DXY با رگبار داده های ایالات متحده روبرو می شود

نکات و تحلیل دلار آمریکا

  • تولید ناخالص داخلی ایالات متحده باعث متزلزل شدن دلار می شود.
  • Core PCE در اواخر امروز مورد توجه قرار خواهد گرفت و می تواند شرایط را برای بقیه سال 2023 دیکته کند.
  • گاوهای DXY به دنبال معکوس شدن هستند.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز دلار آمریکا در Q4 را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله‌گری باشد، دریافت کنید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی شاخص دلار

دلار آمریکا تلاش می کند تا خونریزی دیروز را متوقف کند، زیرا تولید ناخالص داخلی ایالات متحده انتظارات را از دست داد و در کنار کاهش قیمت های اصلی PCE، کاهش یافت. داده های سرسختانه ادعاهای بیکاری برای مقابله با این عوامل کافی نبود و اکنون دلار را تقریباً نشان می دهد. 1.6٪ پایین تر از سال تا به امروز پس از تغییر لحن شدید فدرال رزرو، برخی از مقامات فدرال رزرو تلاش کرده اند در برابر افزایش شدید نرخ ها در انتظارات مربوط به زمان کاهش اول مقاومت کنند. بازارهای پولی (به جدول زیر مراجعه کنید) احتمال کاهش نرخ بهره را در سه ماهه اول 2024 پیش بینی می کنند.

وجوه آتی FED FED

image1.png

منبع: Refinitiv

همانطور که گفته شد، پیش بینی ها برای شاخص اصلی PCE امروز (معیار ترجیحی تورم فدرال رزرو) کمتر است و می تواند روایت فعلی را گسترش دهد. سفارشات کالاهای بادوام و تمایل مصرف کنندگان میشیگان ممکن است بیشتر شود، اما اگر تورم کاهش یابد، انتظار دارم بازارها تاکید بیشتری بر معیار تورم داشته باشند. امروز آخرین روز برای سال 2023 است که می تواند لحن را برای هفته معاملاتی هفته آخر سال تعیین کند، زیرا هیچ داده اقتصادی تاثیرگذاری دیگری از نقطه نظر دلار وجود ندارد. هفته آینده احتمالاً منعکس کننده ادامه داده های امروز با حداقل نوسانات در کل است.

  قیمت نقره از ضعف دلار و کاهش بازده حمایت می‌کند، شاخص CPI آمریکا

تقویم اقتصادی ایالات متحده (GMT +02:00)

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY).

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام قیمت در نمودار روزانه DXY بالا، انحراف از الگوی مثلث متقارن اخیر (خطوط سیاه چین) را نشان می‌دهد که خرس‌ها به دنبال فشار به زیر منطقه حمایت بلندمدت خط روند (سیاه) هستند/101.74 پایین تاب بخور این نقطه عطف کلیدی می‌تواند به ما نشان دهد که سوگیری جهتی کوتاه‌مدت تا سال 2024 در حال حرکت است.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-price-forecast-dxy-faces-barrage-of-us-data-wv-20231222.html