زمان تورم منطقه یورو فرا رسیده است

تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • اکنون همه نگاه ها به CPI منطقه یورو برای پایان هفته معطوف شده است.
  • رئیس بانک مرکزی اروپا و سخنرانان فدرال رزرو امروز در کانون توجه قرار گرفتند.
  • EUR/USD در منطقه اشباع خرید مقاومت پیدا می کند.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. دستت را بگیر یورو چشم انداز Q4 امروز برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

یورو در اوایل این هفته با وجود اینکه هم دیروز و هم امروز اندکی ضعیف شده بود، از شاخص شاخص شاخص مصرف کننده ضعیف تر از حد انتظار آمریکا کاسته شده است. بازارها ظاهراً انتظار دارند که فدرال رزرو به اوج چرخه صعود خود رسیده باشد و از آن زمان تا دسامبر 2024 انتظارات را مجدداً قیمت گذاری کرده است. تقریبا 91bps کاهش تجمعی نرخ تا پایان سال 2024 می تواند تقویت شود. PPI ایالات متحده کاهش تورم بیشتر را به عنوان یک شاخص اصلی تشویق کرد، اما مقامات فدرال رزرو محتاط هستند.

از دیدگاه منطقه یورو، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که این منطقه از رکود فنی اجتناب خواهد کرد، اما داده های اقتصادی اخیر آمار بسیار ضعیفی از جمله تولید صنعتی دیروز را نشان می دهد.

روز پیش رو تحت سلطه سخنرانان بانک مرکزی با شامل کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) خواهد بود (تقویم اقتصادی زیر را ببینید). جالب است که ببینیم سخنرانان فدرال رزرو به گزارش های اخیر تورم و خرده فروشی چگونه پاسخ می دهند. با توجه به اینکه ایالات متحده و بریتانیا آمار تورم خود را منتشر کرده اند، گزارش یورو که برای فردا برنامه ریزی شده است، در صورتی که داده های واقعی مطابق با برآوردها باشد، می تواند یورو را از بالاترین سطح اخیر کاهش دهد.

  آمادگی مسکو و پکن برای رویارویی با فشار فزاینده خارجی

تقویم اقتصادی (GMT+02:00)

image1.png

منبع: Refinitiv

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه EUR/USD در بالا در اطراف علامت خرید بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) که همزمان با 1.0900 دسته روانی کاهش شدید تورم منطقه یورو می تواند این جفت را به زیر میانگین متحرک 200 روزه (آبی) بازگرداند/1.0800 یکبار دیگر.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

  • 1.0800/200 روز کارشناسی ارشد
  • 1.0700
  • 1.0635
  • کارشناسی ارشد 50 روزه
  • 1.0600

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هیچ کدام از این دو را ندارند Net SHORT در EUR/USD، با 59% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله).

آخرین راهنمای احساسات (در زیر) را دانلود کنید تا ببینید چگونه تغییرات موقعیتی روزانه و هفتگی بر احساسات و چشم انداز EUR/USD تأثیر می گذارد.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eur-usd-price-forecast-it-s-time-for-eurozone-inflation-wv-20231116.html