جدیدترین یورو – چشم انداز فنی EUR/USD و EUR/GBP

یورو آخرین – یورو/دلار آمریکا و EUR/GBP چشم انداز فنی

  • EUR/USD پس از یک نشست جنگ طلبانه FOMC، سود روز چهارشنبه را کاهش داد.
  • نوسانات EUR/GBP ممکن است با افزایش ریسک سیاسی افزایش یابد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

پس از اینکه دلار آمریکا در اواخر جلسه پس از اینکه فدرال رزرو انتظارات نرخ بهره آمریکا را کاهش داد، قیمت پیشنهادی خود را دریافت کرد، یورو در حال بازگرداندن برخی از افزایش‌های روز چهارشنبه مبتنی بر CPI آمریکا است. آخرین نمودار نقطه‌ای نشان می‌دهد که مقامات فدرال رزرو اکنون تنها یک کاهش ۲۵ واحدی نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند که از سه کاهشی که در ماه مارس مشاهده شد، کمتر است.

جمع بندی FOMC: فدرال رزرو در کاهش نرخ بهره تجدید نظر می کند زیرا پیش بینی تورم بالاتر می رود

با توجه به داده های تورم ایالات متحده و FOMC در حال حاضر در آینه دید عقب، EUR/USD دیگر نباید تحت سلطه دلار باشد. با نگاهی به اندیکاتور CCI، EUR/USD در رویدادهای روز چهارشنبه به شدت اشباع شد و این جفت ارز را در برابر یک حرکت شدید بالاتر آسیب پذیر کرد. پس از جفت شدن سود در اعلام FOMC، EUR/USD اکنون در حدود 1.0800 زیر خط حمایت روند صعودی اخیر قرار دارد. حمایت اولیه در حدود 1.0787 – sma 200 روزه – قبل از تمرکز روی 1.0720 روز سه شنبه و نوسان پایین اواسط فوریه در 1.0695 دیده می شود. مقاومت روند در اطراف 1.0850 بالاترین قیمت چند هفته اخیر را در 1.0916 حفظ می کند.

  مقابله با چین، انگیزه اصلی آمریکا و انگیس از تجهیز استرالیا به زیردریایی اتمی

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image1.png

انتظار می‌رود که EUR/GBP در ماه آینده با توجه به تمرکز انتخابات در بریتانیا و فرانسه به طور فزاینده‌ای بی ثبات شود. EUR/GBP به طور قابل توجهی از اوایل ماه می تضعیف شده است، زیرا بانک مرکزی اروپا به سمت سیاست پولی سست حرکت می کند، در حالی که کاهش نرخ بهره در بریتانیا به عقب رانده شده است. نتیجه انتخابات آتی و پیامدهای ادامه دار انتخابات اخیر پارلمان اروپا، اکنون این دو را هدایت خواهد کرد. EUR/GBP همچنان به شدت اشباع فروش است، اما حرکت بالاتر دیروز فاقد قانعیت است. کف دو برابری درست زیر 0.8420 آسیب پذیر است، در حالی که منطقه حمایت قبلی در هر دو طرف 0.8500 اکنون به عنوان مقاومت در نظر گرفته می شود. این جفت در زیر هر سه میانگین متحرک ساده باقی می ماند و برای شکستن بالاتر تلاش خواهد کرد.

نمودار روزانه EUR/GBP

image2.png

همه نمودارها با استفاده از TradingView

تجزیه و تحلیل احساسات معامله گر خرده فروشی: EUR/GBP به طور فزاینده ای نزولی با سوگیری متضاد

بر اساس آخرین داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی IG، 80.79% معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 4.21 به 1 است. در حالی که تعداد معامله گران نت-شورت 8.11 درصد کمتر از دیروز و 15.53 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد EUR/پوندقیمت ها ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند، و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد نزولی EUR/GBP قوی تر می دهد.

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ -5٪ -6٪
هفتگی 4% -14٪ -1٪

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ می توانید از طریق فرم انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/euro-latest-eur-usd-and-eur-gbp-technical-outlooks-20240613.html