USD به دنبال جبران زیان است

تحلیل فنی دلار آمریکا (DXY، AUD/USD، USD/JPY)

  • داده‌های اقتصادی تاثیرگذار هفته آینده کاهش می‌یابد و فضایی را برای دلار فراهم می‌کند تا آرامش خود را بازیابد
  • AUD/USD پس از تلاش برای شکست صعودی کاهش می یابد
  • USD/JPY بالاتر می رود و مقامات ژاپنی را بار دیگر آزمایش می کند
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

داده‌های اقتصادی «تأثیر بالا» یک گام به عقب برمی‌دارد و فضایی را برای دلار فراهم می‌کند تا آرام شود.

دلار به ویژه پس از CPI ایالات متحده فروخته شد، اما تلاش کرده است این ضررها را جبران کند. بازارها از چاپ سرفصل پایین‌تر و CPI اصلی با خنک‌کردن معیارهای ماهانه استقبال کردند. به این ترتیب، تمرکز بر کاهش نرخ بهره برای فدرال رزرو بازگشته است، اگرچه اطمینان بیشتر مبنی بر کاهش تورم به سمت هدف 2 درصدی هنوز در رده های فدرال رزرو مورد نیاز است. بازارها در حال حاضر قیمت دو کاهش 25 امتیازی را در پایان سال دارند، به نظر می رسد که ماه های سپتامبر و دسامبر جلساتی هستند که باید به آنها توجه کرد، اما در صورتی که داده های دریافتی به طور قابل توجهی از اجماع منحرف شود، انتظارات بازار می تواند به سرعت تغییر کند.

دلار آمریکا تا حدی ضررهای خود را کاهش داد

معیار کلی عملکرد دلار، سبد دلار آمریکا (DXY)، تا حدی از کاهش اخیر بهبود یافته است، و حمایتی را در اطراف تقاطع میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) و 38.2 درصد اصلاح فیبوناچی در اواخر سال 2023 پیدا کرده است. فروردین ماه سال جاری به پایان می رسد.

  قیمت طلا در برابر منطقه مقاومت کلیدی، USD/JPY در حال حاضر زیر 200 روز SMA گیر کرده است

DXY اکنون با مقاومت فوری در 50 SMA و 61.8% اصلاح فیب در نزول سال 2023 مواجه است. هفته آینده شاهد کاهش سرعت در تقویم اقتصادی خواهیم بود و دقیقه FOMC بخش اصلی اطلاعات جدید است. هفته‌های آرام‌تر منجر به کاهش نوسانات می‌شود، به این معنی که بازار FX ممکن است به دنبال ارزهای پربازده مانند دلار بازگردد. یکی از خطرات برای چشم انداز این است که تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو برای هفته آینده در کنار سخنرانی جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، صف کشیده اند.

شاخص دلار آمریکا (DXY)

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز سه ماهه دوم دلار آمریکا را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد، دریافت کنید:

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

AUD/USD پس از تلاش برای شکست صعودی کاهش می یابد

دلار استرالیا پس از CPI تلاش کرد تا روند صعودی داشته باشد، اما حرکت در حال حاضر متزلزل به نظر می رسد. رویکرد محتاطانه برای تجزیه و تحلیل شکست ها این است که به دنبال آزمایش مجدد مقاومت قبلی باشید که اکنون پشتیبانی می شود. سطح مورد نظر 0.6644 (خط نقطه چین آبی) است. گاوهای AUD به دنبال یک جهش هستند، و به دنبال آن حرکت بهبود یافته برای حفظ سوگیری صعودی سازنده خواهد بود. شکستن و بسته شدن به زیر 0.6644 باید باعث تجدید نظر در مورد سوگیری صعودی در کوتاه مدت با سطح بعدی حمایت در 0.6580 شود.

  ین ژاپن به پایین ترین حد چند دهه اخیر، USD/JPY گزارش PCE ایالات متحده کاهش یافت

AUD/دلار آمریکا نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

USD/JPY لبه های بالاتری دارد، یک بار دیگر مقامات ژاپنی را آزمایش می کند

USD/JPY قبل از تست SMA 50 بالاتر رفت و اکنون به راحتی بالای 155.00 معامله می شود. قبلاً تصور می شد که سطح 155.00 خطی در شن و ماسه است که پاسخ مستقیم مقامات ژاپنی را به خود جلب می کند که اینطور نبود. شرایط ناپایدار در پیشروی تا نقطه 160.00 نی نهایی را ثابت کرد که شترها را شکست.

حرکت صعودی اخیر ادامه می‌یابد در حالی که تجارت حمل‌ونقل همچنان برای معامله‌گران FX جذاب است و احتمالاً تا زمانی که اختلاف نرخ بهره بین دو کشور به شکلی مهم کاهش پیدا نکند، ادامه خواهد یافت. جفت‌های ین مملو از ریسک هستند و تکنیک‌های مدیریت ریسک محتاطانه باید بر این اساس اعمال شوند. سطح بعدی مقاومت در نوسان اخیر 156.78 با حمایت فوری در 155.00 ظاهر می شود.

نمودار روزانه USD/JPY

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نکات و نکات مبادله USD/JPY را بیاموزید – یک جفت مهم برای تجارت بین المللی و یک تسهیل کننده معروف تجارت حمل و نقل

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-technical-analysis-usd-looks-to-recover-losses-20240517.html