پوند توسط اقتصاد ایالات متحده دیکته می شود

تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ و نکات صحبت

  • روایت Dovish Fed در حمایت از پوند قوی است.
  • شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده در اواخر امروز در کانون توجه قرار گرفت.
  • پوند/دلار آمریکا در سطوح بیش از حد خرید نامشخص است.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. دستت را بگیر پوند انگلیس چشم انداز Q4 امروز برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی GBPUSD

پوند انگلیس به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است، اما دلار آمریکا اخیراً سرمایه گذاران در مسیر نرخ بهره فدرال رزرو کمتر متعصب شده اند. داده‌های اخیر ضعیف‌تر اقتصادی ایالات متحده باعث ایجاد چنین چشم‌اندازی در کنار برخی اظهارنظرهای نادرست فدرال رزرو شده است. در جلسه معاملاتی دیروز ایالات متحده، دومین تخمین تولید ناخالص داخلی ایالات متحده تا حد صعود شگفت‌زده شد، اما پس از اینکه کتاب فدرال رزرو نشان داد که رشد اقتصادی کند شده و قیمت‌ها کاهش می‌یابد که احتمالاً تا سال 2024 ادامه خواهد داشت، بازار همچنان بر دیدگاه نزولی خود ثابت ماند. واقعاً سوزن را حرکت نداده است، اما قابل ذکر است – عبارات زیر را ببینید:

فدرال رزرو: (خنثی)

سیاست های پولی در یک مکان خوب، بانک مرکزی ایالات متحده زمان دارد تا داده های دریافتی را بررسی کند.

من پیشرفت واضحی در کاهش تورم همچنان بالا می بینم.

بارکین فدرال رزرو: (HAWKISH)

من در مسیر تورم 2 درصدی تردید دارم.»

  تورم آمریکا داغتر از حد انتظار می شود، دلار پیشنهادی کوچک دریافت می کند، طلا کاهش می یابد

من حاضر نیستم دیگر افزایش نرخ را از جدول حذف کنم.

من معتقدم تورم سرسخت‌تر از آن چیزی است که ما می‌خواهیم.»

Bostic فدرال رزرو: (DOVISH)

بانک مرکزی ایالات متحده می تواند نسبت به چشم انداز فعلی خود اطمینان بیشتری داشته باشد.

سیر نزولی تورم احتمالا ادامه خواهد داشت.

از آن زمان تا دسامبر 2024، بازارهای پول با کاهش انباشته نرخ توسط فدرال رزرو 115 واحد در ثانیه قیمت گذاری کردند. نقطه کانونی هفته همیشه شاخص قیمت اصلی PCE آتی بوده است (تقویم اقتصادی زیر را ببینید) که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است. اگر داده های واقعی مطابق با پیش بینی ها باشد، پوند ممکن است حمایت بیشتری پیدا کند. ادعاهای بیکاری نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا مشخص شود که آیا ضعف اخیر بازار کار همچنان ادامه دارد یا نه تنها یک نقطه کوتاه در بخشی قوی از اقتصاد ایالات متحده بوده است.

تقویم اقتصادی GBP/USD (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

از منظر بریتانیا، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) دیروز در مورد نیاز به کاهش نرخ تورم صحبت کرد. 2% با “هر تدابیری” هر چند بازارها توجه نکردند زیرا ایالات متحده پیشتاز محکمی است. قیمت گذاری BoE نشان می دهد 75bps کاهش نرخ تا دسامبر 2024، اما احتمالاً با شروع فیلتر شدن داده های اقتصادی بریتانیا از هفته آینده به بعد، تغییر خواهد کرد.

احتمالات نرخ بهره بانک انگلستان

  چین: به تلاش برای پایان جنگ اوکراین ادامه می‌دهیم/ نماینده ویژه به اوکراین می فرستیم

image2.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه GBP/USD در مناطقی که بیش از حد خرید شده اند بر اساس شاخص قدرت نسبی (RSI) معامله می شود، زیرا Doji نزدیک دیروز بر تردید پیش از گزارش شاخص قیمت اصلی PCE امروز تاکید می کند. با توجه به اینکه میانگین متحرک 200 هفته ای در حدود 1.2848 دسته مقاومتی می‌توانیم بگوییم نوعی تثبیت در سطوح فعلی قبل از تداوم صعودی تا آن MA 200 هفته‌ای. همانطور که در بالا ذکر شد، داده های ایالات متحده برای سوگیری جهت کوتاه مدت در کابل بسیار مهم است.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساسات مختلط IG مشتری (GBP/USD)

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در GBP/USD با 58% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله).

کنجکاو هستید که بدانید موقعیت یابی در بازار چگونه می تواند بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد؟ راهنمای احساسات ما بینش ها را در اختیار دارد – اکنون آن را دانلود کنید!

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gbp-price-forecast-pound-being-dictated-to-by-us-economy-wv-20231130.html