GBP/USD، GBP/CHF سطوح کلیدی و سناریوهایی که باید تماشا کنید

BoE، چشم انداز استرلینگ و تحلیل سناریو:

  • استرلینگ تحت تأثیر چاپ CPI انگلستان و تصمیم بانک انگلستان برای نرخ گذاری
  • GBP/USD پتانسیل نزولی را پس از بازبینی FOMC نشان می دهد
  • آیا SNB با وجود اظهارنظرهای ارزی Chariman Jordan دوباره کاهش خواهد یافت؟

بانک مرکزی انگلیس (BoE) در روز پنجشنبه جلسه ای برگزار می کند که به احتمال زیاد کمیته سیاست پولی (MPC) نرخ بهره را در بالاترین حد خود در 16 سال گذشته نگه دارد. اکنون که تورم در مسیر درستی حرکت می کند، اقتصاد در آوریل رکود داشته و بازار کار همچنان به روند کاهشی خود ادامه می دهد، فعالان بازار تک تک سخنان فرماندار بیلی و همکارانش در مورد زمان کاهش اجتناب ناپذیر نرخ را مورد بررسی قرار خواهند داد.

در صورتی که داده‌های تورم ماه می به کاهش خود ادامه دهند و اگر تغییر قابل توجهی در کمیته وجود داشته باشد، ممکن است در این هفته میزان قابل توجهی از ریسک قیمت‌گذاری مجدد خود را نشان دهد. به دلیل اینکه اعضای کمیته داخلی از لحاظ تاریخی به عنوان یک گروه حرکت می کنند، ممکن است تقسیم رای 7-2 باقی بماند. زمانی که دیو رامسدن در ماه مه به کاهش رای داد، این ششمین بار بود که یکی از اعضای کمیته داخلی از زمان شروع چرخه افزایش نرخ در پایان سال 2021 علیه اکثریت رای می‌داد.

در حال حاضر بازارها در ماه نوامبر بیش از 25 امتیاز کاهش قیمت دارند، اما سپتامبر به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد. بیانیه/فشار ضعیف همراه با CPI ملایم‌تر، و مهم‌تر از آن تورم پایین‌تر خدمات، می‌تواند باعث شود که اکثریت حرکت احتمالی در ماه اوت را ارزیابی کنند.

  چین: روابط ما با ایران طبق قوانین بین المللی است/ با تحریم‌های آمریکا مخالفیم

مسیر نرخ بهره ضمنی (بر اساس امتیاز)

image1.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بیاموزید که چگونه برای داده ها یا رویدادهای اقتصادی با تاثیر بالا با این رویکرد آسان برای پیاده سازی آماده شوید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

GBP/USD پتانسیل نزولی را پس از بازبینی‌های FOMC نشان می‌دهد

استرلینگ یکی از عملکردهای بهتر در برابر دلار در سال جاری بوده است، اما پیش بینی های اخیر FOMC عملکرد آن را به خطر انداخته است. GBP/USD هم از منظر فنی و هم از منظر موقعیت یابی به عنوان یک کوتاه قابل دوام به نظر می رسد.

از جنبه فنی، این جفت در منطقه حمایت (1.2680) آزمایش می کند که از اواخر ماه مه شامل تلاش های قبلی برای شکست بود. RSI به تازگی از مرز 50 عبور کرده است که نشان دهنده ظرفیت فروش بیشتر قبل از گرم شدن بیش از حد است. سطح 1.2585 – که در طول دوره تثبیت شده در ابتدای سال حمایت می کرد – سطح بعدی حمایت را ارائه می دهد و سپس SMA 200 در حدود 1.2550 قرار می گیرد.

نمودار روزانه GBP/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

موقعیت‌یابی سفته‌بازی از سفته‌بازان بزرگ، صندوق‌های تامینی و سایر موسسات بزرگ که مجموعاً به عنوان «پول هوشمند» شناخته می‌شوند، در لانگ‌های پوند انباشته شده‌اند و شکاف بین لانگ و شورت را افزایش داده‌اند. موقعیت یابی قابل توجه طول خالص پس زمینه ای را فراهم می کند که در آن یک غافلگیر کننده می تواند منجر به باز شدن سریع برخی از نوردهی طولانی شود. دو قله قبلی در موقعیت طولانی مدت کوتاهی پس از رسیدن GBP/USD به اوج خود ظاهر شدند و کاهش یافتند.

  آسان بورس پلتفرم طراحی استراتژی معاملاتی | persianforexacademy

گزارش تعهد معامله گران CBOE (CoT) – داده ها تا سه شنبه 11 ژوئن دقیق هستند

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

قدرت ذهنیت جمعیت را کشف کنید. راهنمای احساسات رایگان ما را دانلود کنید تا بفهمید چگونه تغییرات در موقعیت GBP/USD می‌تواند به عنوان شاخص‌های کلیدی برای تغییرات قیمت آتی عمل کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 9% 9% 9%
هفتگی 18% -17٪ -1٪

آیا SNB با وجود اظهارنظرهای ارزی رئیس جمهور اردن دوباره کاهش خواهد یافت؟

انتظار می‌رود بانک ملی سوئیس (SNB) بر اساس انتظارات بازار روز پنجشنبه یک کاهش 25 واحدی دیگر صادر کند. احتمال ضمنی به دست آمده از معاملات آتی نرخ بهره احتمال کاهش 70 درصدی از 1.5 درصد به 1.25 درصد را نشان می دهد. نرخ بهره در سوئیس در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است، اما در روزهای اخیر به لطف اظهارنظرهای خود رئیس SNB، برای افزایش آن مشکلی نداشته است. توماس جردن قبلاً اعلام کرده بود که ضعیف بودن فرانک احتمالاً بزرگترین خطر برای چشم انداز تورم است و به رغم اینکه بازارها به دنبال کاهش دوم نرخ بهره در سال جاری هستند، منجر به افزایش شدید ارزش پول محلی می شود.

GBP/CHF الگوی معکوس طولانی‌مدت، تشکیل سر و شانه‌ها را نشان می‌دهد – اگرچه تمیزترین ساختار نیست و شامل یک شانه چپ مرکب است. پس از یافتن مقاومت در 1.1650، این جفت در جایی که در حال حاضر بالای 1.1245 معامله می شود پایین تر شد – سطح قبلی مقاومت که اکنون به عنوان حمایت عمل می کند. خرس‌ها امیدوارند که مجموعه‌ای از رویدادها به شکل زیر تحقق یابد: یک BoE ضعیف با CPI ضعیف‌تر در بریتانیا و رأی SNB به حفظ نرخ‌ها علیرغم نظر اجماع مبنی بر کاهش نرخ‌ها. چنین نتیجه ای ممکن است نقطه نوسان 1.1170 را در کانون توجه قرار دهد.

در رویداد 1.1245 در این هفته، سطوح صعودی قابل مشاهده شامل 1.1462 است.

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/boe-sterling-outlook-gbp-usd-gbp-chf-key-levels-and-scenarios-to-watch-20240617.html