تجارت حمل و نقل با وجود گفتگوهای مداخله ادامه دارد

تجزیه و تحلیل ین ژاپن (USD/JPY).

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما در سه ماهه سوم برای ین چه پیش بینی می کنند

ین ژاپن در کاهش گسترده

ین ژاپن به راحتی در فضای FX یک نقطه پرت است، زیرا بانک های مرکزی همچنان به کاهش نرخ های بهره ادامه می دهند، صرف نظر از اینکه نرخ های نزدیک یا در نرخ های پایانی مربوطه باشند. اختلاف نرخ بهره و اختلاف بازدهی به نفع “تجارت حمل” است که ممکن است علیرغم هشدارهای مقامات ژاپنی که نارضایتی خود را از حرکات نامطلوب و یک طرفه FX ابراز می کنند، ادامه یابد.

این زمان کاملاً متفاوت از مراحل آخر سال 2022 است، جایی که مقامات ژاپنی در مورد اقدامات نامطلوب هشدار دادند و به کاهش ارزش ین در روز 2-3 ین در USD/JPY اشاره کردند. در حالی که ارزش ین به طور پیوسته در حال کاهش است، ما شاهد نوسانات مشابه در سال 2022 نبوده‌ایم. این بار، اقتصاد ژاپن نشانه‌های مثبتی از بهبود را نشان می‌دهد، با رسیدن شاخص نیکی به بالاترین حد در چند دهه اخیر و روند تورم به طور پیوسته پایین‌تر – در حال کاهش. به نظر من فوریت توکیو برای مداخله. با این وجود، تهدیدهای مداخله را نباید ساده تلقی کرد، زیرا عملیات سپتامبر و اکتبر منجر به تغییر قابل توجهی شد.

شاخص ساخته شده ین ژاپن (USDJPY، AUDJPY، GBPJPY، EURJPY)

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

سطوح USD/JPY به عنوان تجارت یک طرفه در نظر گرفته شده است به طور کلی مشاهده شده است

با نگاهی به USD/JPY در نمودار روزانه، این جفت به طور پیوسته افزایش یافته است و عقب نشینی های کم عمقی را نشان می دهد و اکنون به سطوحی رسیده است که در سپتامبر 2022، زمانی که اولین دور مداخله FX به کار گرفته شد، رسیده است.

  چین از برگزاری رزمایش جدید اطراف تایوان خبر داد

با توجه به این اطلاعات، تعجبی ندارد که در آستانه 145.00 شاهد تردید باشیم، جایی که قیمت ها در پایان هفته گذشته کاهش یافتند. امروز شروع یک سه ماهه تازه و اولین روز از نیمه دوم سال است که گاو نر تلاش می کند تا شمع قرمز روز جمعه را ببلعد. پشتیبانی در 142.25 قرار دارد، مقاومت فوری در 145 است، با 150 که در حال حاضر بسیار دور ظاهر می شود.

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای ریسک اصلی برای هفته پیش رو

این هفته شاهد بازگشت به داده‌های ایالات متحده با تأثیرگذاری بالا هستیم، با دقایق FOMC که جزئیات تفکرات مربوط به تصمیم ژوئن مبنی بر نادیده گرفتن افزایش نرخ بهره و ارزیابی داده‌های دریافتی را نشان می‌دهد – اگرچه، ظاهر جروم پاول در هفته گذشته که در آن او تفکر فدرال رزرو را تشریح کرد، ممکن است بیانیه‌ای را ارائه کند. تاثیر کمتری دارد

پس از یک بازنگری چشمگیر رو به بالا در ایالات متحده تولید ناخالص ملی داده های سه ماهه اول، ما بینش بیشتری در مورد قدرت اقتصاد ایالات متحده از طریق تولید و خدمات دریافت می کنیم. PMI چاپ می کند. در نهایت، در روز جمعه، داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی عنوان هفته را نشان می‌دهد که انتظار می‌رود در ماه ژوئن شاهد افزایش 225 هزار شغلی باشیم.

image3.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/usd-jpy-price-outlook-carry-trade-continues-despite-intervention-talk-20230703.html