نکات واگرایی منفی در قیمت‌های پایین‌تر، NFP با علامت اخیر در پایین

اخبار و تحلیل طلا (XAU/USD).

  • بانک های مرکزی جهانی تمایل خود را برای افزایش ذخایر طلا نشان دادند
  • طلا همچنان در یک روند نزولی باقی می‌ماند زیرا با کاهش از بالاترین سطح تاریخ، به نظر می‌رسد رشد کوتاه‌مدت مهار شود.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله طلا

نظرسنجی شورای جهانی طلا به افزایش ذخایر طلا اشاره می کند

نظرسنجی سالانه شورای جهانی طلا، که شامل پاسخ‌های 69 بانک مرکزی بود، بین فوریه و آوریل انجام شد و نشان داد که 29 درصد از بانک‌های مرکزی انتظار دارند ذخایر طلای خودشان افزایش یابد که بالاترین درصد از زمان آغاز این نظرسنجی در سال 2018 با وجود قیمت نسبتاً بالا طلا است. .

image1.png

منبع: WGC 2024

شاید یکی از واضح‌ترین یافته‌های نظرسنجی سالانه شورای جهانی طلا، انتظار گسترده بانک‌های مرکزی از افزایش ذخایر طلا در سراسر جهان در 12 ماه آینده باشد. 81 درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که ذخایر طلای بانک مرکزی جهانی در سال آینده افزایش خواهد یافت و این نشانه این است که قیمت های بالای فعلی ممکن است بانک ها را برای مدت طولانی منصرف نکند.

فدرال رزرو نشان داده است که احتمالاً یک کاهش نرخ در سال جاری وجود خواهد داشت، به طور بالقوه دو کاهش، زیرا نمودار نقطه ای تصمیم محدودی را بین دو نتیجه پیش بینی شده نشان می دهد. با این حال، انتظار می رود اولین کاهش نرخ بهره تنها در سه ماهه چهارم با توجه به بازارها انجام شود، به این معنی که کاهش فعلی قیمت طلا ممکن است فوریت چندانی نداشته باشد، مگر اینکه داده های دریافتی ایالات متحده بدتر شود، که باعث کاهش نرخ در زمان می شود که احتمالاً قیمت طلا را بالاتر می برد. یک بار دیگر.

  مبتلایان به سویه جدید کرونا در کره جنوبی، دو برابر شدند 

طلا یک دارایی بدون بازده است به این معنی که سرمایه‌گذاران تمایل دارند زمانی که نرخ‌های بهره پایین‌تر می‌روند، به آن نگاه مطلوب‌تری داشته باشند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می دهد و در نتیجه آن را جذاب تر می کند.

image2.png

منبع: WGC 2024

قیمت طلا خیلی کم است – روندهای کوتاه مدت و میان مدت با هم برخورد می کنند

قیمت طلا از زمان پایین‌ترین نرخ NFP در ابتدای ماه افزایش یافته است، اما روند نزولی گسترده‌تر دست نخورده باقی مانده است. از زمانی که بالاترین رقم تاریخ 2450 دلار پس از واگرایی منفی بالا رفت و به دوره ای از قیمت های پایین تر اشاره کرد، قیمت ها به شکلی متلاطم کاهش یافته اند.

روند نزولی به‌عنوان مجموعه‌ای از پایین‌ترین و اوج‌های پایین‌تر ایجاد شد که پایین‌ترین حد اخیر را در جمعه 7 ژوئن (NFP) نشان داد. از آن زمان قیمت‌ها تلاش کرده‌اند تا دوباره بازگردند و به بالای 2320 دلار رسیده‌اند، اما مومنتوم وجود نداشته است – که با الگوی باریک‌تر نشان می‌دهد. اگر 50 DMA آبی به عنوان مقاومت حفظ شود، طلا ممکن است به روند نزولی میان مدت پایبند باشد و پایین بیاید.

در زمان های اخیر رانندگان طلا از بین رفته اند. هیچ تشدید قابل توجهی در اروپای شرقی یا خاورمیانه وجود نداشته است و داده های ایالات متحده نتوانسته است محیط مساعدی برای کاهش نرخ بهره فراهم کند. از جنبه نزولی، خرس‌های طلا به نوسان پایین در ۲۲۸۷ دلار و ۲۲۸۷ دلار نگاه می‌کنند که می‌تواند به عنوان یک سیم برای یک حرکت پایین‌تر عمل کند.

  نخست وزیر پاکستان: توافق تهران-ریاض نتایج برد-برد در منطقه دارد

طلا (XAU/دلار آمریکا) نمودار روزانه

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

قدرت ذهنیت جمعیت را کشف کنید. راهنمای احساسات رایگان ما را دانلود کنید تا رمزگشایی کنید که چگونه تغییرات در موقعیت طلا می تواند به عنوان شاخص های کلیدی برای تغییرات قیمت آتی عمل کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ 1% 0%
هفتگی -16٪ 7% -8٪

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-price-update-negative-divergence-hints-at-lower-prices-nfp-marked-recent-bottom-20240618.html