GBP/USD پیش بینی قیمت: بازیابی پوند زودگذر؟

تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ و نکات صحبت

  • ضعیف‌تر دلار و امیدواری چین موجب افزایش پوند در معاملات اولیه شد.
  • انتظارات نرخ پایانه BoE به زیر 6 درصد کاهش می یابد.
  • تثبیت پوند قبل از وخامت بیشتر؟

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی GBPUSD

پوند انگلیس پس از 7 بسته شدن منفی متوالی در برابر دلار آمریکا پس از اینکه DXY امروز با اندکی کاهش معامله شد، در حال احیای مجدد است. حرکت امروز ارتباط چندانی با عوامل خاص بریتانیا ندارد و در طول هفته ادامه خواهد داشت، زیرا ایالات متحده با انتشار چندین داده اقتصادی بالا از جمله اعلام نرخ بهره FOMC مسئولیت را بر عهده می گیرد. برنامه امروز بر روی انتشار اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده متمرکز خواهد شد که انتظار می رود برای چهارمین ماه متوالی افزایش یابد و بالاترین سطح از ژانویه 2022 باشد و در صورتی که ارقام واقعی مطابق یا بالاتر از تخمین ها باشد، کابل را در معرض نزولی قرار می دهد.

تقویم اقتصادی GBP/USD (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

از منظر بریتانیا، پیش‌بینی‌های بانک مرکزی انگلیس (BoE) نرخ بهره مجدداً قیمت‌گذاری شده‌اند که از اوج بالاتر پایین آمده است. 6% به 5.8٪ در فوریه / مارس 2024 در زمان نگارش مقاله. این امر بر پوند تاثیر منفی گذاشته و با داده های ضعیف PMI دیروز تشدید شده است. علاوه بر این، بدهی بالای دولت به کشور کمکی نکرده است، زیرا بدهی بریتانیا به طور قابل توجهی بالاتر از ایالات متحده و منطقه یورو است.

احتمالات نرخ بهره بانک انگلستان

image2.png

منبع: Refinitiv

خوش‌بینی چینی‌ها در مورد محرک‌های اضافی شاهد یک حرکت کوتاه‌مدت از دلار آمریکا بوده و در عین حال قدرت پوند را افزایش داده است، اما این ممکن است کوتاه‌مدت باشد زیرا هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

عملکرد قیمت در نمودار کابل روزانه بالا سطوح اطراف را نشان می دهد 1.2848 دستگیره پشتیبانی نوسانی با شاخص قدرت نسبی (RSI) که در نقطه میانی باقی مانده است، بنابراین در کوتاه مدت به نفع حرکت صعودی یا نزولی است. همانطور که گفته شد، عوامل بنیادی تمایل به ضعف بیشتر دارند، مگر اینکه فدرال رزرو تصمیم به حفظ/کاهش نرخ بهره یا ارائه راهنمایی های بسیار بد با 25bps افزایش (قیمت در). در صورتی که انتظارات بازار به ثمر برسند و با توجه به ترس های رکود اقتصادی، دلار آمریکا پناهگاه امنی برای سرمایه گذاران باشد، آزمایش حمایت از خط روند (سیاه) قابل قبول است.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 1.2848
  • پشتیبانی خط روند
  • 1.2680

احساس مشتری نزولی IG (GBP/USD)

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر نه کوتاه هستند و نه طولانی در GBP/USD با 50% معامله گرانی که دارای موقعیت های خرید و فروش هستند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری کوتاه‌مدت نزولی می‌رسیم.

  دلار آمریکا پس از برآورده شدن انتظارات Core PCE کاهش می یابد، USD همچنان به یک درایور نیاز دارد

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gbp-usd-price-forecast-fleeting-pound-recovery-wv-20230725.html