بازارها پس‌بک نرخ فدرال، پوند/دلار و یورو/دلار را نادیده می‌گیرند

GBP/USD، EUR/USD قیمت ها، تجزیه و تحلیل و نمودارها

  • اولین کاهش نرخ بهره آمریکا در مارس 2024 مشاهده شد.
  • جفت دلار آمریکا در شرایط آرام تجاری تغییر چندانی نکرد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

تعداد انگشت شماری از مقامات فدرال رزرو از پایان هفته گذشته به این موضوع پرداخته اند و در مقابل آنچه به عنوان قیمت گذاری تهاجمی در بازار برای کاهش شش ربع واحدی نرخ بهره در سال آینده می دانند، عقب نشینی کرده اند. آقایان ویلیامز و بوستیک جمعه گذشته این حرکت را آغاز کردند و گفتند که کاهش نرخ بهره در حال حاضر مورد بحث قرار نمی گیرد، در حالی که دیروز رئیس فدرال رزرو کلیولند، لورتا مستر، گفت که بازارها در قیمت گذاری در کاهش نرخ از خود جلوتر هستند. گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو دیروز پیشنهاد کرد که بازارها آنچه را که می خواهند بشنوند و نه آنچه را که فدرال رزرو می گوید، می شنوند.

آخرین احتمالات نرخ بهره صندوق فدرال رزرو CME نشان می دهد که بانک مرکزی ایالات متحده در سال آینده نرخ های بهره را 150 واحد کاهش می دهد و اولین کاهش 25 واحدی در نشست مارس FOMC مشاهده شد.

image1.png

بازدهی خزانه‌داری آمریکا نزدیک به پایین‌ترین حد چند ماهه باقی می‌ماند و معیار 10 ساله زیر 4 درصد است، در حالی که اوراق قرضه 30 ساله به دنبال شکستن به زیر همان سطح است.

بازده خزانه داری 10 ساله ایالات متحده

image2.png

بازدهی خزانه داری 30 ساله آمریکا

image3.png

با کاهش بازده اوراق قرضه دولتی، دلار آمریکا همچنان تحت فشار است و شاخص دلار آمریکا نمی تواند ضررهای اخیر را به دست آورد. شاخص دلار همچنان به بالا و پایین‌تر شدن ادامه می‌دهد و بازگشت به سطح 78.6% فیبوناچی اصلاحی در 101.17 در کوتاه مدت قابل رد نیست.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

image4.png

دو تا از بزرگ‌ترین جفت‌های دلار آمریکا، EUR/USD و GBP/USD، تلاش می‌کنند تا شرایط بازار را بالاتر ببرند اما نازک به این معنی است که هر حرکتی محدود است. کیبل در تلاش است تا پس از جهش از فیبوناچی اصلاحی 38.2% دیروز در 1.2628 با احتمال 1.2794 به بالای 1.2700 برگردد.

نمودار روزانه GBP/USD

image5.png

EUR/USD در حال حاضر توسط هر سه میانگین متحرک ساده پس از پاکسازی 20-dsma در پایان هفته گذشته پشتیبانی می شود. پشتیبانی اولیه برای جفت از این sma در 1..0876 و پس از آن اصلاح فیبوناچی 23.6% در 1.08645. مقاومت بین 1.1000 و 1.1017.

نمودار روزانه EUR/USD

image6.png

نمودار با استفاده از TradingView

راهنمای احساسات خرده فروشی رایگان EUR/USD ما را دانلود کنید
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 9% 0% 4%
هفتگی -12% 10% -2٪

نظر شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-dxy-latest-markets-ignore-fed-rate-pushback-gbp-usd-and-eur-usd-20231219.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار