AUD توسط گزارش مشاغل قوی استرالیا و FOMC پشتیبانی می شود

AUD/USD تجزیه و تحلیل و نکات صحبت

  • با وجود فروش خرده فروشی در ایالات متحده، استرالیا همچنان در مناقصه باقی می ماند.
  • شاخص PMI استرالیا و ایالات متحده فردا در کانون توجه قرار دارند.
  • شکست AUD/USD ممکن است کوتاه مدت باشد زیرا واگرایی نزولی وارد عمل می شود.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. دستت را بگیر دلار استرالیا چشم انداز Q4 امروز برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی دلار استرالیا

دلار استرالیا با افزایش شدید ارز حامی رشد بر تصمیم فدرال رزرو دیروز در مورد نرخ بهره سرمایه گذاری کرد. اعلام حفظ نرخ‌ها غیرمنتظره نبود، اما لحن نامطلوب جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، غافلگیرکننده بود. شاید نشانه هایی وجود داشته باشد که والر فدرال رزرو اخیراً چشم انداز خود را تغییر داده است، اما با کاهش نرخ تورم کاهش یافته، انتظار داشتم مقداری عقب نشینی نسبت به قیمت گذاری فعلی بازار ناچیز داشته باشد. ممکن است این روش فدرال رزرو برای مهندسی یک فرود نرم باشد، در مقابل محدودیت بیش از حد برای مدت طولانی. همانطور که گفته شد، زمان‌بندی کلیدی برای حرکت رو به جلو از نظر کاهش نرخ و مقیاس خواهد بود، زیرا قیمت‌ها می‌توانند بار دیگر به راحتی منفجر شوند و در نتیجه بسیاری از تلاش‌های بانک مرکزی برای کاهش فشارهای تورمی در ایالات متحده را خنثی کند. این اعلام متعاقباً در بازارهای مالی و انتظارات نرخ از جمله بانک مرکزی استرالیا (RBA) که کاهش تجمعی نرخ در سال 2024 اکنون در حدود 50bps علامت گذاری.

  عقب نشینی نیروهای چین و هند از مناطق مرزی با تاکید بر حفظ صلح و آرامش

اوایل صبح امروز، داده های نیروی کار استرالیا نشان داد که با وجود افزایش نرخ بیکاری که به بالاترین حد سالانه رسید، دلار استرالیا را تقویت کرد. سپس داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده با شکست پیش‌بینی‌هایی که حاکی از آن است که مصرف‌کنندگان هنوز هم در محیط سیاست‌های پولی فشرده کنونی آماده خرج کردن هستند، به روایت بد فدرال رزرو بازگشت. شاخص PMI استرالیا، PMI ایالات متحده و داده های تولید صنعتی ایالات متحده فردا هفته معاملاتی را به پایان خواهند رساند، اما بعید است که با توجه به اینکه بازارها به هضم تغییر اخیر توسط FOMC ادامه می دهند، این وضعیت را بیش از حد دور کند.

تقویم اقتصادی AUD/USD (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه AUD/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، TradingView

عملکرد قیمت روزانه AUD/USD در بالا از هر دو الگوی گوه نزولی (خطوط سیاه چین) و منطقه مقاومت بلندمدت خط روند (سیاه) شکسته شده است و این جفت اکنون برای اولین بار از ماه اوت به بالای سطح 0.6700 رسیده است. بسته شدن تأیید بالاتر از این سطح می‌تواند باعث حرکت بالاتر به سمت سطح شود 0.6822 بالا تاب بخور همانطور که گفته شد، شاخص قدرت نسبی (RSI) واگرایی نزولی/منفی را در اوج‌های پایین نشان می‌دهد و ممکن است منجر به کاهش هفتگی پایین‌تر از مقاومت خط روند شود.

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 0.6700
  • مقاومت خط روند
  • 0.6596
  • کارشناسی ارشد 200 روزه
  • 0.6500

داده های احساسات مشتری IG: صعودی (AUD/USD)

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در AUD/USD، با 53% از معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند.

  نخست وزیر ژاپن: اکنون باید از کاهش جمعیت جلوگیری کرد

آخرین راهنمای احساسات (در زیر) را دانلود کنید تا ببینید چگونه تغییرات موقعیتی روزانه و هفتگی بر احساسات و چشم انداز AUD/USD تأثیر می گذارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -29٪ 39% -4٪
هفتگی -27٪ 38% -3٪

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-aud-propped-up-by-australian-robust-jobs-report-fomc-wv-20231214.html