فروشندگان تحت کنترل پس از آزمایش مجدد 2000 دلار شکست خوردند، FOMC Next

پیش بینی قیمت طلا (XAU/USD):

خوانده شده ترین: تورم ایالات متحده مطابق با برآوردها است، اما CPI مادر افزایش می یابد، DXY افزایش می یابد

قیمت طلا امروز تلاش کرد تا بهبود یابد و قبل از اینکه فروشندگان پس از انتشار CPI آمریکا کنترل خود را در دست بگیرند، به بالاترین حد خود در حدود 1997 دلار در هر اونس رسید. چاپ CPI در نگاه اول مثبت به نظر می رسید، اما افزایش در ارقام تورم ماهانه به این معنی است که فدرال رزرو بعید است در نشست فردا متعهد به کاهش نرخ بهره شود. این باعث شد که DXY به طور موقت افزایش یابد و قیمت طلا به یک منطقه حمایتی کلیدی بازگردد.

با نگاهی عمیق به نحوه معامله طلا، قدرت معاملاتی خود را افزایش دهید.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله طلا

جلسه FOMC و درخواست پناهگاه امن

از آنجایی که تنش‌های ژئوپلیتیکی همچنان روی لبه چاقو باقی می‌ماند، احتمالاً طلا حمایت می‌شود و خریداران را با افت قابل توجهی جذب می‌کند. جذابیت این فلز گرانبها همچنان بالاست و با اجتناب ناپذیری از کاهش نرخ در مقطعی در سال 2024، طلا احتمالاً در آینده قابل پیش بینی بالاتر از مرز 1800 دلار در هر اونس باقی خواهد ماند.

فردا به جلسه FOMC می رویم و همه نگاه ها به پیش بینی های اقتصادی و تفاوت آنها با انتظارات فعلی بازار دوخته خواهد شد. نظرات پاول، رئیس فدرال رزرو، فردا نیز تأثیر قابل توجهی خواهد داشت و من انتظار دارم که رئیس فدرال رزرو، بدون توجه به آنچه پیش بینی های اقتصادی نشان می دهد، نوعی عقب نشینی را انجام دهد.

  داده های تورم و شاهین های بانک مرکزی بر قیمت نفت تاثیر می گذارند

جهت گیری فوری قیمت طلا به واکنش دلار و بازده آمریکا به جلسه فردا بستگی دارد. هر گونه انحراف قابل توجه بین فعالان بازار و فدرال رزرو می تواند کاتالیزور مورد نیاز برای حرکت بعدی گلدز باشد. عقب‌نشینی از فدرال رزرو و قیمت‌گذاری مجدد قابل توجه در مورد کاهش در سال 2024 می‌تواند به دلار آمریکا کمک کند و طلا را به منطقه حمایتی 1950 دلاری در هر اونس نزدیک‌تر کند. اگر فدرال‌رزرو رویکردی ساده‌تر را اتخاذ کند و به کاهش نرخ بهره در سال 2024 مطابق با انتظارات بازار فعلی اشاره کند، در این صورت می‌توانیم شاهد جوان شدن گاوهای نر طلا باشیم و به بالای 2000 دلار در هر اونس برگردیم. در مجموع، دلار آمریکا همچنان کلید اصلی را در دست دارد، زیرا بازارها با نفس بند آمده منتظر می مانند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

چشم انداز فنی

طلا

از نظر فنی، طلا در یک منطقه حمایتی کلیدی خود قرار دارد و در نشست فردای FOMC قرار دارد. محدوده بین 1977 تا 1984 دلار همچنان یک حوزه کلیدی است زیرا اخیراً به طور مداوم بین حمایت و مقاومت تغییر کرده است. شمع روزانه امروز اعتماد به نفس را القا نمی کند، اما عدم چاپ پایین قیمت جدید ممکن است نشان دهنده فشار خریدی باشد که هنوز در فلز گرانبها مشهود است.

  ارزدیجیتال تحلیل ، بررسی و اخبار بازار ارزهای دیجیتال | persianforexacademy

قبل از رسیدن به منطقه روانشناختی 1950 دلار، یک وقفه پایین‌تر از اینجا، با انبوهی از حمایت روبرو می‌شود، در حالی که MA 50 روزه در اطراف منطقه پشتیبانی 1968 دلار قرار دارد، در حالی که MA 200 روزه دقیقاً بالای دسته 1950 دلار قرار دارد. پایین تر از این، دسته 1940 و 1930 دلاری هر دو مقداری پشتیبانی می کنند و اگر فردا شاهد فروش تهاجمی باشیم، می توانند وارد عمل شوند.

اگر این فلز گرانبها به دنبال رشد و بازگشت به سمت بالاترین رکورد اخیر ساخته شده در تاریخ است، یک اوش بالاتر در اینجا باید به بالای 2000 دلار در هر اونس بازگردد.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 12 دسامبر 2023

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

نقره

چشم انداز فنی برای نقره جالب است زیرا قیمت در نقطه عطف کلیدی قرار دارد که در نشست FOMC قرار دارد. نقره از اوج های اخیر به شدت سقوط کرد و 8 افت متوالی آن را به خط روند صعودی بازگرداند. این سومین لمس خواهد بود که معمولاً منجر به یک الگوی صعودی بالقوه و اوج های تازه بالای 26.00 می شود.

بسته شدن شمع روزانه زیر 22.00 ساختار شکسته شده و ادامه صعودی را باطل می کند و می تواند شاهد ورود پایین ترین قیمت اخیر در 20.500 در هفته های آینده باشد. این فقط اهمیت جلسه FOMC در فردا را برجسته می کند.

نقره (XAG/دلار آمریکا) نمودار روزانه – 12 دسامبر 2023

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

  EUR/USD پشتیبانی پس از عقب نشینی را به چالش می کشد، USD/JPY ایستاده است

احساس مشتری IG

با نگاهی گذرا به احساسات مشتری IG، معامله‌گران خرده‌فروشی بسیار طولانی در نقره هستند و 89 درصد از معامله‌گران خرده‌فروشی دارای موقعیت‌های طولانی هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX به احساسات جمعیت پذیرفته شده است، آیا این نشانه ای است که سیلور ممکن است از خط روند عبور کند و ساختار را تغییر دهد؟

برای نگاهی عمیق تر به احساسات مشتری Silver و نکات و ترفندهای استفاده از آن، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 1% -24٪ -2٪
هفتگی 19% -69٪ -9٪

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-price-forecast-sellers-in-control-following-failed-2000-retest-fomc-next-20231212.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار