طلا تثبیت می شود، نقره همچنان به عملکرد بهتر خود ادامه می دهد، کلید داده های تورم ایالات متحده

چشم انداز و نمودارهای طلا و نقره

  • تورم ایالات متحده محرک بعدی اقدام قیمت است.
  • انتظارات کاهش نرخ بهره آمریکا بیشتر کاهش یافت.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت گذاری مجدد اخیر کاهش نرخ بهره در ایالات متحده همچنان بر طلا و نقره تأثیر می گذارد و تقاضا برای کالاهایی که قبلاً پرطرفدار بودند را کاهش می دهد. آخرین پیش‌بینی‌های بازار نشان می‌دهد که اولین کاهش 25 واحدی نرخ بهره ایالات متحده اکنون برای جلسه دسامبر کاملاً قیمت گذاری شده است، اگرچه جلسه نوامبر همچنان در جریان است. داده‌های قوی اقتصادی اخیر ایالات متحده به فدرال رزرو فرصت بیشتری می‌دهد تا نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد، زیرا بانک مرکزی ایالات متحده به مبارزه خود با تورم سرسختانه ادامه می‌دهد.

image1.png

منبع: LSEG Datastream.

پس از چاپ بالاترین قیمت چند دهه اخیر در 20 می، طلا بیش از 100 دلار در هر اونس کاهش یافت. در مورد گمانه زنی بیشتر فدرال رزرو در مورد نرخ های بالاتر و داده های اقتصادی قوی. بازدهی کوتاه‌مدت خزانه‌داری ایالات متحده همچنان بالا می‌ماند و فشار نزولی بر طلا و نقره حفظ می‌کند، و اگر داده‌های روز جمعه PCE غافلگیرکننده نباشند، طلا و نقره ممکن است برای حرکت بالاتر تلاش کنند. در صورت فروش بیشتر، طلا باید حمایت اولیه را در حدود 2280 دلار در هر اونس پیدا کند.

نمودار قیمت روزانه طلا

image2.png

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 63.97 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.78 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 3.95 درصد بیشتر از دیروز و 36.52 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 6.68 درصد بیشتر از دیروز و 20.68 درصد کمتر از هفته گذشته است.

  کاهش ارزش ین در برابر دلار / دولت ژاپن دست به کار شد

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب بیشتر در معاملات طلا.

نقره در ماه گذشته عملکرد بهتری از طلا داشته است و اکنون اسپرد نقره/طلا به بالاترین حد خود بازگشته است که آخرین بار در اواسط نوامبر 2021 مشاهده شده بود. شکستن و باز بودن بالاتر از اواسط اکتبر 2021 به این اسپرد فضا برای حرکت بالاتر می‌دهد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 1% 6% 3%
هفتگی 26% -16٪ 7%

نمودار قیمت هفتگی نقره/طلا

image3.png

نقره اخیرا در بالاترین سطح خود در بیش از یک دهه گذشته معامله شد و 30/0z دلار را شکست. مانع با سهولت این سطح، توسط بالاترین سطح قبلی 29.80 دلار در هر اونس پشتیبانی می شود. اکنون به حمایت کوتاه مدت تبدیل می شود.

نمودار قیمت روزانه نقره

image4.png

همه نمودارها از طریق TradingView

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا و نقره – صعودی یا نزولی؟؟ می توانید از طریق فرم انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-consolidates-silver-continues-to-outperform-us-inflation-data-key-20240528.html