تحلیلگر فارکس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

این هم عاملیست برای افزایش نوسان در بازار ارز. از این دید تا وقتی تقاضا در بازار زیاد باشد قیمت نوسان نزولی کمتری خواهد داشت. تقاضای دینار. هرساله در ایام اربعین جهت رفتن به کربلا تقاضا برای دینار بالا میرود وبه دنبال آن افزایش خرید این ارز، دلار نیز صعودی میشود، پس از پایان اربعین نیز قیمتها به پایین برمیگردد. از این سطوح معمولاً برای تعیین جهت معامله و قیمتی استفاده می شود که معامله گران می توانند از آن قیمت برای ورود به بازار یا خروج از بازار استفاده کنند. موضوع مهم دیگر این است که معمولاً تریدرهای حرفه ای با فکر و به طور منطقی تصمیم می گیرند نه از روی هیجانات و احساس چرا که یکی از مهمترین عوامل شکست و متضرر شدن یک تریدر هیجانی شدن و غلبه احساسات بر تصمیم گیری می باشد. که این موضوع خسارت را از تجارت کاهش میدهد. زمانیکه متحرک ۵۰ روزه متحرکهای ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را قطع کند نشانگر آغاز یا پایان یک روند بلند مدت است که برای پوزیشن تریدرها بسیار حائز اهمیت است. قیمت هفتگی یورو متشکل و سنا از هفته 41 ام سال روند نزولی را دنبال کرد.

این چند روز نرخ شروع بازار درهم بالاتر از عدد طلایی بوده و به بازار ارز خط سیر صعودی داده است. دوم اعلام نرخ کوتاژی در برخی کانالهای درهم بود. پس از آن سولانا میتواند تا سطح شکست قبلی در ۷۵ دلار رشد کند و در مقابل اگر کندل قیمت جایی پایینتر از ۴۷ دلار بسته شود، ۳۷ دلار حمایت بعدی پیش روی سولانا خواهد بود. دسته دوم به اخبار منفی تکیه کردهاند و عقیده دارند که اگر نرخ به بالای 28 هزار و 300 تومان برود سطح حمایت بعدی در بازار روشن خواهد شد. پس اگر قصد دارید که یک تریدر موفق شوید، حتماً نیاز به استراحت مناسب دارید.

نرخ ارز (Exchange rate) در فارکس، مقداری از یک ارز است که برای خرید یک واحد از ارز دیگر مورد نیاز است و قیمت نسبی دو ارز از دو کشور متفاوت را، برای تبدیل به یکدیگر، نشان میدهد. این نرخ در معاملات شنبه هشت هزار و 400 تومان به ازای هر درهم بود که از نرخ آزاد در حدود 500 تومان ارزانتر بود. این اختلاف بین صرافیها به هزار و دویست تومان به ازای هر یورو میرسد. قیمت ابطال، مبلغی است که به ازای فروش هر واحد از یک صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به سرمایه گذار پرداخت میشود. این نرخ به این دلیل اعلام میشود که بسیاری از فعالان بازار میخواهند رفتار معاملهگران بزرگ را رصد کنند. در پایان پنجشنبه نوزدهم اسفند درهم به قیمت 7 هزار تومان معامله شد که نسبت به قیمت دلاری آن حدود 100 تومان کمتر از نرخ بازار آزاد است. به طور کلی قیمت دلار در هفتههای اخیر قدری پایدار شده بود و نوسانات شدید قیمتی کمتر در بازار مشاهده میشد. H را به شما توصیه می کنم، این اندیکاتور تمام اطلاعات مهمی که نمودار اصلی نشان می دهد را به طور کامل به شکل هیستوگرام در اختیار شما می گذارد.

این بازار ویژگی های مهمی دارد که آن را از بقیه بازارهای مالی جدا می کند، که از جمله مهم ترین آنها غیرمتمرکز بودن و نداشتن مکان مشخص است. سرمایه گذاری در بورس نیازمند به روز بودن اطلاعات مربوط به سهم است. اول اینکه اطلاعیهای را برخی اتاقهای دلاری منتشر کردند که نشان میداد آنها به دلیل تغییرات لحظهای و خبری بودن مارکت فعلا فعالیتشان را متوقف کردند. از آن طرف، توییت رحمن قهرمانپور نیز در مورد تحولات اخیر، که نشست بعدی شورای حکام را خیلی مهم ارزیابی کرده، در بازار به شدت واکنش داشت. بنا به گزارش اکوایران، جلسه شورای حکام در روز 16 خرداد هم رویداد مهم دیگری در بازار ارز است که شش دنگ حواس معاملهگران را به خودش جمع کرده و فعالان بازار ارز انتظار هر چیزی را از خروجی نشست شورای حکام دارند.

سایت اتحادیه طلا از 5شنبه نرخ را آپدیت نکرده و آخرین نرخ اعلامی 14 میلیون و 940 هزار تومان بود. رشد نرخ حقوق ورودی گمرک و دستورالعمل جدید بانک مرکزی در مورد فعالیت مجاز افرادی که فاقد شغل هستند. در بازار شنبه یک خبر مهم دیگر نیز از سوی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی توییت شد؛ به گفته این مقام مسوول، در آینده نزدیک انتشار اوراق ارزی در دستور کار قرار میگیرد. مقدار عرضه دلار در روز گذشته 39 درصد نسبت به روز پنجشنبه رشد داشت و روی 9 میلیون و 55 هزار قرار گرفته بود. در 24 ساعت گذشته پیامهای رد و بدل شده در خصوص سایت کرج و صحبتهای وزیر خارجه فرانسه که گفته ایران دیگر نمیتواند فکر کند که زمان به نفعش است ذهنیت منفی معاملهگران را تحریک کرده است. لازم است که تمامی اتفاقات و معاملات خود را یادداشت کرده و به اصطلاح ژورنال تهیه کنید.

اما فعالان بازار یک نکته مهم در مورد بازار ارز دارند: بازارساز طی چند وقت اخیر سعی کرده که نرخهای رسمی بازار را بر نرخهای غیررسمی چیره کند، اما تا حالا چقدر موفق شده؟ عامل سوم:قیمت درهم نیز این چند وقت سیگنال صعودی داده. در روند آموزش فارکس به صورت تک تک این مفاهیم را بیان کرده و کاملا توضیح داده ایم. به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، محمدرضا شاهنظری معاون نظارت بر بازار با بیان مطلب فوق گفت: بورس اوراق بهادار تهران پتانسیل پذیرش شرکتهای حوزه دانش بنیان و صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارد و از پذیرش سهام این دسته از شرکتها استقبال میکند. در اینجا به شما 5 راهکار مناسب برای مدیریت احساسات در حین معامله را بیان خواهیم کرد. قیمت یورو سنا هم 155 تومان افت کرد و با ورود به کانال 28 هزار تومان روی 28 هزار و 888 تومان ایستاد.

صرافی آبان تتر توانسته در این مدت کاربران زیادی را جذب خود کند و در حال حاضر جزو چند صرافی برتر و محبوب ایرانی در بین کاربران و فعالان بازار ارزدیجیتال است. برای معاملهگر فارکس ضروری است که بداند ساعات کاری بازار فارکس طبق منطقه زمانی محل سکونتش چه ساعتهایی است تا بتواند طبق آن معاملاتش را تنظیم کند. تحلیلگران فنی و آبشده میگویند طبق چارت محدوده 6 میلیون و 80 هزار هنوز دیتای چارتی تشکیل نداده و باید تا 5 میلیون و 930 هزار تومان افت کند. از طرف دیگر در بازار طلا، در حالیکه همه منتظر بودند طلای آبشده از 6 میلیون و 200 هزار تومان رد شود، اما نتوانست حتی مقاومت 6 میلیون و 80 هزار تومان را بشکاند. در نهایت هم برای هر حرکت صعودی، 6 میلیون تومان باید یک کف حمایتی محکم برای آبشده بشود. اما در کنار اخبار خارجی، از دیروز بازار نسبت به یکسری مسائل داخلی هم حساس شده است. دیروز یازدهمین روز پرتزریق سال جاری بود و مقدار عرضه 55 درصد از متوسط سال بالاتر بود. دلار هرات کار خود را با قیمت 24 هزار و 880 تومان آغاز کرد ولی در ادامه نتوانست بالاتر از 24 هزار و 900 تثبیت شود و در آخر با ۴۰ تومان کاهش نسبت به ابتدای روز در قیمت 24 هزار و 840 معامله شد.

قیمت هفتگی دلار و یورو در یک ماه گذشته روند نزولی را دنبال کرد و عدم اعلام حجم عرضه متشکل به نوعی با روند نزولی قیمت همزمانی داشت. با توجه به اینکه بازار متشکل فقط 24 سرفصل رسمی تقاضای ارز را پوشش می دهد ثابت بودن متوسط عرضه نشان می دهد دید خریداران فعلا نزولی است و تقاضا به همین دلیل با وجود افزایش قیمت بازار در حد هفته گذشته بوده است. در این بازار متوسط عرضه روزانه این هفته برابر هفته گذشته و 8.9 میلیون دلار بوده، نکتهای اینجاست که سطح عرضه این هفته با قیمت بالاتر بوده که این نشان میدهد هنوز تقاضا در بازار زیاد است.

فارکس فکتوری متعلق به شرکت فیر اکونومی (Fair Economy, سایت persianforexacademy Inc) می باشد که مختص به دموکراتیزه نمودن اطلاعات مالی می باشد. سکه نیز در این فضا می تواند با اعتماد به نفس بیشتری تعیین جهت کند خصوصا که قیمت طلا در محدوده 2 هزار دلار چرخ می زند. در مجموع معامله گران ارزی بازار هفته بعد را به مذاکرات گره زده اند و اگر اخبار مذاکرات در جهت اواخر شب 5 شنبه باشد می تواند گفت بازار ارز در مسیر نزول تنفس نخواهد کرد. دیشب خبرنگارها از تنفس در مذاکرات وین و برگشت هیات ها به پایتخت ها برای مشورت صحبت می کردند اگر این گمانه ها تبدیل به واقعیت شود دست جریان صعودی در بازار را بالا می برد با عین حال بعید است جابجایی وسیع قیمتی در بازار رخ دهد مگر معامله گران به آینده احیای برجام به شدت بدبین شوند. او ادامه داد: خودروسازی گروه بهمن نیز با توجه به خودروهایی که در بازار عرضه می کرد و اختلاف قیمتی که همواره برای محصولات آن وجود داشت، جذابیت زیادی برای حضور داشت. به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات روز گذشته تحت تاثیر خبر موافقت ایران با حضور رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی در ایران کار خود را کاهشی آغاز کرد و زیر مرز 27 هزار و 800 تومان قرار گرفت، اما دوباره افزایش یافت و در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی 27 هزار و 830 تومان ایستاد.

در این مرحله ، شما ممکن است همچنان قوانین بیشتری را در مورد قیمت دقیق ورود ، توقف ضرر ، قیمت هدف و حجم معاملات اضافه کنید تا روند تصمیم گیری برای هر فرصت تجاری آینده را بیشتر کنید. اکنون معاملات فارکس را در مقابل معاملات سهام مقایسه می کنیم تا بفهمیم کدام سودآورتر است. اما حالا با قطع شدن وابستگی معیشت مردم به دلار می توان امیدوار به بهبود اوضاع معیشت آنها با اجرای سیاست های جدید اقتصادی بود. چرا که مرجع عرفی دلار از بین رفته و حالا هر کسی و هر کانالی میتواند نرخ روز را دچار تغییر کند.

ولی قیمت دلار در این بازار نسبت به ابتدای هفته رشد ۲۸۶ تومانی داشته که احتمالا ناشی از تصمیم بازارساز برای تک نرخی کردن قیمت ارز است. روز گذشته در بازار متشکل ارزی، دلار در صرافی ها در قیمت 24 هزار 619 تومان معامله شد که در مقایسه با ابتدای معاملات کاهش ۷۵ تومانی را ثبت کرد. همچنین این عده به قیمتهای رسمی اشاره میکنند و با توجه به اینکه قیمت دلار در بازار متشکل به بالای سطح 27 هزار تومان رسیده و دیروز بالاترین افزایش هفتگی را داشته، عقیده دارند که این کاهش فاصله با بازار آزاد میتواند از نوسان کم کند. روند کاهشی قیمت دلار در طول حدود یک ماه گذشته، به نوعی با کاهش دامنه نوسان قیمت نیز همراه بوده است. در چند سال گذشته، بازارسازهای خودکار با حذف واسطههای مالی و بهبود نقدینگی بازار، به یکی از اهرمهای مهم توسعه امور مالی غیرمتمرکز تبدیل شدهاند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نظر می رسد قدرت واکنش بازار ارز در برابر اخبار مثبت و منفی در پایین ترین حد خود قرار دارد. به نظر می رسد قدرت واکنش بازار ارز در برابر اخبار مثبت و منفی در پایین ترین حد خود قرار دارد شاهد آن دامنه محدود تغییر قیمت دلار در بازار ارز است دلار در نیمه دوم کانال 25 هزار تومان یک گردش محدود دارد و تمایلی زیادی به تغییر ندارد. بازار ارز شنبه روز پرخبری بود، از سقوط صادرات نفت ایران در ماه می تا توقیف کشتیهای یونانی در خلیج فارس. حریری میگوید: اگر این پیگیریها را انجام دهیم، متوجه میشویم این طبقه نو کیسه ای که در کشور ایجاد شد تا فرزندانشان ماشینهای چند صد میلیونی سوار شوند و … چرا که از نظر تحلیلی، تنها عامل تعیین کننده قیمت است و اگر روند نمودار بر خلاف چیزی که تصور می شد حرکت کند، می توان با یک حد ضرر مناسب از معامله خارج شد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار