Rand Unmoved توسط SARB Pause

نکات و تجزیه و تحلیل رند

  • SARB از آخرین افزایش خود در می 2023، نرخ ها را در 8.25٪ نگه داشته است.
  • حجم معاملات پایین امروز احتمالاً در طول جلسه معاملاتی باقی مانده ادامه خواهد داشت.
  • USD/ZAR حول مقاومت کلیدی حرکت می کند.

مبانی کلان اقتصادی تقریباً همه بازارهای اقتصاد جهانی را از طریق رشد، تورم و اشتغال – اکنون راهنمای رایگان را دریافت کنید!

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیشینه اساسی USD/ZAR

راند آفریقای جنوبی امروز به دلیل روز شکرگزاری بدون هیچ گونه دخالت ایالات متحده در کانون توجه قرار داشت. امروز همه چشم‌ها به بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) معطوف شد و لستجا کگانیاگو، فرماندار این کشور اعلام کرد که کمیته نرخ‌های بهره را متوقف خواهد کرد (تقویم اقتصادی زیر را ببینید). برخی از نظرات کلیدی آقای کگانیاگو به چشم انداز رشد متوسط ​​و عدم اطمینان طولانی مدت مرتبط بود. علاوه بر آن، اقتصاد آفریقای جنوبی نسبت به شوک های خارجی حساس باقی می ماند و خود را با احساسات ریسک روشن/خاموش از دیدگاه جهانی هماهنگ می کند.

تقویم اقتصادی USD/ZAR (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

نگرانی های تورمی به عنوان هدف اصلی SARB برای رسیدن به منطقه میانی باند هدف خود ادامه دارد. 3٪ – 6٪. در نظر گرفتن ضربان تورم دیروز برای فشار آوردن به MPC یا هر یک از اعضای آن برای انتخاب افزایش نرخ بهره کافی نبود. واضح است که SARB چاپ تورم را یکبار مصرف کرده است زیرا یک نقطه داده روندی ایجاد نمی کند. غذا، سوخت و برق سهم عمده‌ای در افزایش این سطح تورم داشته‌اند، اما با کاهش پیش‌بینی‌های کاهش بار، ظرفیت بیشتر می‌تواند به رشد اقتصادی و کاهش تورم کمک کند.

  طلا (XAU/USD) و نقره (XAG/USD) همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهند زیرا خریداران مسئولیت را بر عهده می‌گیرند

چالش اخیر برای اقتصاد آفریقای جنوبی ناشی از عقب ماندگی در بنادر سراسر کشور است و ممکن است در کنار ZAR برای این کشور منفی باشد. به طور خلاصه، گفته شد که سطح نرخ فعلی به اندازه کافی محدود کننده است تا تورم را در آینده کاهش دهد. این مسیر احتمالاً تحت تأثیر سایر بانک‌های مرکزی بزرگ مانند فدرال رزرو است که رویکرد «صبر کن و ببین» (وابستگی به داده‌ها) را در پیش گرفته‌اند. افزایش نرخ بهره در آینده نیز نادیده گرفته نشد و تورم بالاتر در صورت لزوم می‌تواند منجر به سیاست‌های پولی بیشتر شود.

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه USD/ZAR

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، TradingView

نمودار روزانه USD/ZAR بالا، حداقل تغییر را پس از SARB نشان می دهد، زیرا میانگین متحرک 50 روزه (زرد) را آزمایش می کند. آیا باید نزدیک دیگری را بالاتر از این سطح ببینیم 19.0000 سطح روانشناختی ممکن است در نظر گرفته شود. با بسته شدن بازارهای ایالات متحده، حجم پایین ممکن است به فقدان نوسانات کمک کند زیرا تورم ایالات متحده در هفته آینده مورد توجه قرار می گیرد.

سطوح مقاومت:

  • 19.0000
  • MA 50 روزه (زرد)
  • 18.7759

سطوح پشتیبانی:

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

  رسانه‌های چین: الزام آزمایش‌ کرونا برای مسافران چینی «تبعیض‌آمیز» استمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-zar-breaking-news-rand-unmoved-by-sarb-pause-wv-20231123.html