بانک مرکزی اروپا نرخ ها را با کاهش تورم آزمایشی، افزایش یورو/دلار آمریکا ثابت نگه دارد

تصمیم بانک مرکزی اروپا:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

بانک مرکزی اروپا امروز نرخ بهره را ثابت نگه داشته و همزمان پیش بینی تورم خود را کاهش داده است. بانک مرکزی همچنین به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مبارزه با تورم بالا، آخرین طرح خرید اوراق قرضه خود را زود به پایان رساند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد در حالی که تورم در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، احتمالاً در کوتاه‌مدت دوباره به طور موقت افزایش می‌یابد. طبق آخرین پیش‌بینی‌های کارکنان یوروسیستم برای منطقه یورو، انتظار می‌رود تورم در طول سال آینده به تدریج کاهش یابد، قبل از اینکه به هدف 2 درصدی شورای حاکم در سال 2025 نزدیک شود. به طور کلی، کارکنان انتظار دارند تورم کل در سال 2023 به طور متوسط ​​5.4 درصد باشد، 2.7 درصد در سال 2024، 2.1 درصد در سال 2025 و 1.9 درصد در سال 2026. در مقایسه با پیش بینی های کارکنان سپتامبر، این به یک بازنگری نزولی برای سال 2023 و به ویژه برای سال 2024 است.

اعتراف بانک مرکزی مبنی بر افزایش احتمالی تورم در کوتاه مدت باعث شد تا بانک مرکزی بر لزوم حفظ نرخ ها در سطح فعلی برای مدت کافی تاکید کند. بانک مرکزی اروپا همچنین اعلام کرد که انتظار می‌رود رشد اقتصادی در کوتاه‌مدت پایین بماند و انتظار می‌رود اقتصاد به دلیل افزایش درآمدهای واقعی بهبود یابد.

در زمینه رشد، پیش‌بینی‌های بانک مرکزی اروپا 0.6 درصد برای سال 2023 تا 0.8 درصد برای سال 2024 و 1.5 درصد برای هر دو سال 2025 و 2026 برآورد می‌شود.

  از انتقادروسها ازایجاد موانع مصنوعی درمذاکرات برجام تاسفرلوکاشنکوبه تهران

کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا به زودی آغاز می شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

***به روز رسانی برای دنبال کردن****

با نگاه به آینده

بانک مرکزی اروپا (ECB) در مقایسه با BoE و فدرال رزرو با سخت ترین کار مواجه است. رشد آهسته در منطقه یورو و رکود فنی حاکی از کاهش شدیدتر نرخ در سال 2024 است که با آنچه که از بانک انگلستان (BoE) شنیدیم کاملاً در تضاد است.

اظهارات امروز بانک مرکزی اروپا نشان دهنده خوش بینی زیادی نیست زیرا بانک مرکزی هشدار داده است که رشد اقتصادی در کوتاه مدت کم خواهد ماند. نه مخالفت های زیادی از سوی بانک مرکزی اروپا، من انتظار بیشتری داشتم و چیزی شبیه به پوول رئیس فدرال رزرو. تجدیدنظرهای نزولی در تورم آنچنان که انتظار می رفت قابل توجه نبودند و این تا حدی می تواند اولین دوره قدرت یورو را پس از اعلام توضیح دهد.

واکنش بازار

واکنش اولیه در EURUSD شاهد یک جهش 30 پیپ به سمت بالاترین سطح روزانه در اطراف دسته 1.0940 بود. با گذشت زمان، یورو شروع به از دست دادن درخشش خود کرد و برخی از دستاوردهای خود را تسلیم کرد. آیا یورو می تواند به پیشروی خود در برابر گرین بک ادامه دهد؟

یورو دلار نمودار روزانه

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

EURUSD در این هفته، به ویژه دیروز پس از FOMC، از یک رالی قوی برخوردار بوده است. سطح 1.1000 همچنان یک مانع کلیدی برای صعود بیشتر است و سطح 1.0700 منطقه کلیدی حمایت است. اگر قیمت امروز نتواند به بالاتر از سطح 1.1000 برسد، این دو سطح می‌توانند محدوده یورو دلار را برای مدتی محدود نگه دارند.

  Dow، Nasdaq 100 و CAC40 همگی سودهای قوی دارند

احساس مشتری IG

معامله‌گران خرده‌فروشی IGCSshows در حال حاضر در EURUSD کوتاه هستند و 55٪ از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های SHORT دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که EURUSD ممکن است قبل از ادامه روند صعودی قیمت، نزولی را محدود ببیند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -20% 18% 0%
هفتگی -43٪ 48% -7٪

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/ecb-keep-rates-steady-with-tentative-inflation-downgrades-eur-usd-rises-20231214.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار