بانک ملی سوئیس نرخ‌ها را کاهش می‌دهد و از فرانک قوی استناد می‌کند زیرا به دنبال رشد سوخت است

بانک ملی سوئیس، تجزیه و تحلیل فرانک سوئیس

  • SNB حرکت را حفظ می کند و نرخ بهره را بیشتر به 1.25٪ کاهش می دهد.
  • تورم در سوئیس کمتر از هدف کاهش یافته است و انتظار می‌رود که در همین حد باقی بماند
  • در پیشبرد، بخش قابل توجهی از بازار انتظار داشتند که قیمت گذاری مجدد CHF اعمال شود
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

بانک ملی سوئیس (SNB) به کاهش 25 امتیازی نرخ بهره رأی داد.

SNB به کاهش 25 واحد پایه نرخ بهره رای داد تا نرخ بهره را 1.25 درصد تعیین کند. کاهش نرخ توسط اکثریت بازار انتظار می‌رفت، اما با توجه به کاهش خارق‌العاده تورم و رشد دستمزد شرکت‌ها که نشانه‌های اندکی از کاهش را نشان می‌داد، شانس خارجی قابل توجهی وجود داشت که ممکن است بانک تصمیم به حفظ آن بگیرد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

رئیس جردن به افزایش اخیر فرانک به دلیل عدم اطمینان سیاسی اشاره کرد. ارز محلی قوی تر صادرات سوئیس را برای شرکای تجاری خود گران تر می کند و می تواند بر رشد تاثیر بگذارد. اردن همچنین تعهد بانک ها را برای مداخله در بازار ارز در هر جهت، در صورت لزوم، اعلام کرد. این اعلامیه منجر به کاهش ارزش فرانک شد.

بیاموزید که چگونه برای داده ها یا رویدادهای اقتصادی با تاثیر بالا با این رویکرد آسان برای پیاده سازی آماده شوید:

تورم سوئیس – حسادت بازارهای توسعه یافته

تورم سوئیس به راحتی زیر هدف 2 درصد باقی می ماند و برای دومین ماه متوالی روی 1.4 درصد باقی می ماند زیرا سایر کشورها مانند ایالات متحده و اتحادیه اروپا هنوز به این موفقیت دست پیدا نکرده اند. همین دیروز، بریتانیا موفق شد به هدف 2 درصدی بانک مرکزی انگلیس دست یابد، اما بر خلاف سوئیس، انتظار می رود تورم انگلیس برای مدتی پس از آن بالای 2 درصد باقی بماند.

تورم سوئیس (سرفصل و معیارهای اصلی CPI)

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

تولید ناخالص داخلی سوئیس و رشد دستمزد به SNB Hawks دلیلی برای نگه داشتن آن داد

نشانه های اولیه بهبود اقتصادی در سوئیس در حال افزایش است و نشان می دهد که نرخ ها آنقدر محدود کننده نیستند که مانع رشد شوند. علاوه بر این، دستمزدها در سوئیس انعطاف‌پذیری نشان داده‌اند و برای سه چهارم متوالی در سطح 1.8 درصد باقی مانده‌اند و در سه‌ماهه چهارم سال 2023 تنها با کاهش اندکی به 1.7 درصد رسیده‌اند. این تحولات باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد تصمیم با بسیاری از دیدگاه‌ها می‌شود که بانک ممکن است نرخ‌ها را ثابت نگه داشته باشد.

تولید ناخالص داخلی نشان می دهد تیرهای سبز و فشار دستمزد ثابت است

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

واکنش و چشم انداز فوری بازار USD/CHF

با توجه به اینکه بسیاری از فعالان بازار امروز منتظر اعلام نرخ بهره بدون تغییر هستند، دیدن افزایش شدید قیمت فرانک (ضعف) تعجب آور نیست زیرا USD/CHF پس از آن 67 پیپ افزایش یافت.

  1.3900 به عنوان DXY Retreats ثابت می ماند، آیا MA 20 روزه پشتیبانی ارائه می دهد؟

دلار آمریکا/ نمودار 5 دقیقه ای CHF

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

فرانک ضعیف تر یک شکل گیری معکوس بالقوه را نشان می دهد که در حال حاضر آشکار می شود. اگر حرکت قیمت برای یک روز در اطراف سطوح فعلی بسته شود، شکل گیری شمع سه روزه را می توان به شکل گیری یک ستاره صبح – یک الگوی معکوس معمولاً صعودی – تشبیه کرد. یکی از نگرانی‌هایی که در اینجا وجود دارد، طول عمر محرک‌های صعودی در اطراف دلار است. بازنگری هاوکیش در پیش‌بینی تورم فدرال رزرو، دلار را به شدت افزایش داد، اما با توجه به اینکه تورم در مسیر 2 درصدی ظاهر شد، ممکن است بازارها به زودی در اوایل سه ماهه سوم نرخ بهره را کاهش دهند. داده های PCE ایالات متحده در هفته آینده به ارائه جهت برای دلار کمک می کند و بهبود CPI را تأیید یا بی اعتبار می کند.

نمودار روزانه USD/CHF

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

اگر از ضررهای معاملاتی گیج شده اید، چرا قدمی در مسیر درست برندارید؟ راهنمای ما، “ویژگی های معامله گران موفق” را دانلود کنید و بینش های ارزشمندی به دست آورید تا از دام های رایج دور شوید.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ویژگی های معامله گران موفق

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/swiss-national-bank-cuts-rates-cites-strong-franc-as-it-looks-to-fuel-growth-20240620.html