GBP/USD، EUR/GBP چشم انداز پیش از یک هفته پر داده

پیش بینی قیمت پوند:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی کامل سه ماهه سوم برای GBP را اکنون دانلود کنید

بیشتر بخوانید: چشم انداز پوند: تجزیه و تحلیل GBP/USD، EUR/GBP، GBP/AUD

GBP در هفته گذشته پایانی درخشان را تجربه کرد و به طور جزئی بالاترین قیمت سالانه را در حدود 1.2850 چاپ کرد. با این حال، نشست آسیایی شاهد کاهش ارزش پوند بود که در نشست اروپایی ادامه یافت، زیرا فعالان بازار در آستانه یک هفته پر از داده‌ها قرار گرفتند که می‌تواند نوسانات را افزایش دهد.

دلار آمریکا صبح امروز تا حدودی تقویت شده است که می تواند به دلیل داده های ضعیف از چین باشد که نگرانی های رکود اقتصادی را دوباره برانگیخته است. این تئوری است که نشان می‌دهد جذابیت پناهگاه امن دلار آمریکا رشد می‌کند و دلار آمریکا را در کوتاه‌مدت حمایت می‌کند. به نظر می رسد فعالان بازار منتظر نظرات اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) هستند که قرار است بعدازظهر دوشنبه در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ سخنرانی کند. یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث ایجاد نوسان در GBPUSD شود، ممکن است از سوی بسیاری از سیاست گذاران فدرال رزرو باشد که انتظار می رود امروز با نزدیک شدن به آخرین “دوره خاموشی” فدرال رزرو صحبت کنند.

نمودار قدرت ارز: قوی ترین – دلار آمریکاضعیف ترین – AUD.

image1.png

منبع: FinancialJuice

داده‌های اشتغال بریتانیا، CPI ایالات متحده و تولید ناخالص داخلی بریتانیا در آینده هستند

این هفته تمام داده‌های مهم اشتغال بریتانیا را ارائه می‌کند که یکی از دو داده کلیدی منتشر شده پیش از نشست BoE در ماه آگوست است. با توجه به مبارزه بریتانیا با تورم، BoE توجه زیادی به رشد دستمزدها در فردا خواهد داشت و فعالان بازار نسبت به سیاست های BoE در حال حرکت رو به جلو، جنگ طلب خواهند ماند. فعالان بازار در حال حاضر حدود 44 واحد در ثانیه افزایش قیمت را برای جلسه آگوست با کاهش رشد دستمزدها به احتمال زیاد شاهد افزایش مجدد انتظارات نرخ بهره هستند که به نوبه خود با فشار فروش مجدد مواجه خواهد شد.

  مهار اژدها - ایرنا

در اواخر هفته، CPI ایالات متحده با نشست فدرال رزرو در فاصله کمی بیش از 2 هفته مورد توجه قرار می گیرد. قرائت نرخ تورم می تواند تأثیر زیادی در تصمیم سیاست فدرال رزرو در 26 جولای داشته باشد، اما در این مرحله برای ادامه توقف اخیر در افزایش نرخ بهره، کاهش قابل توجهی برای فدرال رزرو لازم است.

در بخش یورو، به جز شاخص احساسات اقتصادی ZEW، داده‌های تاثیر زیادی روی تقویم نداریم. با توجه به داده‌های ضعیف دو هفته گذشته از منطقه یورو، اندازه‌گیری اینکه چاپ ZEW کجا می‌آید، جالب خواهد بود.

image2.pngتصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

پیشنهاد شده توسط زین وودا

دانلود آخرین فرصت های تجاری برتر برای سه ماهه سوم

چشم انداز فنی

GBPUSD

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه

image4.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

GBPUSD در روز جمعه (البته فقط) با مقداری تقویت دلار امروز صبح به بالاترین سطح خود رسید که عقب نشینی کابل را تسهیل کرد. با نگاهی دقیق به آن و بسته به بسته شدن شمع روزانه، GBPUSD می تواند یک الگوی دوتایی شبیه به آنچه در اواخر دسامبر 2022 و ژانویه 2023 مشاهده شد چاپ کند (نمودار بالا را ببینید). پس از افزایش دوبل قبلی در ژانویه 2023، GBPUSD حدود 600 پیپ سقوط کرد، آیا این بار نیز شاهد همین وضعیت خواهیم بود؟

البته، تصویر اساسی و کلان در مقایسه با کاهش ژانویه در کابل با GBP که در حال حاضر تا حد زیادی پشتیبانی می شود، بسیار متفاوت است. با توجه به تصویر کلان در این مرحله، هر گونه عقب نشینی در اینجا هنوز به نظر می رسد چیزی بیش از یک اصلاح کوتاه مدت به جای تغییر ساختار و جهت کلی نباشد.

  جاسوسی از مقامات ارشد اندونزی با جاسوس افزار رژیم صهیونیستی

عقب‌نشینی عمیق‌تر به سمت خط روند صعودی می‌تواند قبل از اینکه GBPUSD به سمت دسته روانشناختی 1.3000 حرکت کند، تحقق یابد. روند صعودی بدون بسته شدن شمع روزانه در زیر سطح نوسان 1.25909 از 28 ژوئن دست نخورده باقی می ماند و کابل به نظر می رسد آماده ادامه روند صعودی خود است.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

  • 1.2850 (YTD High)
  • 1.3000 (سطح روانی)
  • 1.3250

EURGBP

EUR/GBP نمودار روزانه

image5.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

EURGBP در نمودار روزانه بالا نتوانست پایین ترین سطح هفته گذشته را چاپ کند و حول پایین ترین سطح 19 ژوئن 0.8500 حمایت کند. پس از دو شمع دوجی متوالی، به نظر می‌رسد که این جفت حداقل در اوایل هفته آماده اصلاحات است. در مورد EURGBP به نظر می رسد که ما یک الگوی دوپایین با پتانسیل اصلاحی به سمت 0.8700 چاپ کرده ایم که بسیار جالب به نظر می رسد.

با نگاهی به عملکرد کلی قیمت، من فکر می‌کنم که می‌توانیم برای آزمایش مجدد دسته 0.8700 برگردیم که شاهد آن خواهیم بود که MA 100 و 200 روزه به ترتیب در سطوح 0.8720 و 0.8733 قرار می‌گیرند. با این حال، برای رسیدن به EURGBP ابتدا باید از طریق مقاومت قابل توجهی در اطراف دستگیره های 0.8570 و 0.8630 حرکت کند که دومی با MA 50 روزه مطابقت دارد.

با نگاهی به داده های احساسات مشتری IG و 73٪ از معامله گران در حال حاضر در EURGBP موقعیت های خرید دارند. با توجه به اینکه ما معمولاً دیدگاهی مخالف از داده‌های احساسات مشتری داریم، می‌توانیم قبل از ادامه روند نزولی مطابق با چشم‌انداز فنی در حال حاضر، اصلاح کوتاه‌مدتی را مشاهده کنیم.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/gbp-usd-eur-gbp-outlook-ahead-of-a-data-filled-week-20230710.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار