قیمت طلا، نزدک 100 در برابر مقاومت رد شد، USD/JPY جلوتر از پاول حرکت کرد

پیش بینی – قیمت طلا، نزدک 100، USD/JPY

  • قیمت طلا و نزدک 100 لغزش پس از عدم پاکسازی مقاومت فنی
  • سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو در روز جمعه توجهات را به خود جلب می کند و می تواند منبع نوسانات بازار باشد.
  • این مقاله به بررسی چشم انداز فنی طلا می پردازد قیمت، نزدک 100 و USD/JPY، تجزیه و تحلیل سطوح قیمت بحرانی که ممکن است در کوتاه مدت وارد عمل شوند

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: دلار آمریکا افزایش یافته اما ریسک‌های نزولی رشد می‌کنند، تنظیم بر روی EUR/USD، GBP/USD قبل از پاول

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در روز پنجشنبه پس از آن که مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو گفت که اعلام پیروزی در برابر تورم زود است و سیاست گذاران هنوز به کاهش هزینه های استقراض فکر نمی کنند، دوباره برگشت.

افزایش نرخ‌ها، که دلار آمریکا را در کل تقویت کرد، بر سهام فناوری و دارایی‌های بدون بازده تأثیر گذاشت، به طوری که نزدک 100 برای دومین روز متوالی کاهش یافت و قیمت طلا در مقاومت فنی متوقف شد. در همین حال، USD/JPY به شدت افزایش یافت و از میانگین متحرک ساده 100 روزه خود جهش کرد.

نوسانات ممکن است در روزهای آینده افزایش یابد، به خصوص که پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است روز جمعه در کالج اسپلمن در آتلانتا، جورجیا، گفتگوی کنار آتش داشته باشد. با توجه به سیگنال‌های متناقض اخیر و پیام‌های متناقض بانک مرکزی، تمرکز معامله‌گران بر اظهارات وی بسیار مهم است.

سناریوهای احتمالی فدرال رزرو

1) فقه شاهین

اظهارات هک پاول مبنی بر حمایت از نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی تری احتمالاً فشار صعودی بر بازدهی ایالات متحده وارد می کند و شرایط را برای ادامه بهبود اخیر دلار آمریکا فراهم می کند. این به نوبه خود ممکن است بر قیمت طلا و نزدک 100 تأثیر منفی بگذارد

  رئیس جمهوری کره جنوبی بر گسترش کمک بشردوستانه و احتمال حمایت نظامی از اوکراین خبر داد

2) نتیجه Dovish

عدم عقب نشینی قوی در برابر چشم انداز سیاست پولی ضعیف که در قیمت گذاری بازار منعکس شده است، می تواند معامله گران را متقاعد کند که فدرال رزرو در آستانه تسلیم شدن است و بر بازدهی و دلار آمریکا تاثیر می گذارد. در حالی که این سناریو می تواند یک چرخه با فضیلت برای سهام های شمش و فناوری ایجاد کند، می تواند USD/JYP را به شدت پایین بیاورد.

خط پایین

برای جلوگیری از تسهیل بیشتر شرایط مالی، که می‌تواند تلاش‌ها برای بازگرداندن ثبات قیمت‌ها را پیچیده کند، پاول می‌تواند در نوسان ظاهر شود و متعهد شود که این مسیر را ادامه دهد و یک موضع محدودکننده را برای مدت طولانی حفظ کند. این موقعیت می تواند حرکت صعودی را که در بازار سهام و مجموعه فلزات گرانبها طی چند هفته گذشته مشاهده شد، مختل کند.

مشتاق به دست آوردن بینشی در مورد مسیر آینده طلا و محرک های بازار آینده برای نوسانات هستید؟ پاسخ ها را در راهنمای معاملاتی رایگان Q4 ما کشف کنید.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی قیمت طلا

طلا در هفته های اخیر به شدت افزایش یافت و برای مدت کوتاهی به بالاترین سطح خود از ماه می رسید. با این حال، قیمت ها نتوانسته اند از آستانه 2050 دلار عبور کنند و فروشندگان در حال حاضر از این دندانه و ناخن مانع دفاع می کنند. هنوز خیلی زود است که مطمئن شویم این سقف فنی پابرجا خواهد ماند یا خیر، اما اگر در نهایت ادامه پیدا کند، مدت زیادی طول نمی کشد که شاهد کاهش به 2010 دلار باشیم. XAU/USD ممکن است با آزمایش این منطقه ثبات پیدا کند، اما در صورت تداوم این ضعف، نقض می‌تواند باعث حرکت نزولی به سمت 1985 دلار و 1960 دلار شود.

  سئو چیست کاربرد SEO چیست بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

در مقابل، اگر حرکت صعودی با خشم دوباره ظاهر شود و قیمت ها را قاطعانه به بالای 2050 دلار برساند، طلا می تواند در کوتاه مدت به سمت بالاترین سطح تاریخ خود به بالای 2070 دلار برسد، مقاومت بزرگ بعدی که باید از نزدیک تماشا کرد.

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری از یک نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شد

آیا یک رالی بابانوئل برگزار خواهد شد؟ در پیش بینی معاملات سه ماهه چهارم برای شاخص های سهام بیابید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی نزدک 100

نزدک 100 در ماه نوامبر افزایش یافت و بیش از 10 درصد رشد کرد و بزرگترین رشد ماهانه خود از جولای 2022 را به ثبت رساند که 12.5 درصد رشد کرد. علیرغم حرکت صعودی قوی، شاخص فناوری در این هفته شروع به توقف کرده است و قیمت ها در تلاش برای از بین بردن مقاومت فنی نزدیک به 16100 هستند.

در حالی که دیدن یک عقب نشینی سالم پس از چنین عملکرد قوی غیرمعمول نخواهد بود، به خصوص اگر بازارها اخیراً بیش از حد پر رونق شده باشند، شکست بالای 16100 می تواند روحیه حیوانی را در وال استریت آزاد کند، حرکت صعودی را تقویت کند و قیمت ها را به سمت همیشه سوق دهد. اوج های ثبت شده در سال 2021

از سوی دیگر، اگر احساسات شروع به بدتر شدن کند و گاوها به سمت تپه‌ها بروند تا منتظر نقاط ورودی بهتر باشند، می‌توانیم شاهد کاهش به سمت 15700 و به دنبال آن 15500 باشیم. اگرچه شاخص فناوری ممکن است در طول کاهش با حمایت در این منطقه مواجه شود، اما حرکت به زیر آن می تواند قیمت ها را به 15300 برساند.

  FTSE 100 در حالی که Dax 40، S&P 500 نزدیک به اوج های جولای متوقف می شود

نمودار فنی نزدک 100

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView ایجاد شد

برای ارزیابی جامع از چشم انداز فنی و بنیادی ین ژاپن، حتما پیش بینی سه ماهه چهارم ما را دانلود کنید. راهنمای معاملات رایگان است!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY در هفته‌های اخیر شانس خود را کاهش داده است، که ناشی از ضعف گسترده دلار آمریکا بوده است. با این حال، این جفت توانست در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک ساده 100 روزه خود تثبیت شود که به بهبودی متوسط ​​منجر شده است. اگر سودها در جلسات آینده شتاب بیشتری بگیرند، مقاومت در 149.70 ظاهر می شود. عبور از این مانع ممکن است برای اردوگاه صعودی دلهره‌آور باشد، اما انجام این کار می‌تواند باعث صعود به سمت 150.90 و به دنبال آن 152.00 شود.

در سمت دیگر، اگر بازگشت نوپا به طور ناگهانی به پایان برسد و جای خود را به یک برگشت نزولی بدهد، حمایت اولیه در 147.25 پیدا می شود. حفظ این کف فنی ضروری است زیرا یک شکست ممکن است باعث کاهش به سمت پشتیبانی کانال در 146.00 شود. در ضررهای بیشتر، تمرکز به 144.50 تغییر می کند.

نمودار فنی USD/JPY

تصویری از یک نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gold-price-nasdaq-100-rejected-at-resistance-usd-jpy-flies-ahead-of-powell-20231201.html