USD/JPY در آستانه تصمیم فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن افت کرد

چشم انداز USD/JPY

  • USD/JPY روز دوشنبه در آستانه دو رویداد مهم در اواخر هفته تضعیف می شود: منافع فدرال رزرو تصمیم نرخ روز چهارشنبه و اعلام سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه
  • انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش دهد و به 5.25٪ -5.50٪ برساند.
  • در همین حال، BoJ تنظیمات سیاست خود را بدون تغییر نگه می‌دارد، اگرچه برخی معامله‌گران حدس می‌زنند که این موسسه می‌تواند برنامه کنترل منحنی بازده خود را تغییر دهد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: چشم انداز یورو – مسیر EUR/USD و EUR/GBP مرتبط با چشم انداز سیاست بانک مرکزی فدرال و بانک مرکزی اروپا

USD/JPY (دلار آمریکا – ین ژاپن) در روز دوشنبه کاهش یافت، که تحت تاثیر احساسات محتاطانه و اندکی ضعیف تر بازده خزانه داری ایالات متحده پیش از دو رویداد مهم متحرک بازار در اواخر هفته: تصمیم فدرال ریورس در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه و اعلام سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه، کاهش یافت.

با تمرکز اول بر فدرال رزرو، بانک تحت رهبری جروم پاول شاهد افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره است که محدوده هدف را به 5.25%-5.50% رسانده است، بالاترین سطح از سال 2001. سرمایه گذاران قبلاً این حرکت را تخفیف داده اند، بنابراین تمرکز مستقیماً بر روی راهنمایی های آینده متمرکز خواهد شد.

اگرچه گزارش نرم‌تر از پیش‌بینی‌شده تورم ژوئن ایالات متحده، موضع کمتر تهاجمی‌تری را مطرح می‌کند، اما FOMC ممکن است به سمت یک لحن جنگ‌طلبانه متمایل شود تا گزینه‌های خود را باز نگه دارد، در صورتی که فشار قیمت‌ها در اواخر سال مجدداً شتاب گرفت و سخت‌تر شدن بیشتر ضروری شد.

  عناوین روزنامه‌های مطرح جهان؛ رایزنی وزیرخارجه امارات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

اگر پاول در برابر فشارهای خارجی برای پذیرش یک موضع کذایی مقاومت کند و نشان دهد که برای بازگرداندن ثبات قیمت به کار بیشتری نیاز است، معامله‌گران احتمالاً نرخ پایانه بانک مرکزی را اندکی افزایش می‌دهند و بازده خزانه‌داری را بالاتر می‌برند. این سناریو می تواند USD/JPY را افزایش دهد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله USD/JPY

مربوط: پیش‌بینی قیمت طلا و نقره – XAU/USD و XAG/USD با ناپدید شدن سود نامشخص باقی می‌مانند

با عطف به بانک ژاپن، انتظار اجماع این است که این موسسه تنظیمات سیاست خود را بدون تغییر نگه دارد، اگرچه برخی از معامله گران حدس می زنند که در مواجهه با افزایش تورم، نوعی تعدیل در برنامه کنترل منحنی بازده (YCC) وجود خواهد داشت.

هر گونه تغییر در YCC به عنوان شروع چرخه عادی سازی سیاست ها تلقی می شود، صرف نظر از اینکه بانک مرکزی آن را چگونه توصیف می کند و زمینه مثبتی را برای ین ژاپن ایجاد می کند تا در روزها و هفته های آینده در برابر همتایان اصلی خود افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر BoJ به موقعیت فوق‌العاده انطباق‌آمیز خود پایبند باشد و از شرکت در هرگونه بحث اولیه برای تغییر چشم‌انداز خودداری کند، ین می‌تواند در فضای FX ضربه بخورد و به USD/JPY اجازه دهد در کوتاه‌مدت بالاتر رود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 9% -2٪ 1%
هفتگی -26٪ 14% -5٪

نمودار فنی USD/JPY

نموداری از توضیحات بازار سهام به طور خودکار ایجاد شد

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

سطوح فنی کلیدی برای تماشا

پشتیبانی 1: 141.00-1.39.70

پشتیبانی 2: 138.30، 38.2% اصلاح فیب در رالی ژانویه/ ژوئن

مقاومت 1: 142.50

مقاومت 2: 145.12منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-japanese-yen-forecast-usd-jpy-fumbles-ahead-of-fed-and-bank-of-japan-decision-20230724.html