دلار آمریکا در حال سقوط آزاد به سمت سال 2024 است. اکنون برای EUR/USD، GBP/USD، طلا چگونه است؟

چشم انداز دلار آمریکا – EUR/USD، GBP/USD، قیمت طلا

  • را دلار آمریکاهمانطور که با شاخص DXY اندازه گیری می شود، به ضعیف ترین نقطه خود در نزدیک به پنج ماه گذشته سقوط می کند
  • با بازده اوراق قرضه ایالات متحده در مسیر نزولی و رونق بازار در نمایش کامل وال استریت، ممکن است زیان های بیشتری برای دلار در آخرین هفته سال 2023 ذخیره شود
  • این مقاله به بررسی مشخصات فنی برای یورو/دلار آمریکا، GBP/USD و طلا، تجزیه و تحلیل آستانه های قیمت اصلی که می تواند برای خرده فروشی مرتبط باشد

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: دلار آمریکا کاهش می یابد، برای زندگی عزیز باقی می ماند، تنظیم روی طلا، EUR/USD، GBP/USD

دلار آمریکا که با شاخص DXY اندازه‌گیری می‌شود، در روز جمعه کاهش یافت و به دنبال داده‌های دلگرم‌کننده در مورد قیمت‌های مصرف‌کننده، در یک مقطع در جریان معاملات عادی آمریکا به ضعیف‌ترین سطح خود در نزدیک به پنج ماه اخیر رسید. برای زمینه، PCE هسته ماه نوامبر، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو، 0.1% در مامان بود و نرخ سالانه را از 3.4% به 3.2% رساند، یک دهم درصد کمتر از برآوردهای اجماع – نشانه ای از ادامه روند حرکت در جهت درست

داده های اقتصادی ایالات متحده

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

با توجه به آخرین ضررها، شاخص DXY در سه ماهه چهارم 4.1 درصد و در دسامبر 1.8 درصد کاهش یافته است که ناشی از افت بازده اوراق قرضه دولتی از بالاترین سطح چرخه است.

با تمرکز بر روی اقدامات اخیر قیمت، چرخش فدرال رزرو در هفته گذشته منبع اصلی کاهش دلار آمریکا در چند روز گذشته بوده است. اگرچه FOMC وضعیت موجود را در آخرین نشست سیاست پولی خود در سال حفظ کرد، اما اعتراف کرد که بحث کاهش نرخ را آغاز کرده است و نشان داد که هزینه های استقراض را چندین بار تا سال 2024 کاهش خواهد داد.

  آسوشیتدپرس: لاوروف در بالی بستری شد/ مسکو تکذیب کرد

موضع بد بانک مرکزی ایالات متحده، که بسیاری از سرمایه گذاران را غافلگیر کرد، باعث اصلاح نزولی عمده در نرخ های خزانه داری در سراسر منحنی شده است و در مقطعی از این هفته، نرخ بهره 2 ساله را به زیر 4.35 درصد رساند – یک عقب نشینی قابل توجه از اوج آن 5.25 بود. % کمتر از دو ماه پیش. بازدهی 10 ساله نیز به شدت کاهش یافته است و در روز جمعه پس از تقریبا 5 درصد در اواخر اکتبر، زیر 3.9 درصد معامله شد.

با انحراف بازدهی ایالات متحده به سمت نزول و رونق بازار در نمایش کامل وال استریت، دلار آمریکا می تواند روند اصلاحی کوتاه مدت خود را عمیق تر کند. این می تواند منجر به حرکت صعودی بیشتر طلا، یورو/دلار آمریکا و پوند/دلار آمریکا تا سال 2024 شود، اما با توجه به نزدیک شدن برخی بازارها به سطوح بالقوه اشباع خرید، احتیاط لازم است.

اصلاح نزولی دلار آمریکا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ همه پاسخ ها را در چشم انداز فصلی ما دریافت کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

پس از افزایش های اخیر، EUR/USD به آستانه مقاومت مهمی رسیده است که از 1.1000 تا 1.1025 کشیده شده است. اگر خریداران بتوانند در کوتاه مدت از این سقف عبور کنند، پتانسیل حرکت صعودی به سمت 1.1085 وجود دارد. قدرت بیشتر ممکن است توجه را به 1.1140 معطوف کند، که نشان دهنده مرز بالایی یک کانال صعودی در بازی از سپتامبر است.

از سوی دیگر، اگر جفت از مقاومت فنی رد شود و به سمت نزول برگردد، حمایت اولیه نزدیک به 1.0830، در حدود میانگین متحرک ساده 200 روزه ظاهر می شود. این ناحیه ممکن است در حین عقب نشینی قبل از چرخش ثبات ایجاد کند، اما افت قاطع زیر آن می تواند شوم باشد و به طور بالقوه حمایت کانال را در 1.0770 نشان دهد.

  ادامه قدرت نمایی نظامی چین در اطراف جزیره تایوان

جلوتر از منحنی بمانید و قدرت تجارت خود را بهبود بخشید! پیش بینی EUR/USD را برای تجزیه و تحلیل جامع سوگیری اساسی جفت ارز درخواست کنید

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی EUR/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

علاقه مند به یادگیری نحوه موقعیت یابی خرده فروشی می توانید مسیر GBP/USD را شکل دهید؟ راهنمای احساسات ما نقش ذهنیت جمعیت را در پویایی بازار FX توضیح می دهد. اکنون راهنمای رایگان را دریافت کنید!
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -11٪ 5% -3٪
هفتگی -4٪ -1٪ -3٪

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD در آخر هفته روند صعودی را تسریع کرد و تهدید به شکستن بالاتر از مقاومت خوشه‌ای شد که از 1.2727 تا 1.2760 را در بر می‌گیرد، جایی که یک آستانه کلیدی فیبوناچی با خط روند نزولی که از قله 2023 گسترش یافته است، همسو می‌شود. اینکه آیا خریداران می‌توانند قدرت خود را برای فشار دادن قیمت‌ها به فراتر از این مانع جمع کنند، باید دید، اما در صورت شکست، همه نگاه‌ها به 1.2840 و به دنبال آن 1.4000 خواهد بود.

برعکس، اگر فروشندگان در هفته آخر سال، دوباره شروع به فروش کنند، اولین خط دفاعی در برابر عقب نشینی روی 1.2600 قرار می گیرد. با استفاده از الگوهای تاریخی اخیر، این طبقه ممکن است از یک حمله نزولی جلوگیری کند، اما یک رخنه می تواند کابل را به سمت میانگین متحرک ساده 200 روزه نزدیک به 1.2500 سوق دهد. در زیان های بیشتر، تمرکز روی 1.2455 تغییر خواهد کرد.

نمودار فنی GBP/USD

نموداری از توضیحات بازار سهام به طور خودکار ایجاد شد

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

دانش ضروری برای حفظ ثبات معاملات را به دست آورید. برای دریافت بینش و نکات ارزشمند، راهنمای “چگونه طلا را معامله کنیم” دریافت کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

تحلیل فنی قیمت طلا

طلا روز جمعه از مقاومت عبور کرد و به بالای سطح 2050 دلار صعود کرد اما قبل از عبور از آستانه 2070 تا 2075 دلار متوقف شد. نشانه‌های تاریخی فنی نشان می‌دهد که XAU/USD می‌تواند از این منطقه پایین‌تر رد شود، اما یک شکست شفاف و واضح ممکن است احساسات صعودی را تقویت کند، خریداران جدید را به بازار جذب کند و زمینه را برای آزمایش مجدد بالاترین قیمت تاریخ در 2150 دلار فراهم کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران به سمت خروجی‌ها حرکت کنند و قیمت‌ها به سمت نزولی روند، حمایت اولیه 2050 دلار و به دنبال آن 2010 دلار ظاهر می‌شود. حفظ این طبقه آخر برای گاو نر حیاتی است. یک شکست ممکن است حرکت نزولی را احیا کند و شرایطی را برای افت تا 1990 دلار ایجاد کند. در زیر این منطقه، مرکز توجه می تواند روی 1975 دلار باشد.

نمودار فنی قیمت طلا

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-dollar-in-freefall-heading-into-2024-what-now-for-eur-usd-gbp-usd-gold-20231222.html