چشم انداز قیمت طلا متکی بر تورم ایالات متحده است، راهنمایی های فدرال رزرو، نزدک 100 منتشر شد

نزدک 100، پیش بینی قیمت طلا

  • قیمت طلا و نزدک 100 برای افزایش نوسانات در روزهای آینده، با چندین رویداد پر تاثیر در تقویم در اواخر این هفته آماده هستند.
  • تمرکز بازار روی ایالات متحده خواهد بود تورم گزارش روز سه شنبه و فدرال رزرو سیاست های پولی اطلاعیه روز چهارشنبه
  • این مقاله به بررسی چشم انداز فنی طلا و نزدک 100 می پردازد، احساسات و سطوح بحرانی قیمت را تجزیه و تحلیل می کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: پیش بینی دلار آمریکا – همه چشم ها به تورم ایالات متحده، راه اندازی بر روی EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD

با توجه به اینکه تقویم اقتصادی این هفته مملو از انتشارات مهم است، نوسانات در منوی قیمت طلا و نزدک 100 در چند جلسه معاملاتی آینده وجود خواهد داشت. در حالی که چندین رویداد پرتأثیر وجود دارد، اما نقطه کانونی احتمالاً روی داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز سه شنبه و اعلام سیاست پولی فدرال رزرو در روز چهارشنبه خواهد بود.

با تمرکز بر تورم، پیش‌بینی می‌شود که CPI سرفصل در ماه نوامبر ثابت بماند و نرخ سالانه را از 3.2 درصد در اکتبر به 3.1 درصد برساند. در همین حال، گیج اصلی 0.3 درصد بر اساس تعدیل فصلی افزایش می یابد، با قرائت مربوط به 12 ماه بدون تغییر در 4.0 درصد، نشانه ای از اینکه روند اساسی همچنان چسبنده و به طرز ناراحت کننده ای برای سیاست گذاران بالا است.

  سامانه هوشمند رصد بازار بورس Live TSE | persianforexacademy

از اواسط نوامبر، انتظارات نرخ بهره کاهش یافته است و معامله گران حدود 100 واحد کاهش در 12 ماه آینده کاهش داده اند. برای اینکه این چشم انداز نابجا تایید شود، ارقام CPI باید نشان دهند که رشد هزینه های زندگی به سرعت به هدف 2.0% همگرا می شود. ناکامی در انجام این کار می‌تواند باعث قیمت‌گذاری مجدد مسیر فدرال رزرو شود – نتیجه‌ای نزولی برای فلزات گرانبها و سهام فناوری.

با عطف به نشست دسامبر FOMC، هیچ تغییری در نرخ‌ها پیش‌بینی نمی‌شود، اما بانک می‌تواند برای جلوگیری از کاهش بیشتر شرایط مالی، راهنمایی‌های غیرقانونی ارائه دهد، با احتمال افزایش احتمال این نتیجه در صورت انتشار گزارش CPI داغ‌تر از پیش‌بینی‌شده. اگر این توالی از رویدادها رخ دهد، می‌توانیم بازدهی و روند صعودی دلار آمریکا را ببینیم و محیطی خصمانه برای طلا و نزدک 100 ایجاد کند.

مشتاق به دست آوردن بینش در مورد چشم انداز طلا هستید؟ پاسخ هایی را که به دنبال آن هستید در راهنمای تجارت سه ماهه رایگان ما دریافت کنید. اکنون یک کپی درخواست کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی قیمت طلا

طلا (XAU/USD) رکورد قبلی خود را شکست و برای مدت کوتاهی به بالاترین حد خود در هفته گذشته رسید، اما نتوانست پیشرفت خود را حفظ کند، با شکست صعودی که در روزهای بعد به سرعت به یک فروش بزرگ تبدیل شد – نشانه ای از فروشندگان فعلا دوباره دست بالا را به دست آورد.

در حالی که شمش چشم انداز سازنده ای را در افق میان مدت حفظ می کند، چشم انداز فلز زرد ممکن است بدتر شود اگر ارزش آن به زیر پشتیبانی فنی در منطقه 1965-1960 دلار سقوط کند. این سناریو می‌تواند قیمت‌ها را به سمت میانگین متحرک 200 روزه در 1950 دلار بپیچد و در صورت ضعف پایدار، احتمالاً تا 1930 دلار کاهش یابد.

  ازحمایت چین برای عضویت ایران در «بریکس» تا واکنش آمریکا به سفر رئیس جمهور ایران

از سوی دیگر، اگر XAU/USD تثبیت شود و شروع به بازگشت کند، اولین مانع فنی که باید در نظر گرفته شود در 1990 دلار و 2010 دلار پس از آن ظاهر می شود. انتظار می رود که فروشندگان به شدت از سطح دوم دفاع کنند، اما شکست می تواند راه را برای آزمایش مجدد منطقه 2050 دلاری باز کند. با قدرت بیشتر، گاوها ممکن است روی 2070/2075 دلار تمرکز کنند.

نمودار فنی قیمت طلا

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شد

آیا یک رالی بابانوئل در بازار سهام برگزار خواهد شد؟ در پیش بینی سه ماهه ما برای شاخص های سهام بیابید. راهنمای رایگان خود را اکنون دانلود کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی نزدک 100

نزدک 100 با انفجار قاطعانه منطقه 16100 سقف مهمی را شکسته است. اگر این انفجار صعودی تداوم یابد، تمرکز بر مقاومت خط روند در 16500 خواهد بود. با توجه به اینکه شاخص فناوری در قلمروی بیش از حد خرید است، رد احتمالی 16500 قابل قبول است. با این حال، اگر شکست رخ دهد، ممکن است یک آزمایش مجدد از بالاترین سطح تاریخ قریب‌الوقوع باشد.

برعکس، اگر احساسات به نفع فروشندگان تغییر کند و قیمت ها پایین بیاید، پشتیبانی فنی اولیه از 16150 به 16050 افزایش می یابد. اگرچه این طبقه ممکن است در حین عقب نشینی کمی پایداری ایجاد کند، فشار به زیر این محدوده می تواند زمینه را برای افت تا 15700 فراهم کند. در صورت ضعف بیشتر، فروشندگان ممکن است جرأت پیدا کنند تا حمله ای به پشتیبانی خط روند نزدیک به 15550 را آغاز کنند.

  ترکیبی چون NFP برآوردها را از دست می دهد اما نرخ بیکاری و درآمد ساعتی بهبود می یابد

نمودار فنی نزدک 100

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/xau-usd-gold-price-outlook-rests-on-us-inflation-fed-s-guidance-nasdaq-100-breaks-out-20231211.html