تصمیمات آتی BoE و SNB برای تأثیرگذاری بر جفت یورو تنظیم شده است

تجزیه و تحلیل یورو: (EUR/USD، EUR/GBP، EUR/CHF)

داده‌های بریتانیا در این هفته با توجه به تورم اصلی و اصلی که انتظار می‌رود بر اساس پیشرفت‌های انجام‌شده در آوریل باشد، به اهمیت بازگشته‌اند، اما بانک مرکزی انگلیس (BoE) همچنان بر تورم خدمات متمرکز است. اندکی پس از CPI بریتانیا، ما بیانیه BoE و کنفرانس مطبوعاتی را داریم. اجماع بازار حکم می‌کند که شاهد توقف دیگری از سوی بانک خواهیم بود، اما کاهش اخیر در بازار کار به همراه یک اقتصاد راکد در ماه آوریل می‌تواند منجر به کاهش نرخ بهره توسط کمیته سیاست پولی (MPC) برای تابستان شود.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

در کنار تصمیم BoE در روز پنجشنبه، تصمیم بانک ملی سوئیس را نیز برای نرخ بهره خواهیم گرفت. پس از کاهش غیرمنتظره در ماه مارس، بازارها انتظار کاهش دیگری را دارند، اما رئیس توماس جردن پس از اینکه بزرگترین تهدید برای چشم انداز تورم ضعیف تر بودن فرانک است، این دیدگاه را پیچیده تر کرد. نرخ بهره پایین تر معمولاً قبل از دوره کاهش ارزش پول محلی است.

بیاموزید که چگونه برای داده ها یا رویدادهای اقتصادی با تاثیر بالا با این رویکرد آسان برای پیاده سازی آماده شوید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

EUR/USD نیروهای یک USD قوی تر و یورو ضعیف تر را در بر می گیرد

دلار یورو هفته نوسانی را تجربه کرد که در ابتدا پس از تشویق داده های CPI ایالات متحده افزایش یافت، اما پس از آن تجدید نظرهای صعودی در صندوق های فدرال رزرو و چشم انداز تورم باعث افزایش ارزش دلار در آخر هفته شد.

  عملیات جدید بارورسازی ابرها در فلات چینگلای-تبت چین

این درد دو نیرو را در بر می گیرد که اولی قوی تر شدن دلار آمریکا بر اساس بازنگری های اخیر پیش بینی فدرال رزرو و دومی یک یورو آسیب پذیر در پی عدم اطمینان سیاسی در فرانسه است. ما شاهد پرواز به سمت امن در بازار اوراق قرضه اروپا به رهبری باندهای آلمانی بودیم – پریمیوم ریسک در سراسر اروپا که از نظر تاریخی منجر به ضعیف‌تر شدن ارز شده است.

این هفته ما به دنبال 1.0700 برای توقف بالقوه در فروش اخیر هستیم. هیچ یک از این دو ارز، انتشار داده های عمده ای را برای هفته برنامه ریزی نکرده اند، که پتانسیل بازنگری برای EUR/USD را ارائه می دهد، اگرچه RSI هنوز به شرایط فروش بیش از حد نرسیده است – چیزی که خرس ها از آن آگاه هستند. این جفت احتمالاً سرنخ خود را از تحولات سیاسی و بازار اوراق قرضه این هفته خواهد گرفت.

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بانک انگلستان در تابستان امسال نرخ بهره را کاهش می دهد؟

تا حد زیادی انتظار می رود که بانک انگلستان در این هفته با وجود اعداد تشویقی تورم و داده های رشد غیر قابل توجه در ماه آوریل، به نگه داشتن نرخ های بهره در این هفته رأی دهد. افزایش اخیر در داده های مدعیان (دعاهای اولیه بیکاری) به این لیست به سطوحی است که از اوایل سال 2021 مشاهده نشده است.

برخلاف ایالات متحده، بازار کار بریتانیا به شیوه ای نسبتاً ثابت در حال کاهش بوده است که چیزی است که در تفکر این هفته بانک نقش خواهد داشت. با این حال، تورم خدمات هنوز برای راحتی زیاد است و مقامات BOE عزم خود را در حفظ سیاست پولی محدودکننده تا زمانی که به اندازه کافی فروکش کند، اعلام کرده‌اند.

  کابینه کیشیدا بین جوانان محبوبیتی ندارد

با نگاهی به کاهش ضمنی نرخ بهره برای بقیه سال، ممکن است بازار احتمال کاهش نرخ قبل از نوامبر یا حتی سپتامبر را برآورده کند. در حال حاضر، کاهش نرخ بهره در جلسه نوامبر کاملاً قیمت گذاری شده است و جلسه سپتامبر به عنوان یک احتمال قوی در نظر گرفته شده است.

احتمال نرخ بهره ضمنی (نرخ بانکی انگلستان)

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

EUR/GBP در چند هفته اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است زیرا پوند بی سر و صدا به تجارت خود پرداخته و از تفاوت نرخ بهره برتر خود لذت می برد. این جفت در هفته گذشته به زیر 0.8472 شکست – یک نقطه محوری قابل توجه. این جفت احتمالاً در آستانه انتخابات فرانسه و در کنار داده‌ها/رویدادهای رده بالای بریتانیا از نزدیک دیده می‌شوند.

0.8340 سطح بعدی پشتیبانی است که ممکن است نیاز به عقب نشینی قبل از یک پای دیگر به سمت پایین داشته باشد. آزمایش مجدد و رد 0.8472 ممکن است خرس ها را علاقمند نگه دارد. با این حال، اگر BoE پیام‌های خود را تغییر دهد تا دیدگاه بدتری در مورد نرخ‌ها داشته باشد، قیمت‌گذاری بازار باید تعدیل شود و پوند را آسیب‌پذیر کند. سطوح صعودی EUR/GBP شامل 0.8515 و سپس 0.8560 است. RSI در نمودار روزانه از قلمرو فروش بیش از حد بهبود یافته است – به طور بالقوه حرکت مخالف روند را در آغاز هفته گسترش می دهد.

نمودار هفتگی EUR/GBP

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

اگر از ضررهای معاملاتی گیج شده اید، چرا قدمی در مسیر درست برندارید؟ راهنمای ما، “ویژگی های معامله گران موفق” را دانلود کنید و بینش های ارزشمندی به دست آورید تا از دام های رایج دور شوید.

آیا SNB با وجود اظهارنظرهای ارزی رئیس جمهور اردن دوباره کاهش خواهد یافت؟

EUR/CHF در این هفته مورد توجه قرار خواهد گرفت زیرا بانک ملی سوئیس (SNB) قرار است در این هفته تشکیل جلسه دهد. بازارها بر احتمال 70 درصدی کاهش مجدد نرخ تاثیر می گذارند، اما توماس جردن، رئیس هیئت مدیره اخیراً اشاره کرد که بزرگترین تهدید برای چشم انداز تورم، ضعیف تر بودن فرانک است که منجر به افزایش ارزش پول شد و خطر تصمیم گیری بانک در نهایت برای حفظ آن را به همراه داشت. نرخ های 1.5% برای تقویت ارزش فرانک.

این جفت در 0.9516 قرار دارد و فاصله کمی بین افزایش قیمت فعلی و نوسان اواخر دسامبر در 0.9255 وجود دارد. به نظر می‌رسد این جفت در حال بهبودی از قلمرو فروش بیش از حد خود هستند، به این معنی که حرکت ضد روند ممکن است تا زمان اعلام SNB کمی ادامه یابد.

یورو/CHF نمودار روزانه

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/central-bank-watch-upcoming-decisions-from-boe-and-snb-set-to-impact-eur-pairs-20240617.html