GBP/USD با داده های PMI مثبت تقویت شده است

تجزیه و تحلیل GBP/USD و نمودارها

  • داده های PMI بهتر از حد انتظار، پشتوانه افزایش اخیر استرلینگ است.
  • کابل (GBP/USD) بالاترین قیمت 10 هفته ای را چاپ می کند.

برای همه داده‌ها و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

جدیدترین شاخص‌های شاخص PMI S&P Global انگلستان، اوایل امروز، هم از پیش‌بینی‌ها و هم انتظارات ماه گذشته پیشی گرفت و بخش خدمات بسیار مهم پیشرو است.

image1.png

نحوه تجارت اخبار مالی را با راهنمای رایگان ما بیاموزید

توصیه شده توسط Nick Cawley

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

به گفته تیم مور، مدیر اقتصاد در ارائه دهنده داده S&P Global Market Intelligence،

«اقتصاد بریتانیا در ماه نوامبر مجدداً جای خود را پیدا کرد، زیرا بخش خدمات با یک توالی سه ماهه کاهش مواجه شد و تولیدکنندگان شروع به گزارش کاهش شدید کمتر برنامه‌های تولید کردند. تسکین در توقف افزایش نرخ بهره و کاهش آشکار شاخص‌های تورم به حمایت از فعالیت‌های تجاری کمک می‌کند، اگرچه آخرین داده‌های نظرسنجی صرفاً نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه پایانی سال 2023 تقریباً ثابت است.

گزارش کامل اس اند پی گلوبال

در حالی که داده‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد بریتانیا نسبتاً بهتر است، اگرچه نگرانی‌هایی در مورد رشد و تورم در ماه‌های آینده وجود دارد، معامله‌گران استرلینگ دیدگاه مثبتی نسبت به انتشار آن داشتند و پوند را بالاتر بردند. GBP/USD پس از انتشار به بالاترین سطح ده هفته ای جدید رسید و این جفت در حال حاضر چهار و نیم ارقام بزرگتر از 1.2100 چاپ شده در ابتدای ماه است. بسیاری از حرکت های کابلی به دلیل ضعف دلار آمریکا بوده است، اما رالی امروز با قدرت استرلینگ هدایت می شود و ممکن است این روند ادامه یابد.

  رویکردهای تنش زای واشنگتن در شرق آسیا

از منظر فنی، GBP/USD به سمت صعود بیشتر باقی می ماند. این جفت اخیراً برای اولین بار از اوایل سپتامبر از میانگین متحرک ساده 200 روزه (sma) عبور کرد و این میانگین متحرک با تاریخ طولانی‌تر اکنون حمایتی شده است. بالاتر از 200-dsma، اصلاح فیبوناچی 50% در 1.2471 پشتیبانی بیشتری می‌افزاید. شکست خالص بالای 1.2547 باعث آسیب پذیری 38.2% فیب اصلاحی در 1.2628 می شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

نمودار قیمت روزانه GBP/USD

image2.png

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 52.97 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.13 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 2.78 درصد بیشتر از دیروز و 1.60 درصد کمتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 11.97 درصد کمتر از دیروز و 5.62 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

احساسات خرده فروشی برای اقدام قیمت به چه معناست؟
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% -8٪ -4٪
هفتگی -10% 14% 0%

نمودارها با استفاده از TradingView

نظر شما در مورد پوند انگلیس – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/british-pound-latest-gbp-usd-boosted-by-positive-pmi-data-20231123.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار