روند EUR/USD و EUR/JPY به چشم انداز فدرال رزرو، ECB و BoJ بستگی دارد. نوسانات پیش رو

پیش بینی یورو:

  • انتظار می رود فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد
  • بانک مرکزی اروپا از آن رونمایی خواهد کرد سیاست های پولی اعلامیه روز پنجشنبه و به دنبال آن بانک ژاپن در روز جمعه
  • این مقاله نگاه می کند یورو/دلار آمریکا و EUR/JPYسطوح فنی کلیدی برای نظارت بر جلسات معاملاتی آینده

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش بینی ین ژاپن – USD/JPY پیش از تصمیم فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن سقوط کرد

سه تا از مهم ترین بانک های مرکزی جهان تصمیمات سیاست پولی خود را در این هفته اعلام خواهند کرد. فدرال رزرو اولین بانکی خواهد بود که در روز چهارشنبه، بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه و بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه این کار را انجام می دهد. در مقابل این پس‌زمینه، دلار آمریکا، یورو و ین ژاپن احتمالاً نوسانات بیشتری را تجربه خواهند کرد که می‌تواند تنظیمات معاملاتی جذابی ایجاد کند، اما خطرات بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود که کمیته تعیین نرخ با تمرکز بر فدرال رزرو، پس از توقفی کوتاه، هزینه‌های استقراض را ۲۵ واحد پایه به ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد افزایش دهد. این حرکت در حال حاضر به طور کامل تخفیف داده شده است، بنابراین سرمایه گذاران در درجه اول بر روی چشم انداز سیاست برای سرنخ هایی در مورد کمپین عادی سازی تمرکز خواهند کرد.

اگر پاول موضع تهاجمی خود را به عنوان بخشی از یک استراتژی برای جلوگیری از کاهش قابل توجه شرایط مالی و حفظ اختیاری بودن در صورت افزایش مجدد فشارهای تورمی در اواخر سال جاری تا حدی که تشدید بیشتر ضروری باشد، حفظ کند، انتظارات نرخ بهره ممکن است بالاتر رفته و دلار آمریکا را تقویت کند. این سناریو ممکن است بر یورو/دلار آمریکا تاثیر بگذارد.

  چشم انداز ین ژاپن بر موضع بانک مرکزی ژاپن استوار است. USD/JPY روی Blast Off تنظیم می شود؟

پیش بینی یورو – مسیر EUR/USD و EUR/GBP با چشم انداز سیاست بانک مرکزی فدرال و بانک مرکزی اروپا مرتبط است

در مورد بانک مرکزی اروپا، موسسه تحت رهبری کریستین لاگارد نیز در حال افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره است، اما بعید به نظر می‌رسد که راهنمایی‌های آن تندروانه باشد. در واقع، این امکان وجود دارد که بانک با توجه به خطرات فزاینده رکود اقتصادی در منطقه یورو، از تعهد به انقباض بیشتر خودداری کند و در عوض رویکردی وابسته به داده را انتخاب کند.

اگر لاگارد پیام آشتی‌جویانه‌ای را بپذیرد و تمایلی به افزایش مجدد نرخ‌ها در ماه سپتامبر نشان ندهد، معامله‌گران می‌توانند به سرعت مسیر پیاده‌روی را کاهش دهند و باد مخالفی را برای یورو ایجاد کنند. این می تواند به معنای عقب نشینی شدید در EUR/USD و EUR/JPY باشد.

در نهایت، انتظار می رود بانک ژاپن تنظیمات سیاست فعلی خود را بدون تغییر نگه دارد. با این حال، احتمال کمی وجود دارد که سیاست گذاران بتوانند به تعدیل برنامه کنترل منحنی بازده در شرایطی که تورم به طور پیوسته در حال افزایش است، رأی دهند. در صورت وقوع سناریوی دوم، ین ژاپن می تواند یک بازگشت قوی در بازارهای ارز ایجاد کند و برخی از ضررهای قبلی خود را در برابر دلار آمریکا و یورو معکوس کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 20% -6٪ 3%
هفتگی 54% -28٪ -9٪

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

پس از عقب نشینی روز دوشنبه، EUR/USD به زیر سطح پشتیبانی فنی 1.1080 سقوط کرد. اگر این شکست در روزهای آینده ادامه پیدا کند، می‌توانیم شاهد حرکت به سمت 1.1000 روانی باشیم. در ضعف بیشتر، تمرکز به 1.0950 و سپس 1.0840 تغییر می کند. در مقابل، اگر EUR/USD بهبود خود را از سر بگیرد، مقاومت اولیه در 1.1180 و پس از آن 1.1275 ظاهر می شود. اگر هر دو سقف برداشته شود، خریداران می توانند به 1.1375 حمله کنند.

نمودار فنی EUR/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 70% -1٪ 12%
هفتگی -3٪ 3% 1%

تجزیه و تحلیل فنی EUR/JPY

EUR/JPY در اواخر هفته گذشته افزایش یافت و اوج های چند ساله خود را مجدداً آزمایش کرد، اما نتوانست از این قله عبور کند و قیمت ها در روز دوشنبه به دنبال رد مقاومت فنی کاهش یافت. هنوز خیلی زود است که بگوییم، اما به نظر می رسد این جفت در حال توسعه یک الگوی دوباله، یک الگوی برگشت نزولی است که اغلب در زمینه یک حرکت بلندتر شکل می گیرد.

اگر قیمت ها کاهش خود را افزایش دهند، حمایت اولیه در 153.40 ظاهر می شود. اگر این طبقه خارج شود، سقف دوتایی تایید می شود و زمینه را برای افت به سمت 151.50 و به دنبال آن 148.45 آماده می کند. برعکس، اگر خریداران دوباره کنترل بازار را در دست بگیرند و یک چرخش صعودی ایجاد کنند، اولین مقاومتی که باید در نظر گرفته شود در 158.10 و 159.25 پس از آن قرار دارد.

نمودار فنی EUR/JPY

image2.png

نمودار EUR/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامهمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eur-usd-and-eur-jpy-trend-hinges-on-fed-ecb-and-boj-outlook-volatility-ahead-20230724.html