USD/JPY بازی با 140.00 در بازده حمایتی ایالات متحده

قیمت، نمودار و تحلیل ین ژاپن

  • بانک مرکزی ژاپن (BoJ) به “تسهیل پولی در مقیاس بزرگ” ادامه خواهد داد.
  • USD/JPY 140 در معرض تهدید است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

رئیس جدید بانک ژاپن، کازوئو اوئدا، اخیراً گفت که بانک مرکزی به تسهیلات پولی در مقیاس بزرگ – کنترل منحنی بازده – ادامه می‌دهد تا زمانی که هدف ثبات قیمت 2 درصد «به شیوه‌ای پایدار و باثبات» محقق شود. آقای اوئدا گفت: بانک مرکزی وقت خود را صرف “تصمیم گیری در مورد تعدیل تسهیلات پولی” می کند، زیرا “هزینه جلوگیری از تحولات نوپای دستیابی به هدف ثبات قیمت 2 درصدی که در نهایت در چشم است، با ایجاد تغییرات عجولانه در سیاست ها خواهد بود.” به احتمال زیاد بسیار بالا است. این تداوم سیاست پولی بسیار سازگارانه بانک مرکزی باعث تضعیف بیشتر ین ژاپن در برابر طیفی از ارزهای G7 شده است. EUR/JPY به سطوحی نزدیک می شود که آخرین بار در سپتامبر 2008 مشاهده شده بود، در حالی که GBP/JPY اخیراً به سطوحی که آخرین بار در فوریه 2016 مشاهده شده بود، رسیده است.

بانک ژاپن (BoJ) – مداخله در بازار ارز

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

یکی از فعال‌ترین جفت‌های ین، USD/JPY، در حال افزایش است و دیروز به بالاترین سطح چند ماهه خود رسید که تا حدی به دلیل تقویت مداوم دلار آمریکا کمک کرد. پس از ماه‌ها کاهش نرخ بهره در ایالات متحده در اواخر سال جاری، بازارها اکنون شروع به افزایش ۲۵ واحد پایه دیگر در شروع سه ماهه سوم کرده‌اند، زیرا فدرال رزرو همچنان به کاهش اشتیاق کاهش نرخ بهره ادامه می‌دهد. اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به تضعیف خود ادامه می دهد و بازدهی را در سراسر منحنی به بالاترین حد چند هفته ای سوق می دهد، در حالی که اسکناس های دولت ایالات متحده بسیار کوتاه به سطوح بازدهی رسیده اند که آخرین بار در دهه ها پیش مشاهده شده بود.

  FTSE 100، CAC 40 و Russell 2000 تحت فشار باقی می مانند پس از چاپ تورم بالاتر ایالات متحده

نمودار روزانه تصویر مثبتی را نشان می دهد که جفت به بالای هر سه میانگین متحرک ساده برگشته است، با قدرت بلندمدت که با شکست بالای 200 dma در هفته گذشته تأیید شده است. شکست تایید شده بالای نوسان 137.91 در آغاز این هفته رخ داد که منجر به لمس کوتاه 140 دیروز و امروز شد. انتشار Core PCE امروز ایالات متحده ممکن است به USD/JPY افزایشی تازه بدهد تا قبل از آخر هفته طولانی دوباره به سطح 140 برسد.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY – 26 مه 2023

image1.png
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه -7٪ 2% -1٪
هفتگی 4% 1% 2%

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 29.23 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 2.42 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 0.29 درصد بیشتر از دیروز و 8.11 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 2.82 درصد بیشتر از دیروز و 1.76 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری USD/JPY بیشتر شد

نمودار از طریق TradingView

نظر شما در مورد ین ژاپن – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/japanese-yen-jpy-latest-usd-jpy-toying-with-140-00-on-supportive-us-yields-20230526.html