه خود تلاش خواهد کرد.

پکن مجموعه‌ای از اقدامات را برای کاهش برخی از خطرات نزولی برای اقتصاد اعلام کرده است، از جمله کاهش معیارهای وام‌دهی کلیدی، اقدامات هدفمند به سمت وسایل نقلیه با انرژی جدید، بخش املاک و بخش هوش مصنوعی مولد پررونق، و نشان‌دهنده پایان سرکوب سال‌ها در بخش فناوری است.

نمودار هفتگی AUD/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

اکنون تمرکز بر روی این است که آیا اقدامات اضافی برای بخش مسکن در حال مبارزه وجود دارد که به سمت تقاضا و زیرساخت ها رسیدگی کند. چین بزرگترین شریک تجاری دو طرفه استرالیا در زمینه کالا و خدمات است. هر گونه بهبودی در چشم انداز رشد چین برای چشم انداز AUD به خوبی پیش بینی می شود.

  تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده تا 5.2٪ بازبینی شد، زیرا طلا ثابت می ماند، DXY بارون می شود

در همین حال، انتظار می‌رود داده‌های ارائه شده در روز چهارشنبه نشان دهد که CPI استرالیا در سه‌ماهه آوریل تا ژوئن از 1.4 درصد در سه‌ماهه ژانویه تا مارس به 1.0 درصد در سه ماهه سه‌ماهه کاهش یافته است و از 7.0 درصد در سه‌ماهه قبل به 6.2 درصد در سه‌ماهه دوم تا 2023 رسیده است. به صورت ماهانه، انتظار می‌رود که CPI از 5.6 درصد در ماه می به 5.4 درصد در ماه ژوئن کاهش یابد. با توجه به اینکه نرخ بیکاری استرالیا نزدیک به پایین‌ترین سطح پنج دهه اخیر است، کاهش آهسته‌تر از حد انتظار در فشار قیمت‌ها می‌تواند نشست 1 آگوست RBA را به یک نشست زنده تبدیل کند.

نمودار روزانه AUD/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

AUD/USD: تشکیل پایگاه دیگری؟

در نمودارهای فنی، AUD/USD بالاتر از سطح حمایت حیاتی در میانگین متحرک 200 روزه (اکنون در حدود 0.6720) قرار دارد. صعود به بالای سطح 0.6750 روز دوشنبه، این احتمال را افزایش می دهد که این جفت می تواند پایه دیگری را تشکیل دهد. این به دنبال پایین ترین سطحی است که در اواخر ژوئن/اوایل ژوئیه شکل گرفت و چشم انداز یک الگوی بالاتر از بالا-بالاتر-پایین را از ماه می باز می کند.

با این حال، AUD/USD باید از مانع حیاتی در اوج های ژوئن و جولای در حدود 0.6900 عبور کند تا تأیید کند که روند از پایین به سمت بالا برگشته است. تا آن زمان، مسیر کمترین مقاومت، در محدوده 0.6500-0.6900 که اخیراً به خوبی تثبیت شده است، یک طرف باقی می ماند.

  چین خواستار جلوگیری از گسترش تاثیرات جنگ اوکراین و روسیه شد

نمودار هفتگی GBP/AUD

image3.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

GBP/AUD: ریسک عقب نشینی می کند

GBP/AUD از سال 2021 در خط روند افقی در حدود 1.9200 با یک مانع بزرگ روبرو شده است.

واگرایی مومنتوم منفی (افزایش قیمت مرتبط با رکود در شاخص قدرت نسبی 14 روزه) خطر افت به سمت پایین ترین سطح ژوئن 1.8500 در کوتاه مدت را افزایش می دهد. با این حال، فشار رو به بالا بعید است که محو شود در حالی که ضربدر بالای میانگین متحرک 200 روزه (در حدود 1.8250) باقی بماند.

نمودار روزانه EUR/AUD

image4.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

EUR/AUD: فشار رو به بالا ممکن است محو شود

پس از تلاش‌های ناموفق مکرر برای شکستن از سقف جامد در ماه مه 1.6515، به نظر می‌رسد EUR/AUD در کوتاه مدت کمی ضعیف باشد. متقاطع می تواند در ابتدا به سمت پایین ترین سطح اواسط ژوئیه یعنی 1.6230، به طور بالقوه میانگین متحرک 200 روزه (اکنون در حدود 1.5900) کاهش یابد.

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManishمنبع: https://www.dailyfx.com/news/australian-dollar-surges-on-china-stimulus-pledge-aud-usd-eur-aud-gbp-aud-price-action-20230725.html