CPI کمتر از حد انتظار کاهش می یابد، GBP را افزایش می دهد

تجزیه و تحلیل CPI انگلستان، GBP/USD

  • CPI انگلستان در ماه مارس کاهش می یابد اما کمتر از حد انتظار
  • واکنش پوند استرلینگ: در طول روز به سطح 1.2500 رسید اما فروش پوند/دلار آمریکا بی‌امان بوده است.
  • امروز چشم انداز Q2 پوند استرلینگ را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله‌گری باشد، دریافت کنید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

CPI انگلستان در ماه مارس کاهش می یابد اما کمتر از حد انتظار

CPI سرفصل بریتانیا (سال به سال) از 3.4 درصد در ماه گذشته به 3.2 کاهش یافت، در حالی که CPI اصلی از 4.5 درصد به 4.2 درصد کاهش یافت. معیار اصلی اثرات نوسان قیمت مربوط به سوخت و غذا را حذف می کند تا معیار بهتری از قیمت های عمومی کالاها در بریتانیا ارائه کند.

چاپ ماه به ماه بالاتر از آنچه BoE می خواست، 0.6% باقی ماند – مطابق با سرعت افزایش قیمت در فوریه. مقایسه ماهانه شاهد کاهش در قیمت مواد غذایی بود در حالی که افزایش اخیر قیمت سوخت به اندازه گیری افزایش یافته افزود.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بانک انگلستان احتمالاً قبل از کسب سطح اطمینان لازم برای شروع کاهش نرخ‌های بهره، نیاز به نزدیک‌تر شدن داده‌ها به هدف را با توجه به قیمت‌گذاری بازارها در کاهش احتمالی در ماه آگوست و کاهش کامل قیمت تا پایان سپتامبر اعلام خواهد کرد. .

استرلینگ در سه ماهه اول به غیر از کاهش اواخر ماه مارس، نسبتاً خوب در برابر دلار آمریکا ماندگار شد، زیرا تورم نسبتاً بالا در بریتانیا به این معنی بود که BoE احتمالاً نرخ‌های بالاتر از 5 درصد را برای مدت طولانی‌تری نسبت به همتایان خود نگه می‌دارد. داده‌های مختلط دیروز نیز در فرآیند تصمیم‌گیری BoE نقش خواهد داشت، زیرا میانگین دستمزدها نتوانست پیشرفت زیادی را نشان دهد. میانگین درآمد از جمله پاداش در فوریه 5.6٪ باقی ماند در حالی که معیار بدون پاداش اندکی از 6.1٪ به 6٪ کاهش یافت.

  انتقاد شدید اللحن پکن از انگلیس / برخورد پلیس ما با خبرنگار بی بی سی در چارچوب قانون بوده است

واکنش فوری پوند استرلینگ (GBP/USD)

کابل (GBP/USD) پس از انتشار، بالاتر رفت، زیرا CPI انتظارات را در جهت صعودی شگفت‌زده کرد. کندی اخیر در کاهش گسترده تر GBP/USD به نوعی به ارائه پشتیبانی لحظه ای کمک کرده است. بسته شدن روزانه به ارائه نشانه بهتری مبنی بر جلوگیری از فروش در حال حاضر کمک می کند.

نمودار 5 دقیقه GBP/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

تجارت ارز نیاز به دانش عمیق از عوامل تعیین کننده قیمت دارد. دریابید که چه چیزی باعث می شود پوند انگلیس تیک بزند:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله GBP/USD

بادهای عقبی USD شامل پیشنهاد پناهگاه امن ناشی از عدم اطمینان در خاورمیانه و واگرایی سیاست فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا است که احتمالاً دلار را بالا نگه می دارد. GBP/USD در صورت ادامه افزایش فعلی، 1.2500 را به عنوان مقاومت کوتاه مدت در نظر می گیرد. قبل از در نظر گرفتن عقب نشینی عمیق تر به سمت چیزی که تا این مرحله کاهش شدیدی داشته است، یک شکست و نگه داشتن بالاتر از این سطح لازم است.

نمودار روزانه GBP/USD

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/uk-inflation-surprise-cpi-drops-less-than-expected-boosting-gbp-20240417.html