بدبختی بیشتر برای ین ژاپن در راه است؟

تحلیل USD/JPY

  • آیا پاول رئیس فدرال رزرو به لفاظی های جنگ طلبانه ادامه خواهد داد؟
  • داده های اقتصادی ایالات متحده در انتظار رشد نگرانی های کاهش رشد جهانی است.
  • 145.00 در کارت برای USD/JPY گاو نر؟

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی ین ژاپن

ین ژاپن هفته گذشته روزهای سختی را سپری کرد و به دلیل اظهارات جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و همچنین کاهش شاخص CPI ژاپن در روز جمعه، با وضعیت ضعیف تری وارد هفته شد. کاهش تورم، تغییر سیاست پولی فوق‌العاده سست بانک ژاپن (BOJ) را دشوار می‌کند، اما تغییر در کنترل منحنی بازده (YCC) هنوز امکان‌پذیر است.

هفته پیش رو بیشتر توسط داده های متمرکز ایالات متحده (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) از جمله چاپ اصلی PCE که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است، گرفته شده است. آقای پاول قرار است دوباره صحبت کند و احتمالاً به مسیر سخت‌گیرانه سیاست‌های خود بر خلاف کاهش نرخ بهره ادامه می‌دهد، زیرا احتمالات بازار پول هر چه بیشتر به یک نرخ نزدیک‌تر می‌شوند. 25bps پیاده روی در ماه جولای دیگر عرضه‌های کلیدی شامل سفارشات کالاهای بادوام، تولید ناخالص داخلی و احساسات مصرف‌کننده میشیگان است که به تصویر واضح‌تری از اقتصاد گسترده‌تر ایالات متحده اجازه می‌دهد. اگر داده ها حاکی از کند شدن اقتصاد باشد، ترس از رکود ممکن است دوباره به وجود بیاید و بتواند به ین پناهگاه امن تبدیل شود.

تقویم اقتصادی (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

USD/JPY نشان می‌دهد که عملکرد قیمت به دنبال سیگنال صلیب طلایی (سبز) بوده و به بالاترین حد خود در سال 2023 رسیده است. همانطور که توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان داده شده است، در حالی که این جفت در قلمروی بیش از حد خرید است، هنوز هم می‌توان بیشتر به سمت آن رفت. 145.00 سطح روانی قبل از عقب نشینی پایین تر

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساس مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در USD/JPY، با 72% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم که منجر به یک روند صعودی کوتاه مدت می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-jpy-price-forecast-more-misery-to-come-for-japanese-yen-wv-20230624.html