BoE، SNB، RBA عمدی در مورد نرخ ها

تحلیل بانک مرکزی عمده

  • بانک مرکزی انگلیس احتمالاً راه را برای کاهش نرخ بهره در تابستان امسال هموار می کند زیرا تورم و بازار کار نشانه هایی از تداوم کاهش را نشان می دهند.
  • بازارها انتظار کاهش دیگری از سوی بانک ملی سوئیس را دارند
  • RBA برای ایستادگی، منتظر پیشرفت بیشتر در تورم با افت رشد اقتصادی است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

با توجه به پیش‌بینی‌های CPI ایالات متحده و پیش‌بینی‌های اقتصادی FOMC در آینه دید عقب، هنگامی که بانک‌های مرکزی استرالیا، سوئیس و بریتانیا در این هفته برای تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های پولی تشکیل جلسه می‌دهند، بازارها به دنبال فعالیت بیشتر بانک مرکزی خواهند بود. علاوه بر این، چاپ‌های تورم بریتانیا و ژاپن به دلایل مختلف مورد بررسی قرار خواهند گرفت. مقامات ژاپنی امیدوارند که شواهدی از تورم “کشش تقاضا” بیشتر باشد در حالی که بریتانیا امیدوار است پس از ناامید شدن ارقام آوریل شاهد بهبود (کاهش) فشارهای قیمتی باشد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بیاموزید که چگونه برای داده ها یا رویدادهای اقتصادی با تاثیر بالا با این رویکرد آسان برای پیاده سازی آماده شوید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

تجارت فارکس نیوز: استراتژی

بانک انگلستان احتمالاً راه را برای کاهش نرخ در تابستان هموار می کند

بانک انگلستان (BoE) احتمالاً در جلسه هفته آینده نرخ‌ها را بدون تغییر نگه می‌دارد، اما پیام‌های آنها مشتاقانه پیش‌بینی می‌شود که شرایط کاهش نرخ در افق ظاهر شود. در ماه آوریل، تورم به طرز دلگرم کننده ای کاهش یافت، اما نتوانست با انتظارات بالا مطابقت کند. جدیدترین گزارش مشاغل همچنین بر برخی از نگرانی‌ها در بازار کار تأکید می‌کند و تعداد بیشتری از مدعیان (برای مزایای بیکاری) در ماه می (50 هزار نفر به بالا) ثبت شده است.

  یورو Ekes از سود به عنوان مهار دلار آمریکا در خرس در حال حاضر. برای EUR/USD کجا؟

رشد بریتانیا کم‌خون است و اقتصاد در ماه آوریل با رشد 0 درصدی در ماه رکود داشت. یکی از نقاط چسبنده برای BoE تورم و مهمتر از آن تورم خدمات است که همچنان یک مسئله است. میانگین درآمد نیز ثابت شده است که ثابت است و در دوره سه ماهه منتهی به آوریل در مقایسه با سه ماه قبل کاهش نیافته است، اما با توجه به BoE و تجزیه و تحلیل آنها، این موضوع کمتر نگران کننده است. کاهش تورم خدمات گامی در جهت درست خواهد بود.

image2.png

کابل هفته پرنوسانی داشت که تقریباً به طور کامل توسط داده های سطح بالای ایالات متحده (CPI ایالات متحده، پیش بینی FOMC) هدایت می شد. داده های مورد استقبال تورم در روز چهارشنبه و افزایش متعاقب آن این جفت ارز، چند ساعت بعد با تجدید نظرهای تندروانه تر در چشم انداز تورم به عقب کشیده شد. از آن زمان به بعد، بازارهای FX پیش‌بینی‌های جنگ‌طلبانه را بر داده‌های تورم تشویق‌کننده اولویت داده‌اند – برعکس آنچه در بازار سهام ایالات متحده دیده می‌شود، زیرا شاخص‌های اصلی به بالاترین حد خود در تمام دوران دست یافته‌اند. تداوم پیشرفت در تورم و کاهش قیمت BoE می تواند حرکت فعلی را به سمت پایین تر، به سمت 1.2585 و احتمالاً حتی SMA 200 افزایش دهد.

GBP/USD نمودار روزانه

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بازارها کاهش 25 امتیازی دیگر را از SNB پیش بینی می کنند

پس از بازارهای غافلگیرکننده در ماه مارس با کاهش 25 واحد پایه، بانک ملی سوئیس (SNB) دوباره در هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد و به طور بالقوه نرخ بهره را بار دیگر کاهش خواهد داد. سوئیس توانسته است تورم کل را در ماه مارس به تنها 1 درصد کاهش دهد، از آن زمان این تورم 1.4 درصد بوده است اما در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است. بازارها بر احتمال 72 درصدی کاهش نرخ بهره در هفته آینده تأثیر می گذارند.

  چین: توافق ایران-عربستان، دست رد به سینه دخالت خارجی در خاورمیانه است

احتمالات نرخ ضمنی بازار

image4.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هنگامی که رئیس SNB اشاره کرد که بزرگترین خطر برای چشم انداز تورم، ضعیف بودن فرانک سوئیس است، یک ریسک بزرگ برای دیدگاه بازار ظاهر شد. نظرات او بلافاصله باعث تقویت ارز شد. GBP/CHF با پتانسیل آزمایش SMA 200 به 1.1245 نزدیک می شود. 50 SMA آبی به عنوان مقاومت پویا ظاهر می شود.

پوند/ نمودار روزانه CHF

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

اگر از ضررهای معاملاتی گیج شده اید، چرا قدمی در مسیر درست برندارید؟ راهنمای ما، “ویژگی های معامله گران موفق” را دانلود کنید و بینش های ارزشمندی به دست آورید تا از دام های رایج دور شوید.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ویژگی های معامله گران موفق

RBA باید حفظ شود، اما اقتصاد تحت فشار سیاست محدود کننده است

RBA با افزایش تورم دست و پنجه نرم می کند و پس از توقف ظاهراً در سال 2023 آن را مجبور به افزایش می کند. بنابراین، مقامات می خواهند قبل از کاهش شرایط پولی مطمئن شوند که تورم در مسیر درستی قرار دارد. به این ترتیب، 96 درصد احتمال دارد که نرخ ها مطابق با بازارهای نرخ با پتانسیل افزایش تنها یک افزایش نرخ در اواخر سال جاری در ماه دسامبر، معلق بماند، اما حتی این مورد نیز ثابت نشده است.

image6.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

دلار استرالیا در هفته گذشته جایگاه خود را از دست داد. AUD/USD عمدتاً بین 0.6680 و 0.6580 در نوسان بوده است و قیمت ها در این هفته قبل از برداشتن آن، حد پایین را آزمایش کردند. تولید ناخالص داخلی استرالیا نیز در هفته آینده انجام می شود و برآوردها برای سه ماهه اول نشان می دهد که شروع سال راکد با رشد سه ماهه صفر درصدی است. AUD/USD به دلیل حرکت صعودی اخیر دلار آمریکا و چشم انداز پیچیده رشد استرالیا ممکن است هفته آینده به کاهش خود ادامه دهد.

  ترکیه و اندونزی قرارداد همکاری نظامی امضا کردند

نمودار روزانه AUD/USD

image7.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/markets-week-ahead-boe-snb-rba-deliberate-on-rates-20240615.html