PMI آلمان به سمت رکود کم عمق اشاره می کند

تجزیه و تحلیل یورو

  • بخش‌های تولید و خدمات آلمان شگفت‌انگیز اندکی را به سمت صعود به ثبت رساندند
  • EUR/USD افزایش می یابد اما به سطوح مشاهده شده قبل از انتشار باز می گردد
  • تعداد کمی از کاتالیزورها در این هفته به نوسانات بالقوه کمتر اشاره می کنند زیرا بازارها در مورد چرخه کاهش نرخ 2024 گمانه زنی می کنند.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

داده‌های اولیه PMI تولید آلمان از نظر اجماع 41.2 شکست خورد و به 42.3 رسید تا نشان‌دهنده بهبود نسبی در آنچه تاکنون انقباض ثابت بوده است. بخش خدمات نیز نسبت به انتظارات عملکرد بهتری داشت و در مقابل رقم پیش بینی شده 48.5 به 48.7 رسید.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بهبود جزئی چشم انداز اقتصادی آلمان را تغییر نمی دهد، اما ممکن است نشانه ای از انقباض کمتر تولید ناخالص داخلی باشد که در سه ماهه چهارم انتظار می رود. بازگشت به رشد (خوانش های بالای 50) به عنوان یک احتمال برای قرائت انبوه، نقطه داده ترکیبی، قبل از 2H سال آینده به نظر می رسد، اما رشد همچنان ضعیف است. آلمان به طور معجزه آسایی از رکود فنی در سال 2023 اجتناب کرد، زیرا چاپ سه ماهه قبلی تولید ناخالص داخلی نشان داد که رشد تولید ناخالص داخلی راکد و گاهی منفی است.

واکنش فوری بازار

نمودار 5 دقیقه ای EUR/USD نشان داد که بلافاصله پس از انتشار یک حرکت بالاتر را نشان می دهد، اما از آن زمان به سطوح مشاهده شده در لحظات قبل از چاپ بازگشته است.

نمودار 5 دقیقه ای EUR/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

EUR/USD از یک دوره افزایش قیمت لذت برده است زیرا USD مقداری بخار می کند. در معاملات بالای 200 SMA، به نظر می‌رسد این جفت مقاومت در سطح 1.0929 (سطح بررسی بلندمدت) پیدا کرده است و اگر یورو نتواند بر اساس حرکت صعودی رشد کند، ممکن است 1.0831 را آزمایش کند. تقویم اقتصادی این هفته نسبتاً سبک است، به این معنی که به نظر می رسد کاتالیزور کمی به غیر از دقایق FOMC در روز چهارشنبه و سخنرانان بانک مرکزی در دو سوی اقیانوس اطلس وجود داشته باشد.

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله EUR/USD

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/eur-usd-price-update-eur-usd-price-update-german-pmi-points-towards-shallow-downturngerman-pmi-points-towards-shallow-downturn-20231123.html