تورم و دستمزدها چیزهای بیشتری را برای خواسته ها باقی می گذارد

بانک مرکزی ژاپن (ین ژاپن) تجزیه و تحلیل

  • انتظار می رود BoJ در حالت تعلیق باقی بماند، اما خریدهای تهاجمی اوراق قرضه کاهش می یابد
  • چشم انداز تورم به لطف تحولات اخیر بهبود یافته است، خرده فروشی بهبود یافته است
  • رشد دستمزدها در آوریل افزایش می یابد
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

انتظار می رود BoJ در حالت تعلیق باقی بماند، اما خریدهای تهاجمی اوراق قرضه کاهش می یابد

بانک مرکزی ژاپن (BoJ) قرار است سیاست‌های خود را در ساعات اولیه صبح جمعه (به وقت بریتانیا) تعیین کند و انتظار می‌رود نرخ‌ها را ثابت نگه دارد. با این حال، این انتظار وجود دارد که مقامات ممکن است اشتهای خود را برای خرید اوراق قرضه دولتی کاهش دهند و اجازه دهند بازدهی آزادانه‌تر به بالای 1 درصد در مرحله بعدی برنامه‌هایش برای عادی‌سازی سیاست‌ها حرکت کند. شرکت رسانه‌ای ژاپنی Nikkei منبع معتبری برای اخبار BoJ بوده است و دیروز گزارش داد که این بانک کاهش تدریجی دارایی‌های اوراق قرضه دولتی ژاپن را بررسی خواهد کرد. در حال حاضر، احتمال کاهش خرید ماهانه از 6 تریلیون ین به 5 تریلیون ین وجود دارد، اما جزئیات هر گونه تصمیمی در روز جمعه مشخص خواهد شد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بیاموزید که چگونه برای داده ها یا رویدادهای اقتصادی با تاثیر بالا با این رویکرد آسان برای پیاده سازی آماده شوید:

چشم انداز تورم به لطف تحولات اخیر بهبود یافته است

رابطه مناسب بین دستمزدها و قیمت ها یکی از پیش نیازهای افزایش بیشتر نرخ است، اما مقامات به احتمال زیاد می خواهند شاهد پیشرفت بیشتر در این زمینه باشند. هر سه شاخص CPI ژاپن نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اما تحولات اخیر از داده های ماهانه نشان دهنده افزایش دلگرم کننده است. با این حال، CPI بالاتر از نشانگر 2٪ شناسایی شده توسط BoJ باقی می ماند و در حالی که این وضعیت همچنان ادامه دارد، گفتگوها در مورد رشد متناسب دستمزد احتمالاً ادامه خواهد داشت. سیاست گذاران نیز با بهبود در خرده فروشی تشویق خواهند شد، اگرچه این نقطه داده می تواند بسیار بی ثبات باشد و احتمالاً برای تصویر بهتری از قدرت مصرف کننده به سایر نشانه های افزایش تقاضای محلی اعتماد می شود.

مشخصات تورم ژاپن

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

دستمزدهای ژاپنی در ماه آوریل پس از ناامیدکننده در ماه مارس بهبود یافت

دستمزدهای ژاپنی در ماه آوریل به 2.1 درصد افزایش یافت که از برآوردهای 1.7 درصدی پیشی گرفت و از 1 درصد پیشی گرفت. بانک در تلاش است تا تورم و دستمزدها را برای رسیدن به آستانه افزایش بیشتر نرخ ها هدایت کند. پیشرفت آهسته بوده است و از این رو مقامات احتمالاً اصرار دارند که قبل از هرگونه تغییر در نرخ بهره منتظر اطلاعات آینده باشند. به نظر می رسد هم دستمزدها و هم تورم اوج های چرخه ای را تشکیل داده اند و بانک مرکزی ژاپن به دنبال احیای هر دو شاخص زودتر از دیرتر خواهد بود.

  حرکت صعودی علیرغم کاهش بازدهی دلار آمریکا کاهش می یابد

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

USD/JPY نمی تواند از CPI ضعیف تر ایالات متحده استفاده کند زیرا سطوح بالا می مانند

USD/JPY ابتدا پس از آن که داده های تورم ایالات متحده نشان داد روند کاهش تورم در ایالات متحده آغاز شده است، کاهش یافت. بسیاری از افزایش‌های ین ساعاتی بعد پس از حذف دو مورد از سه کاهش پیش‌بینی‌شده نرخ بهره برای سال 2024 توسط فدرال رزرو در نشست ژوئن، حذف شدند.

هفتگی دلار آمریکا/ نمودار JPY

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

این جفت به معاملات نزدیک به نوسان اخیر، بسیار بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA)، که به عنوان حمایت پویا عمل کرده است، ادامه می دهد. USD/JPY ممکن است به سمت بالاتری حرکت کند، زیرا فدرال رزرو پیش بینی می کند که تفاوت نرخ بین دو کشور احتمالاً برای مدتی در سطح فعلی باقی می ماند.

حمایت در 50 SMA و نشانگر 155.00 قرار دارد و مقاومت در اوج نوسان ماه می در 157.70 ظاهر می شود.

نمودار روزانه USD/JPY

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نکات و نکات مبادله USD/JPY را بیاموزید – یک جفت مهم برای تجارت بین المللی و یک تسهیل کننده معروف تجارت حمل و نقل

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/boj-preview-inflation-and-wages-leave-more-to-be-desired-20240613.html