شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح یک ماهه رسید، USD/JPY رالی پس از نشست BoJ

شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد یک ماهه رسید، USD/JPY نشست پس از BoJ را تضعیف کرد

توصیه شده توسط Nick Cawley

فارکس برای مبتدیان

شاخص دلار آمریکا با کمک کاهش ضعیف یورو و ین ژاپن به روند صعودی اخیر خود ادامه می دهد. یورو همچنان تاثیرات انتخابات پارلمان اروپا در آخر هفته گذشته و انتظارات کاهش بیشتر نرخ بهره در سال جاری را احساس می کند، در حالی که ین ژاپن پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد برنامه خرید اوراق قرضه خود را کاهش می دهد، کاهش یافت اما بازار مجبور است برای جزئیات بیشتر تا جلسه 31 جولای صبر کنید. یورو (58٪) و ین ژاپن (13.6٪) دو جزء بزرگ ترین شاخص شش ارزی هستند.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

image1.png

پس از نشست سیاست بانک مرکزی ژاپن، ین ژاپن در برابر طیف وسیعی از ارزها ضعیف تر می شود. بازارهای مالی از بانک مرکزی ژاپن انتظار داشتند که جزئیات بیشتری در مورد کاهش برنامه خرید اوراق قرضه خود – تشدید سیاست پولی – ارائه دهد و فقدان برنامه رسمی باعث شد تا ین متوقف نشود.

با نشست سیاست بعدی تا پایان ماه جولای، و با توجه به سطوحی که USD/JPY قبلاً مداخله رسمی داشته است، بانک ژاپن چند هفته دشوار خواهد داشت تا از کاهش بیشتر ین جلوگیری کند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY

image2.png

تمایل مشتریان خرده فروشی IG نشان می دهد که 22.82% معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 3.38 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 6.99% کمتر از دیروز و 22.81% کمتر از هفته گذشته است. نت شورت معامله گران 8.89 درصد بیشتر از دیروز و 5.62 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

  بازارهای در لبه قبل از داده های PCE ایالات متحده؛ چشم انداز - طلا، EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی USD/JPY قوی تر.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -10% 9% 4%
هفتگی -23٪ 7% -2٪

دیدگاه شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-index-prints-a-one-month-high-usd-jpy-weakens-post-boj-meeting-20240614.html