اوآنا؛ تجلی هم صدایی برای رویارویی با امپراتور رسانه ای غرب

جهان امروز شاهد رویدادهای تلخ و رنج و درد ملت هایی است که به دلیل موج گسترده اخبار جهت دار رسانه های تحت نفوذ قدرت های غربی، روایت هایی وارونه یا غیردقیق از آن به خورد افکار عمومی جهان داده می شود و این دست رسانه ها با سرپوش گذاشتن و سانسور کردن جنایات و فجایعی که در طول سالیان سال به دست قدرتهای استکبار رقم خورده است، سعی دارند چهره جنایتکار برخی قدرتهای غربی را پشت صورتک هایی به ظاهر موجه و مقبول، پنهان نگه دارند.

نماینده روسیه در این اجلاس هم از جنگ رسانه ای در کنار جنگ اوکراین سخن گفت و این که چگونه امپراتور رسانه ای غرب، سعی دارد با سیاه نمایی، بزرگنمایی و سانسور، تصویری متفاوت از رویدادها و واقعیت های این جنگ به مردم جهان ارائه دهد.

ضرورت هم صدایی، همراهی و همکاری رسانه های کشورهای عضو سازمان اوآنا برای مقابله با این جریان رسانه ای تحت کنترل دولت های سلطه جو، یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که در نشست اوآنا در تهران مورد تاکید همه شرکت کنندگان قرار داشت و حاضرین در این اجلاس، به اتفاق خواستار آن شدند تا رسانه های منطقه با تقویت همکاری و هم افزایی، با کنار زدن پرده های ساخته شده از اخبار جعلی، واقعیت های موجود از درد و رنج بجا مانده از اشغالگری آمریکایی ها برای مردم مظلوم افغانستان گرفته تا مظلومیت مردم فلسطین، تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، واقعیت های جنگ اوکراین، واقعیت های جنگ یمن و جنایاتی که علیه مردم مظلوم آن صورت می گیرد و … به درستی به افکار عمومی جهان نشان دهند.

  آمریکا و ژاپن همکاری در حوزه امنیت سایبری را افزایش می‌دهند

نمایندگان رسانه های جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران، بر ضرورت توجه رسانه های منطقه و اوآنا به آثار مرگبار تحریم های ضدانسانی از جمله تحریم دارو علیه ملت ایران تاکید کردند.

عبدالواحد ریان رئیس خبرگزاری باختر افغانستان از رنج ها و ویرانه های برجا مانده از 20 سال اشغالگری آمریکایی ها سخن گفت و اینکه مردم افغانستان نیاز دارند تا واقعیت های کشورشان، متفاوت از آنچه رسانه های غربی با مصلحت اندیشی به نفع دولت های متبوع یا حامی خود روایت می کنند، به سمع و نظر جهانیان برسد.

در این اجلاس همچنین تبعات شیوع جهانی ویروس مهلک کرونا بر صنعت رسانه در جهان مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت آمادگی رسانه های برای رویارویی با هرگونه رویداد مشابه در آینده با هدف اطلاع رسانی حرفه ای به منظور کمک به دولت ها و ملت ها برای غلبه بر این گونه رویدادهای ناگوار تاکید شد.

اینکه رسانه های منطقه باید صدای ملت مظلوم فلسطین و یمن باشند، روایت گر صادق دلایل و عوامل ویرانی سوریه و عراق باشند و با نگاه دقیق، حضور دوست و دشمن را در منطقه را تشخیص دهند و از قدرت رسانه برای مبارزه با تروریسم، فقر، سلطه جویی قدرتها و کاستن از بحران ها و مسائل و مصائب ملت های منطقه و جهان غافل نشوند، از جمله نکاتی دیگری بود که بود حاضران در اجلاس اوآنا در تهران مورد تاکید قرار دادند.

اجلاس اوآنا به میزبانی تهران، به گفته روسا و نمایندگان ارشد رسانه های منطقه، فرصتی مناسب در شرایطی حساس است تا اعضای این خانواده بزرگ رسانه ای، با مطرح کردن چالش های مشترک، با همفکری و هم اندیشی، راه حل های موثر برای عبور از چالش ها و حرکت به سوی همکاری های بیشتر بیابند.

  ۱۰ استراتژی فارکس برتر با درصد موفقیت بالا نیک وست تحلیل فارکس و ارزهای دیجیتال | persianforexacademy


منبع: https://www.irna.ir/news/84923178/%D8%A7%D9%88%D8%A2%D9%86%D8%A7-%D8%AA%D8%AC%D9%84%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8