دلار آمریکا ممکن است روند صعودی خود را در برابر یوان چین در سه ماهه سوم افزایش دهد

دلار آمریکا، یوان چین، USD/CNH – فرصت تجاری برتر Q3

  • را دلار آمریکا ممکن است در برابر یوان در Q3 افزایش یابد
  • جهانی تولید ناخالص ملی در معرض خطر است و صادرات چین را تحت فشار قرار می دهد
  • USD/CNY 7.49 – 7.96 از مدل تمرکز دارد

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

این و دیگر فرصت های معاملاتی برتر را برای Q3 بیابید

ممکن است دلار آمریکا در برابر یوان چین در سه ماهه سوم افزایش یابد

هدف دلار آمریکا در برابر یوان چین تا پایان سه ماهه دوم سال 2023 افزایش یافت. از فرصت های تجاری برتر قبلی خود، به به روز رسانی چشم انداز USD/CNH بر اساس حالت رگرسیون چندگانه ادامه دادم. این پیش بینی از سرگیری سریال است. از دیدگاه سال به سال، USD/CNH در سه ماهه دوم در اواسط ژوئن حدود 7 درصد افزایش داشت.

این با چشم انداز 9% از پیش بینی سه ماهه دوم من مقایسه شد. افزایش پیش‌بینی‌شده USD/CNH تحت تأثیر انقباضات مورد انتظار در صادرات چین بود. در سه ماهه دوم هم همینطور بود. در ماه مه، صادرات چین به طور غیرمنتظره ای -7.5٪ در سال در مقایسه با میانگین نظرسنجی -1.8٪ سالانه کاهش یافت. همانطور که انتظار می رفت، کاهش رشد جهانی (و همچنین انتظارات) نقش کلیدی ایفا کرد.

بازگشایی اقتصادی چین با افزایش فروش خرده فروشی، باعث تقویت جبهه داخلی شد. با این حال، دومین اقتصاد بزرگ جهان به شدت تحت تاثیر جهت رشد جهانی است. برای درک بهتر چرایی اهمیت این موضوع، PMI تولید چین در مقایسه با اجماع 49.5 برابر با 48.8 بود. مقادیر زیر 50 نشان دهنده فعالیت فزاینده انقباض است.

  آمریکا رزمایش چین در اطراف تایوان را رصد می کند

با در نظر گرفتن این موضوع، مسیر پیش رو برای یوان چین چگونه است؟ مدل به روز شده به حدود 8.3% در سال برای نرخ ارز در سه ماهه سوم اشاره دارد. با استفاده از مناطق انحراف استاندارد +-1، این به نرخ 7.49 – 7.96 USD/CNH ترجمه می‌شود که نسبت به چشم‌انداز Q2 7.08 – 7.52 بیشتر است. اجازه دهید درایورهای این موضوع را بررسی کنیم.

بر اساس برآوردهای بلومبرگ، به عنوان یک چیز، انتظار می رود صادرات چین در طول سه ماهه سوم کاهش یابد. در عین حال، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی G20 به کندی خود ادامه دهد. این امر پس از افزایش غیرمنتظره نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی استرالیا و کانادا در میان فشارهای قیمتی ثابت صورت می‌گیرد. در همین حال، انتظارات از چرخش فدرال رزرو بیشتر شده است.

با در نظر گرفتن همه اینها، دلار آمریکا ممکن است در سه ماهه سوم در برابر یوان چین به روند صعودی خود ادامه دهد. بانک‌های مرکزی همچنان با افزایش نرخ بهره با نشانه‌های کمی از چرخش فوری شگفت‌زده می‌کنند. این ممکن است به رشد جهانی و در نتیجه اقتصاد رو به بیرون چین ادامه دهد و به یوان نرم‌تر تبدیل شود.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

ببینید تحلیلگران ما در سه ماهه سوم برای دلار چه پیش بینی می کنند

image1.png

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-may-extend-its-rally-against-the-chinese-yuan-in-the-third-quarter-20230703.html