EUR/USD پس از انتشار ضعیف داده PMI تغییر می کند

یورو/دلار آمریکا پیش بینی – قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • فعالیت تجاری منطقه یورو ضعیف است.
  • EUR/USD در اولین آزمون مجدد 1.1000 شکست خورد

توصیه شده توسط Nick Cawley

توصیه شده توسط Nick Cawley

بسته شروع معاملات FX

بیشترین خوانده شده: بانک مرکزی اروپا نرخ ها را با کاهش تورم آزمایشی، افزایش یورو/دلار آمریکا ثابت نگه دارد

اقتصاد منطقه یورو همچنان به مبارزه ادامه می دهد و قرار است در هفته های آینده وارد رکود فنی شود. بر اساس گزارش ارائه‌دهنده داده HCOB، فعالیت‌های تجاری در منطقه یورو در ماه دسامبر با سرعت بیشتری کاهش یافت و سه ماهه چهارم را که شاهد کاهش تولید با سریع‌ترین نرخ در 11 سال گذشته بوده است، تنها در اوایل ماه‌های همه‌گیری 2020 کاهش یافته است.

دکتر سیروس د لا روبیا، اقتصاددان ارشد HCOB در اظهار نظر در مورد داده ها گفت:

یک بار دیگر، ارقام تصویری دلسرد کننده را نشان می دهند، زیرا اقتصاد منطقه یورو نتوانست نشانه های مشخصی از بهبود را نشان دهد. برعکس، برای شش ماه متوالی قرارداد بسته است. احتمال قرار گرفتن منطقه یورو در رکود از سه ماهه سوم به طور قابل توجهی بالا است.

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا شاهد آن بود که بانک مرکزی از قیمت گذاری تهاجمی بازار تقریباً 150 واحد کاهش نرخ در سال 2024 عقب نشینی کرد. رئیس جمهور لاگارد گفت که نرخ ها تا زمانی که ممکن است در سطوح محدود کننده ای تنظیم شوند تا تورم به هدف (2٪) بازگردد. ) و اینکه شورای حاکم هیچ جدول زمانی کاهش نرخ را مورد بحث قرار نداده است. اگر منطقه یورو به رکود سقوط کند، همانطور که به نظر می رسد احتمال دارد، و تورم همچنان به کاهش خود ادامه دهد، بانک مرکزی اروپا ممکن است مجبور شود رویه نرخ بهره را تغییر دهد و بازار را برای یک سری کاهش در سال آینده آغاز کند. بازارهای مالی در حال حاضر در بهترین بخش از پنج کاهش 25 واحدی نرخ پایه در سال 2024 قیمت گذاری می کنند.

  طلا جرقه ای در داده های ضعیف تورم ایالات متحده پیدا کرد، یورو/دلار آمریکا به اوج جدید سال 2023 رسید

image2.png

تضعیف دلار آمریکا اواخر روز چهارشنبه پس از آنکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نرخ بهره را برای سومین ماه متوالی ثابت نگه داشت و سیگنال قوی مبنی بر کاهش نرخ بهره در سال 2024 داد، شتاب گرفت. امتیاز سال آینده بود، اما این از نظر بازار پایین بود. پس از پایان کنفرانس مطبوعاتی FOMC، انتظارات بازار از کاهش نرخ بهره ایالات متحده برای سال 2024 به 150 واحد افزایش یافت که اولین کاهش 25 واحدی در ماه مارس بود. این انتظارات و فروش بازده اوراق قرضه آمریکا باعث کاهش بیشتر دلار آمریکا شد. EUR/USD به 1.1009 رسید، فقط چند پیپ تا رسیدن به بالاترین سطح چهار ماهه، قبل از پایان جلسه درست زیر 1.1000. داده‌های PMI امروز برای EUR/USD شکستن تایید شده بالای 1.1000 را دشوارتر می‌کند، به‌ویژه اگر انتظارات کاهش نرخ فعلی بانک مرکزی اروپا برآورده شود.

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار با استفاده از TradingView

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی IG نشان می‌دهد که 37.02 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.70 به 1 است. نت شورت معامله گران 17.74 درصد بیشتر از دیروز و 47.89 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

برای دیدن اینکه این به چه معناست برای EUR/USD، گزارش کامل را در زیر دانلود کنید




از مشتریان هستند خالص طولانی




از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -12% 10% 1%
هفتگی -41٪ 39% -9٪

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.



منبع: https://www.dailyfx.com/news/euro-eur-latest-eur-usd-drifts-after-weak-pmi-data-release-20231215.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار