جدیدترین بازار – افزایش انویدیا (NVDA) به Nasdaq 100 کمک می کند رکورد جدیدی را ثبت کند

Nvidia (NVDA)، نزدک 100، نمودارها و تجزیه و تحلیل دلار آمریکا

  • ارزش انویدیا پس از آخرین رشد، اکنون 2.8 تریلیون دلار است.
  • دلار آمریکا و طلا پیش از عرضه Core PCE در روز جمعه، آب می روند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

برای همه اطلاعات اقتصادی منتشر شده و رویدادها را ببینید تقویم اقتصادی DailyFX

سهام انویدیا یک شبه ۷ درصد افزایش یافت زیرا غول تراشه‌های هوش مصنوعی به روند صعودی بی‌امان پس از درآمد خود ادامه می‌دهد. این افزایش، انویدیا را به ارزش بازار کمی بیش از 2.8 تریلیون دلار رسانده و جایگاه آن را به عنوان سومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار تثبیت کرده است. تایتان هوش مصنوعی اکنون به سهام بزرگ فناوری اپل (2.9 تریلیون دلار) و مایکروسافت (3.2 تریلیون دلار) نزدیک شده است.

تراشه های انویدیا به اسباب کاری ضروری برای تقویت برنامه های کاربردی هوش مصنوعی پیشرفته، افزایش تقاضای سیری ناپذیر و پیشبرد صعود استراتوسفری شرکت تبدیل شده اند. رشد این غول تراشه‌ها پس از شکستن سطح 500 دلار در ابتدای سال 2024، با کاهش قیمت سهام در اواخر مارس/اوایل آوریل، به‌سرعت ادامه یافت و ارزش سهام همچنان به چالش کشیده شد.

نمودار هفتگی Nvidia (NVDA).

image1.png

انویدیا دارای وزن 7.2 درصدی در نزدک 100 است و رالی شب گذشته به شاخص فناوری کمک کرد تا به اوج بسته شدن جدید خود برسد.

نمودار هفتگی نزدک (NDQ).

image2.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در تجارت

نمودارها از طریق TradingView

دلار آمریکا در حال فروپاشی است و معامله گران به حاشیه رانده شده و در اتخاذ هر گونه مواضع جدیدی در آستانه انتشار تورم اصلی این روز جمعه در ایالات متحده مردد هستند. چسبندگی مداوم در تورم ایالات متحده، بازارهای مالی را وادار کرده است که انتظارات کاهش نرخ را برای سال 2024 به شدت تغییر دهند، به طوری که اکنون تنها یک کاهش 25 واحدی به طور کامل قیمت گذاری شده است، که با شش کاهش پیش بینی شده در پایان سال گذشته فاصله زیادی دارد.

  آیا بازگشت طلا پیش از FOMC به پایان رسیده است؟ تنظیمات قیمت XAU/USD

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس دیروز گفت که بانک مرکزی ایالات متحده باید قبل از کاهش نرخ‌ها منتظر «داده‌های تورم مثبت چندین ماهه» باشد و افزود که اگر تورم همچنان بالا بماند، افزایش نرخ‌ها را نمی‌توان رد کرد. اظهارات کشکاری بر تعهد تزلزل ناپذیر فدرال رزرو برای کاهش تورم، حتی به قیمت بالقوه درد اقتصادی کوتاه مدت، تأکید می کند. با توجه به اینکه فشارهای قیمتی پایدارتر از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد ثابت شده است، به نظر می رسد سیاست گذاران در عزم خود برای بازگرداندن ثبات قیمت، صرف نظر از پیامدهای آن برای بازارهای مالی، ثابت قدم هستند.

image3.png

شاخص دلار آمریکا در معاملات اولیه ثابت است و کمی سوگیری نزولی دارد. حمایت اولیه در 104.44 (200-dsma) جلوتر از 104.37 (38.2% بازنگری فیبوناچی) دیده می شود.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

image4.png

نمودار از طریق TradingView

ریسک پذیر هستی یا ریسک پذیر؟؟ شما می توانید از طریق فرم انتهای این قطعه به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/market-latest-nvidia-nvda-surge-helps-the-nasdaq-100-post-a-fresh-record-high-20240529.html