گسترش اوراق قرضه فرانسه و آلمان، نشان دهنده ضعف یورو در آستانه انتخابات است

تجزیه و تحلیل یورو (EUR/USD، EUR/GBP).

  • تهدید چندپارگی سیاسی در فرانسه همچنان یک منبع نگرانی است
  • ابهامات سیاسی بر مهلت CPI ایالات متحده در هفته شلوغ برای یورو بیشتر است
  • EUR/GBP در مسیری برای بزرگترین کاهش هفتگی خود از نوامبر
  • بسته شروع معاملات FX ما را در اختیار داشته باشید که در آن اصول بازار فارکس را کشف خواهید کرد، یاد خواهید گرفت که چگونه در مورد رویدادها/داده های خبری با تاثیرگذاری بالا معامله کنید و چگونه یک استراتژی معاملاتی شاخص را در بازار فارکس ترکیب کنید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

بسته شروع معاملات FX

تهدید تکه تکه شدن سیاسی در فرانسه منبع نگرانی است

بازارهای اوراق قرضه اروپا تصویر نگران کننده ای را ترسیم می کنند زیرا حرکت به سمت ایمنی اخیراً اختلاف فرانسه-آلمان را افزایش داده است که نشانه ای از ناآرامی در بازار اوراق قرضه است. کاهش شدید بازدهی 10 ساله از معادل فرانسه در حال بهبودی بیشتر بود تا گسترش بین دو کشور را افزایش دهد که نشان دهنده اضطراب در این قاره است. با افزایش ریسک اوراق قرضه در سراسر اروپا، یورو تمایل به تضعیف دارد. گسترش اوراق قرضه قابل توجه دیگری که باید به آن توجه داشت اسپرد BTP-Bund (ایتالیایی-آلمانی) است.

اوراق قرضه آلمان امن‌تر تلقی می‌شوند و زمانی که سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاهی امن از گزینه‌های پرخطرتر در اتحادیه اروپا هستند – به ویژه کشورهای پرتغال، ایتالیا، یونان و اسپانیا و همچنین فرانسه با توجه به تحولات سیاسی اخیر، قیمت چنین اوراقی افزایش می‌یابد.

روز جمعه احزاب فرانسوی در سمت چپ طیف سیاسی قرار است مانیفست اتحاد خود را که نوید کاهش سن بازنشستگی، پیوند دادن حقوق و تورم و وضع مالیات بر ثروت برای ثروتمندان را می دهد، افشا کنند. این ائتلاف به دنبال پیچیده‌تر کردن چشم‌انداز سیاسی در فرانسه پس از آن است که ماکرون رئیس‌جمهور ماکرون در واکنش به نمایش ضعیف در انتخابات اروپا، شکست از حزب راست‌گرای مارین لوپن (تظاهرات ملی، RN) خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. دور اول انتخابات در 30 ژوئن با پیشتاز بودن یورو و CAC 40 در جریان است.

  پیش‌بینی یورو (EUR/USD) - همه چشم‌ها به فدرال رزرو و ECB در هفته آینده است

بازارهای اوراق قرضه اروپا نگرانی را نشان می دهد

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

عدم قطعیت‌های سیاسی در هفته پرمشغله برای یورو بیشتر از کاهش شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده است

EUR/USD هفته بسیار شلوغی دارد. پس از آن که به نظر می رسید شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده به مسیر کاهش تورم به 2% باز می گردد، ارزش پول واحد افزایش یافت، زیرا داده های تورم ماه می برآوردها را از دست دادند (به سمت نزول) اما این با ارزیابی تندروانه تر از تورم توسط فدرال رزرو کوتاه شد – اکنون تنها شاهد یک کاهش نرخ هستیم. امسال به جای سه مورد پیش بینی شده در مارس امسال.

در پایان، وضعیت سیاسی در فرانسه از هر گونه مهلت موقتی که توسط تورم ایالات متحده ایجاد شده بود، پیشی گرفت، زیرا یورو/دلار آمریکا به راحتی از 1.0724 سقوط کرد – اکنون 1.0656 قبل از نوسان هفتگی 1.0600 به نظر می رسد. هفته آینده جدا از داده‌های نظرسنجی (احساس اقتصادی ZEW و احساسات مصرف‌کننده آلمان) همراه با داده‌های فلش PMI برای ژوئن، از نظر تقویم اقتصادی نسبتاً آرام‌تر است.

نمودار هفتگی EUR/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

قدرت ذهنیت جمعیت را کشف کنید. راهنمای احساسات رایگان ما را دانلود کنید تا بفهمید که چگونه تغییرات در موقعیت EUR/USD می‌تواند به عنوان شاخص‌های کلیدی برای تغییرات قیمت آتی عمل کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 45% -31٪ 6%
هفتگی 60% -50% -8٪

EUR/GBP در مسیر بزرگترین کاهش از نوامبر

EUR/GBP به کاهش خود ادامه داد و به راحتی به زیر سطح حمایت 0.8472 رسید که قبلاً نزول اصلی را در آوریل 2021 متوقف کرده بود و از آن زمان تا کنون به عنوان سطح حمایت ظاهر شده است.

تعطیلات روز جمعه تصویر بهتری از طول عمر این حرکت ارائه می دهد، اما به دلیل افشای اطلاعات بیشتر و اطلاعات نظرسنجی در دو هفته آینده، احتمالاً یورو ضعیف باقی می ماند. 0.8340 به عنوان سطح پتانسیل بعدی حمایت ظاهر می شود که 0.8472 از حمایت به مقاومت تبدیل می شود.

تورم انگلیس و نشست تعیین نرخ بانک انگلیس در هفته آینده قرار است علاقه زیادی به این جفت ارز ایجاد کند. تورم در بریتانیا در ماه آوریل پیشرفت‌های دلگرم‌کننده‌ای داشت، اما نتوانست برآوردهای بالا را پشت سر بگذارد. در حال حاضر بعید است که یک جهش جزئی در اقتصاد این کمیته را از کاهش نرخ بهره در اواخر امسال باز دارد، زیرا به نظر می رسد بازار کار تحت فشار بیشتری قرار گرفته است پس از اینکه آخرین داده های مدعی به بالای 50 هزار افزایش یافت، بیشترین میزان از فوریه 2021.

نمودار هفتگی EUR/GBP

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/french-german-bond-spread-widens-signaling-euro-weakness-ahead-of-elections-20240614.html