Rand توسط Loadshedding Reprieve تامین مالی شده است

تجزیه و تحلیل رند و نکات صحبت

  • خوش بینی ESKOM به رند رونق می دهد!
  • ISM ایالات متحده PMI غیر تولیدی و تولید ناخالص داخلی SA برای هدایت نوسانات کوتاه مدت.
  • R19.00/$ در حال ظهور است؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی USD/ZAR

راند آفریقای جنوبی پس از اینکه قرائت PMI چینی Caixin (کامپوزیت و خدمات) افزایش یافت و مقداری حمایت از ZAR ایجاد کرد، وارد هفته معاملاتی شد. همانطور که گفته شد، اعداد PMI آفریقای جنوبی (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) به پایین ترین سطح از ژوئیه 2021 رسیده است که نشان دهنده کند شدن اقتصاد محلی است. خوشبختانه برای رند، افزایش ظرفیت تولید در ESKOM و خرابی‌های کمتر گزارش‌شده، احساسات را در کوتاه‌مدت بهبود بخشیده است. علاوه بر این، بخشی از قدرت رند احتمالاً به دلیل کسب سود است زیرا این جفت برای مدتی در محدوده خرید بیش از حد در سطوح شدید بوده است.

انتشار بسیار مورد انتظار از طریق گزارش فردای تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی خواهد بود که می تواند نشان دهد که اقتصاد در رکود فنی است اگر رقم QoQ در زیر آمده باشد. 0% پس از آمار Q4 2022 = -1.3٪. اگر چنین باشد، رند احتمالاً بسیاری از دستاوردهای اخیر خود را پس خواهد داد.

از دیدگاه ایالات متحده، ناتوانی گزارش اخیر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در تحت تاثیر قرار دادن انتظارات بازار در مورد تصمیمات آتی نرخ بهره فدرال رزرو، جذابیت تجارت حمل و نقل بین راند و دلار آمریکا را افزایش داده است. بعداً امروز، PMI خدمات ISM ایالات متحده مورد توجه قرار خواهد گرفت و پیش بینی می شود بالاتر باشد و با توجه به اینکه ایالات متحده عمدتاً یک اقتصاد مبتنی بر خدمات است، می تواند دلار را تقویت کند.

تقویم اقتصادی USD/ZAR (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه USD/ZAR

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه USD/ZAR در حال انجام آزمایش در نقطه عطف کلیدی است 19.3453 دستگیره پشتیبانی، اخیراً به زیر خط روند کوتاه مدت (خط مشکی چین) رسیده است. یک تاییدیه زیر این 19.3453 سطح می تواند جرقه حرکت به سمت 19.0000 منطقه روانی – احتمالاً ناشی از عدم موفقیت ISM و یا SA GDP با اجتناب از رکود فنی.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-zar-price-forecast-rand-funded-by-loadshedding-reprieve-wv-20230605.html