USD/JPY تست بالاترین چند هفته ای، آیا BoJ تا پایان ژوئیه صبر می کند؟

USD/JPY تست بالاترین چند هفته ای، آیا BoJ تا پایان ژوئیه صبر می کند؟

ین ژاپن قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • ممکن است صحبت های رسمی دیگر برای تقویت ین ژاپن کافی نباشد
  • بازده 10 ساله JGB اکنون به زیر 1.00٪ بازگشته است

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله USD/JPY

صحبت های یک شبه مقامات ژاپنی نتوانست ین ژاپن را با شناور بودن USD/JPY به بالاترین حدی که آخرین بار در اواخر آوریل مشاهده شده بود، حفظ کند. رئیس بانک مرکزی ژاپن، کازوئو اوئدا، تاکید کرد که به سطوح FX و تاثیر آن بر قیمت‌های واردات نگاه می‌کند، در حالی که فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن گفت که هدایت سیاست‌ها به صورت انعطاف‌پذیر برای پایان دادن به تورم و ارتقای رشد مهم است. در حالی که هر دو مقام نظرات مربوط به بازار را بیان کردند، ین ژاپن همچنان به پایین آمدن خود ادامه داد و سطوحی را آزمایش کرد که شاهد مداخله FX بودیم. بانک مرکزی ژاپن هفته گذشته اعلام کرد که برنامه خرید اوراق قرضه خود را کاهش خواهد داد اما تا نشست بعدی BoJ در 31 ژوئیه تا چه اندازه اعلام نخواهد کرد. مگر اینکه دلار آمریکا به شدت پایین بیاید، BoJ احتمالا باید برای حمایت از ین مداخله کند زیرا مداخله کلامی دیگر کارساز نیست.

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای اقتصادی جهانی که در حال حرکت در بازار هستند، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (JGB) از ابتدای سال 2024 تا بازگشت شدید در پایان ماه می افزایش یافته است. با توجه به اینکه بازارها اکنون شروع به این سوال می کنند که چه زمانی مقامات سیاست های پولی را سخت تر می کنند، حداقل در کوتاه مدت، بازدهی شاخص JGB 10 ساله برای حرکت قابل ملاحظه ای بالاتر تلاش خواهد کرد.

  FTSE 100, Dax and Nasdaq 100 Move Cautiously Higher​​​​

بازده 10 ساله اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGB).

image1.png

نمودار روزانه USD/JPY علیرغم اینکه CCI در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد، مثبت به نظر می رسد. این جفت در حال حاضر بالاتر از هر سه میانگین متحرک ساده است و قرار است بالاترین قیمت چند هفته‌ای را چاپ کند. بالاتر از منطقه 158، مقاومت کمی قبل از اوج چند دهه اخیر در 160.215 وجود دارد.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

image2.png

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 25.87 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 2.87 به 1 است. نت-شورت معامله گران 5.87 درصد بیشتر از دیروز و 2.52 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های USD/JPY ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. با این حال، معامله‌گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته، کوتاه‌تر هستند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که روند فعلی قیمت USD/JPY ممکن است به زودی کاهش یابد، علیرغم اینکه معامله گران به طور خالص کوتاه می مانند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% 9% 9%
هفتگی -4٪ 6% 3%

نظر شما در مورد ین ژاپن – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.منبع: https://www.dailyfx.com/news/usd-jpy-testing-multi-week-highs-will-the-boj-wait-until-the-end-of-july-20240617.html