قیمت طلا و چشم انداز دلار آمریکا به راهنمایی پاول بستگی دارد

نکات کلیدی نشست FOMC ژوئیه:

  • انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش دهد و به 5.25٪ -5.50٪ برساند.
  • با افزایش قیمت یک چهارم امتیازی، توجه باید بر روی نقشه راه سخت تر باشد
  • پاول احتمالاً در خلال کنفرانس مطبوعاتی خود راهنمایی هایی در مورد چشم انداز سیاست ارائه خواهد کرد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش بینی دلار کانادا – USD/CAD در مثلث تثبیت پیش از تصمیم فدرال رزرو

فدرال رزرو بعد از ظهر چهارشنبه جلسه سیاست پولی خود را در ماه جولای به پایان خواهد رساند. وال استریت انتظار دارد که FOMC پس از یک وقفه یک ماهه کمپین پیاده روی خود را از سر بگیرد و نرخ معیار خود را 25 واحد پایه به محدوده 5.25% تا 5.50% افزایش دهد، بالاترین نرخ از سال 2001. این حرکت کاملاً قیمت گذاری شده است، بنابراین به خودی خود منبع قوی نوسان نخواهد بود. به همین دلیل، هدایت سیاست باید تمرکز اصلی برای معامله گران و سرمایه گذاران باشد.

این بار خلاصه ای از پیش بینی های اقتصادی ارائه نمی شود، اما جروم پاول طبق معمول پس از اعلام تصمیم بانک مرکزی، نشست خبری برگزار خواهد کرد. اگرچه گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار CPI ایالات متحده برای ژوئن، موضعی کمتر تهاجمی را مطرح می‌کند، رئیس فدرال رزرو ممکن است تمایل داشته باشد که پیامی خصمانه برای جلوگیری از کاهش بیش از حد شرایط مالی و حفظ اختیاری بودن در صورت افزایش تورم در ماه‌های آینده، زمانی که اثرات پایه از داده‌های سالانه خارج می‌شود، ارائه دهد.

  GBP/USD, EUR/GBP, GBP/JPY Price Setups After BOE

اگر پاول نشان دهد که برای بازگرداندن ثبات قیمت به کار بیشتری نیاز است و نشان دهد که افزایش دیگری در راه است، انتظارات برای نرخ پایانی فدرال رزرو بالاتر خواهد رفت و بازدهی خزانه داری، به ویژه آنهایی که در انتهای منحنی قرار دارند، افزایش خواهد یافت. بر اساس داده‌های بازار آتی، موقعیت‌های نزولی در برابر دلار آمریکا در هفته‌های اخیر به سطوح بسیار بالایی رسیده است، بنابراین بسیاری از سفته‌بازان ممکن است به اشتباه گرفتار شوند و مجبور شوند در صورت نتیجه‌ای جنگ‌طلبانه، معاملات خود را با زیان پوشش دهند، که جرقه فشار کوتاهی خواهد بود.

یک فشار کوتاه می تواند باعث افزایش شدید دلار آمریکا شود که تأثیر منفی بر فلزات گرانبها خواهد داشت. این می‌تواند در کوتاه‌مدت به معنای زیان طلا (XAU/USD) و نقره (XAG/USD) باشد، اما لزوماً منجر به فروش عمده در این فضا نمی‌شود، زیرا حتی اگر سیاست‌گذاران بیشتر پیش بروند، چرخه عادی‌سازی بدون شک تقریباً همانطور که اوضاع امروزی است به پایان رسیده است.

اگرچه احتمال کمتری دارد، اما معامله گران باید سناریویی را نیز در نظر بگیرند که در آن پاول لفاظی جنگ طلبانه خود را کنار می گذارد و لحن ملایم تری را می پذیرد. اگر رئیس FOMC در مورد انقباض بیشتر غیرمتعهد به نظر برسد و به یک رویکرد قوی وابستگی به داده در آینده اشاره کند، ممکن است بازارها سعی کنند چرخه تسهیل بعدی را پیش ببرند که منجر به ضعف ایالات متحده شود. این امر هم برای طلا و هم برای نقره مثبت خواهد بود.

تصمیم آینده فدرال رزرو

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامهمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-fed-preview-gold-prices-and-us-dollar-s-outlook-hinges-on-powell-s-guidance-20230725.html