یورو/دلار آمریکا پس از شکست، رکود نزدک 100، قیمت نفت در معرض خطر سقوط قرار گرفت

این مقاله بر روی چشم انداز فنی EUR/USD، نزدک 100 و نفت خام (WTI Futures)، با در نظر گرفتن تحلیل احساسات و پویایی های اخیر قیمت تمرکز دارد.

بیشترین خوانده شده: پیش بینی دلار آمریکا – فدرال رزرو پیش رو؟ راه اندازی در USD/JPY، GBP/USD، AUD/USD

برای ارزیابی جامع از یوروچشم‌انداز میان‌مدت، مطمئن شوید که پیش‌بینی سه ماهه چهارم ما را هم‌اکنون دانلود کنید.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی EUR/USD – تحلیل فنی

یورو/دلار در روز چهارشنبه پس از وقوع یک شکست صعودی عظیم در جلسه قبل، عقب نشینی کرد. علیرغم این عقب نشینی، یورو چشم انداز مثبت خود را در برابر دلار آمریکا حفظ می کند، به طوری که نرخ ارز اخیراً دنباله ای از اوج ها و پایین ترین قیمت های بی عیب و نقص را چاپ کرده و در حال حاضر بالاتر از میانگین های متحرک کلیدی معامله می شود، همانطور که در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است.

برای تأیید تز صعودی، این جفت باید بالاتر از میانگین متحرک 200 و 100 روزه، در حدود 1.0765 قرار گیرد. اگر این ناحیه حمایتی شکست ناپذیر باقی بماند و فروشندگان را دور نگه دارد، قیمت‌ها می‌توانند پس از یک دوره کوتاه هضم به سمت صعودی تثبیت شوند و زمینه را برای حرکت به بالای دسته 1.0900 و به سمت مقاومت فیبوناچی در 1.0960 فراهم کنند. با قدرت بیشتر، تمرکز به 1.1075 تغییر می کند.

در صورتی که فروشندگان کنترل بازار را مجدداً به دست آورند و با موفقیت قیمت‌ها را به زیر ناحیه 1.0765 برسانند، سوگیری کوتاه‌مدت نزولی خواهد شد، به این معنی که ضرر بیشتری در کارت‌های ارز رایج وجود دارد. در چنین سناریویی، عقب نشینی به سمت 1.0650 محتمل می شود، با ضعف طولانی مدت ریسک تست حمایت خط روند در 1.0570 را افزایش می دهد.

  مجوز دریافت روادید تحصیلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در چین صادر شد

نمودار فنی EUR/USD

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

اگر به دنبال تجزیه و تحلیل عمیق شاخص های سهام ایالات متحده هستید، چشم انداز بازار سهام سه ماهه چهارم ما مملو از بینش های عالی است که ریشه در دیدگاه های بنیادی و فنی قوی دارد. اکنون راهنمای خود را دریافت کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

NASDAQ 100 FORECAST – تجزیه و تحلیل فنی

نزدک 100 در روز چهارشنبه پایین آمد و نتوانست رالی قوی جلسه قبل را تمدید کند و قیمت ها در نزدیکی بالاترین قیمت ژوئیه در 16050 با مقاومت مواجه شدند. با در نظر گرفتن دو سناریو ممکن است: شکست صعودی یا رد نزولی، این حوزه در روزهای آینده باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا واکنش قیمت ها را ارزیابی کرده و چشم انداز کوتاه مدت را به دست آورد.

در صورت شکست صعودی، انگیزه صعودی می تواند سرعت خود را افزایش دهد زیرا ذهنیت FOMO سرمایه تازه را به سمت سهام هدایت می کند و زمینه را برای چالش اوج سال گذشته فراهم می کند. برعکس، اگر فروشندگان تلاش‌های گاوها برای شکستن مقاومت در 16050 را رد کنند و باعث عقب نشینی شوند، حمایت اولیه در 15720 و به دنبال آن 15500/15400 ظاهر می‌شود. زیان های بیشتر می تواند منجر به بازگشت به سمت 15250 شود.

نمودار فنی نزدک 100

image2.png

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView ایجاد شد

باهوش شوید روغن معامله گر امروز فرصت را برای یادگیری نکات و استراتژی های کلیدی از دست ندهید – راهنمای “چگونه نفت را تجارت کنید” ما را همین حالا دانلود کنید!”

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 9% 3%
هفتگی -17٪ 30% -11٪

پیش بینی قیمت نفت – تحلیل فنی

پس از یک جهش کوتاه در اوایل هفته، قیمت نفت خام (آینده WTI) در روز چهارشنبه به سمت پایین تغییر کرد و بیش از 2 درصد سقوط کرد و به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه رسید – یک پیشرفت نزولی از نقطه نظر فنی. اگر فشار فروش در روزهای آینده تشدید شود، حمایت خوشه ای از 75.65 دلار به 75.00 دلار افزایش می یابد. تداوم ضعف احتمال نزول به 72.50 دلار را افزایش می دهد.

از سوی دیگر، اگر نفت موفق به چرخش شود، میانگین متحرک ساده 200 روزه اولین خط دفاعی در برابر پیشرفت‌های بیشتر خواهد بود. اگرچه ممکن است غلبه بر این مانع فنی برای گاوها سخت باشد، اما شکست می تواند اشتیاق خرید را دوباره تقویت کند و در را برای حرکت به سمت 79.75 دلار باز کند. در ادامه قدرت، تمرکز به SMA 50 روزه تغییر می کند که اندکی کمتر از 82.50 دلار است.

نمودار فنی نفت خام

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار روغن با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eur-usd-hits-snag-after-breakout-nasdaq-100-stalls-oil-prices-at-risk-of-meltdown-20231115.html