USD/JPY ممکن است برای یافتن پذیرش زیر 142.00 تلاش کند

قیمت USD/JPY، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

بیشترین خوانده شده: تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده با کاهش شاخص دلار، طلا افزایش یافت

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله USD/JPY

پیشینه اساسی USD/JPY

USDJPY امروز فروش خود را از سر گرفت که بخشی از آن با تجدید نظر نزولی در تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده کمک کرد. همانطور که صحبت می کنیم USDJPY در حال آزمایش منطقه حمایتی 142.00 با شکست زیر است که پتانسیل نزولی بیشتر را در آستانه پایان سال باز می کند.

رقم نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم امروز به سمت پایین بازنگری شد که نشان دهنده کندی در هزینه های مصرف کننده بود. سایر داده‌های ایالات متحده امروز نیز برآوردهای خود را با نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا نشان نمی‌دهند که شرایط تجاری با چاپ 10.5- بدتر شده است که بسیار بالاتر از رقم پیش‌بینی شده 3- است. نکته مثبت این است که بازار کار با افزایش 205 هزار ادعای اولیه بیکاری نسبت به برآوردهای 215 هزار نفری، انعطاف پذیر است.

image1.png

منبع: دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده

BoJ واقعاً در این هفته تعدادی را انجام داد و تعهد خود را به سیاست پولی آسان فعلی تکرار کرد. همانطور که اوضاع پیش می‌رود و حتی با ضعف دلار آمریکا، من نزولی محدودی را برای USDJPY می‌بینم تا زمانی که نظرات دقیق‌تری در مورد تغییر سیاست دریافت کنیم. تورم ژاپن در این هفته نیز نشانه‌ای از چسبندگی را نشان داد که به BoJ کمکی نمی‌کند، زیرا آنها به دنبال افزایش دستمزدها برای پیشی گرفتن از تورم هستند. این عامل کلیدی در تعیین زمانی است که BoJ ممکن است آماده باشد تا در نهایت تغییر مورد انتظار در سیاست پولی را اعمال کند.

رویدادهای مخاطره آمیز پیش رو

با نزدیک شدن به پایان سال، تقویم اقتصادی در حال کاهش است، اما ما فردا داده های PCE ایالات متحده را داریم که می تواند تأثیر زیادی بر انتظارات کاهش نرخ داشته باشد. کاهش قابل توجه ممکن است منجر به افزایش قیمت سهامداران در بازار حتی بیشتر از آنچه که قبلاً داشته‌اند، شود و این امر باعث کاهش شاخص دلار می‌شود. انتظار می‌رود شاخص قیمت اصلی PCE سالانه به 3.3 درصد برسد.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

اقدام قیمت و تنظیمات بالقوه

USDJPY

USDJPY از منظر فنی در تلاش است تا قبل از توجه به دسته روانشناختی 140.00 به زیر ناحیه حمایت 142.00 برسد. شخصاً، من فکر می کنم که نزولی محدود خواهد بود، به ویژه به دنبال تورم چسبنده ژاپن و نظرات اخیر BoJ. با این حال، داده های PCE ایالات متحده در فردا می تواند به ارائه کاتالیزوری برای حرکت پایین تر کمک کند.

از طرف دیگر، یک فشار بالاتر در اینجا با اولین ناحیه مقاومت قابل توجه خود در اطراف علامت 144.00 روبرو می شود، قبل از اینکه سطح روانی 145.00 مورد توجه قرار گیرد.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

USD/JPY نمودار روزانه

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

احساس مشتری IG

نگاهی گذرا به داده‌های احساسات مشتری IG که نشان می‌دهد معامله‌گران خرده‌فروش 64 درصد خالص کوتاه‌تر از USDJPY هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX اتخاذ شده است، آیا USDJPY قرار است به سمت دستگیره 145.00 افزایش یابد؟

  قیمت نفت خام به دلیل نگرانی های تقاضا و درگیری های داخلی اوپک پلاس

برای نکات و ترفندهای مربوط به استفاده از داده های احساسات مشتری، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% -5٪ -1٪
هفتگی -8٪ 13% 4%

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/usd-jpy-price-forecast-usd-jpy-may-struggle-to-find-aceeptance-below-the-142-00-mark-20231221.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار