EUR/USD، EUR/GBP پس از ویرایش GDP

EUR/USD، قیمت EUR/GBP، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

بیشترین خوانده شده: پیش بینی قیمت نفت: 70 دلار در هر بشکه ثابت ماند زیرا چین به نگرانی های تقاضا می افزاید

بازنگری در تولید ناخالص داخلی یورو و پیشینه اساسی

چشم انداز یورو با وجود یک روز مقاوم در برابر گرین بک همچنان تاریک به نظر می رسد. به نظر می رسد که EUR/GBP نیز پس از فروش گسترده از 20 نوامبر در حال آماده شدن برای جهش است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

برآورد سوم تولید ناخالص داخلی منطقه یورو امروز صبح منتشر شد که رکود در سه ماهه سوم را تأیید می کند زیرا اقتصاد منطقه یورو احساس فشار می کند. چاپ سالانه موفق شد از انقباض کاهش به 0% جلوگیری کند، زیرا بسیاری از بخش‌ها در منطقه یورو با مشکل مواجه هستند و این امر باعث شده شرکت‌کنندگان در بازار به شدت انتظارات کاهش نرخ را مجدداً قیمت‌گذاری کنند. این امر اخیراً بر یورو تأثیر گذاشته است و بسیاری معتقدند که بانک مرکزی اروپا ممکن است مجبور شود در سال 2024 بیشترین کاهش را برای تحریک بالقوه یک اقتصاد کند انجام دهد.

image1.png

منبع: DailyFX Calendar

اوایل امروز گلدمن ساکس اظهار داشت که معتقد است بانک مرکزی اروپا شاهد کاهش نرخ بهره در اوایل آوریل است. بانک به کاهش شدیدتر از حد انتظار تورم در ماه‌های آینده اشاره کرد که تا حدی می‌تواند ناشی از کاهش جدی تقاضا باشد. با رفتن به جلسات هفته آینده بانک مرکزی، ارزیابی پیش بینی های اقتصادی به روز شده توسط بانک مرکزی اروپا و اینکه آیا سرنخ هایی در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره وجود دارد، جالب خواهد بود.

اقدام قیمت و تنظیمات بالقوه

یورو/دلار آمریکا

EURUSD سرانجام در جلسه ایالات متحده کاهش یافت و به ویژه به بالای دسته 1.0800 برگشت. با توجه به ناحیه کلیدی حمایت در اطراف ناحیه 1.0760-1.0750 جای تعجب نیست، اکنون این سوال مطرح می شود که آیا بازیابی می تواند ادامه یابد یا خیر. داده‌های مشاغل ایالات متحده ممکن است فردا نقش کلیدی ایفا کنند، اما بیایید نگاهی به حوزه‌های کلیدی حمایت و مقاومت بیندازیم که ممکن است فرصتی را فراهم کند.

مقاومت فوری برای EURUSD در MA 200 روزه قرار دارد که امروز مورد استفاده قرار گرفت و در اطراف دسته 1.0821 قرار دارد. شکست بالاتر از این ممکن است با مقداری مخالفت در 1.0840 و 1.0900 مواجه شود.

ادامه فشار به سمت حمایت و به طور بالقوه زیر سطح حمایت در علامت 1.0750 ممکن است شاهد کاهش EURUSD به سمت دسته 1.0700 باشد که در آن MA 50 روزه قرار دارد.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

EUR/GBP

EURGBP در 4 روز گذشته در محدوده 40 پیپ قرار گرفته است همانطور که می توانید با کادر صورتی/بنفش در نمودار زیر مشاهده کنید. شکسته شدن جعبه می تواند نشانه ای از صعود بیشتر باشد. سیگنال‌های متناقضی وجود دارد، اما به‌تازگی شاهد وقوع تلاقی مرگ با عبور MA 20 روزه زیر MA 200 روزه بودیم. این البته به حرکت نزولی اشاره دارد در حالی که خود کندل ها داستان متفاوتی را بیان می کنند، از این رو سردرگمی من است.

  تاکید چین بر حمایت قاطع از احیای حقوق فلسطینیان

البته هر شانسی وجود دارد که EURGBP ممکن است در هفته آینده محدود بماند. نشست بانک مرکزی ECB ممکن است برای این جفت ارز شفافیت ایجاد کند.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

نمودار روزانه EUR/GBP

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

احساس مشتری IG

داده های IG Client Sentiment به ما می گوید که 73٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های طولانی در EURGBP دارند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX نسبت به احساسات مشتری اتخاذ شده است، آیا این بدان معناست که ما قرار است به پایین‌ترین سطح 0.8500 بازگردیم؟

برای نکات و ترفندهای مربوط به استفاده از داده های احساسات مشتری، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ -2٪ -1٪
هفتگی 25% -8٪ 15%

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/euro-price-action-setups-eur-usd-eur-gbp-post-gdp-revision-20231207.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار