USD/JPY چشم 160 مارک در میان کاهش ارزش ین ثابت

تجزیه و تحلیل ین ژاپن (AUD/JPY، USD/JPY).

  • ین ژاپن همچنان به نزول خود ادامه می دهد، اما با نوسان کمتری نسبت به قبل
  • دلار استرالیا از نزول ین نهایت استفاده را می برد، USD/JPY بالاتر می رود
  • بازده اوراق قرضه ژاپنی هیچ لطفی برای ین ایجاد نمی کند
  • افزایش تورم ژاپن در ساعات اولیه صبح جمعه

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

ین ژاپن به آرامی کاهش یافته است و اکنون به سطوحی نزدیک می شود که لحظاتی قبل از مداخله مقامات ژاپنی در بازار FX برای تقویت ین در ماه آوریل حاکم بود. نمودار زیر یک شاخص ین هم وزن است که کاهش مداوم تلاش 62 میلیارد دلاری مداخله را نشان می دهد.

شاخص ین ژاپن (وزن برابر AUD/JPY، دلار آمریکا/JPY، GBP/JPY و EUR/JPY)

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

دلار استرالیا از اسلاید ین استفاده می کند

دلار استرالیا پس از آن که RBA اشاره کرد که آنها در مورد امکان افزایش بیشتر نرخ بهره در زمانی که اعضا در اوایل ژوئن گرد هم آمدند، بحث کردند، افزایش یافت. تورم سرسخت در استرالیا و عدم انتظار واقعی برای کاهش نرخ در سال جاری، ارز را تقویت کرده است.

AUD/JPY 105.40 را کاهش داد و بالاترین سطح قبل از مداخله 104.95 را فرا گرفت. با توجه به اینکه انتظار نمی رود بانک ژاپن (BoJ) تا سپتامبر به طور بالقوه افزایش یابد، احتمالاً ین در برابر استرالیا قوی تر به تضعیف ادامه خواهد داد.

نمودار هفتگی AUD/JPY در حالی که جفت مقاومت قبلی را پاک می کند

  تجزیه و تحلیل و تنظیمات ین ژاپن: USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

اوراق قرضه ژاپنی هیچ حمایتی از ین نمی کند

بازده اوراق قرضه ژاپن پس از معامله راحت و بالاتر از نشانگر 1 درصد کاهش یافته است، اگرچه اخیراً بازدهی مجدداً افزایش یافته است. تا زمانی که اختلاف نرخ بهره بین ایالات متحده و ژاپن به همان اندازه که هست (بیش از 5 درصد) باقی بماند، ین همیشه به سمت بالا حرکت می کند.

بازده اوراق قرضه دولت ژاپن 10 سال

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

USD/JPY به صعود بی سر و صدا ادامه می دهد

USD/JPY اکنون روی نشانگر 160 تنظیم شده است و از زمانی که این جفت ارز به 151.90 رسیده است، افزایش یافته است. RSI در نمودار هفتگی به محدوده خرید بیش از حد نزدیک می شود، اما مقامات ژاپنی احتمالاً دوره نوسانات نسبتاً کمتر را به عنوان دلیلی برای ماندن در دست خود در حال حاضر مشاهده خواهند کرد.

ین ضعیف موجی از گردشگران را برانگیخته است زیرا تعداد مسافران برای سومین ماه از مرز 3 میلیون نفر عبور کرده است. با این حال، ین ضعیف تر از توجه مقام ارشد ارزی کشور، ماساتو کاندا، دور نمانده است. به گفته جیجی، این مقام مسئول اعلام کرد محدودیتی در منابع موجود برای مداخلات ارزی وجود ندارد.

نمودار هفتگی USD/JPY

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -11٪ 4% 1%
هفتگی 9% 14% 13%

بخش بعدی داده‌های اقتصادی بالاتر از طریق تورم ژاپن در ساعات اولیه روز جمعه ظاهر می‌شود. بانک ژاپن نیاز به متقاعد کردن بیشتری دارد که CPI و دستمزدها همچنان به نشان دادن یک رابطه مفید یا حداقل تا حدی ادامه می دهند که افزایش مجدد نرخ را ایجاب می کند.

image5.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/usd-jpy-eyes-160-mark-amid-steady-yen-depreciation-20240620.html