WTI در حالی که شایعات اوپک پلاس در حال چرخش است با موانع فنی روبرو می شود

پیش بینی قیمت نفت:

  • روغن همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد زیرا مشارکت کنندگان بازار به کاهش بیشتر اوپک پلاس چشم دوخته اند.
  • شایعات حاکی از آن است که هنوز در مورد سهمیه 2024 در اوپک پلاس اختلاف نظر وجود دارد.
  • WTI با موانع فنی روبرو می شود در حالی که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر طولانی در WTI هستند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

بیشترین خوانده شده: اوپک چیست و نقش آن در بازارهای جهانی چیست؟

قیمت نفت برای دومین روز متوالی افزایش یافت و در زمان نگارش این مقاله حدود 1.5 درصد افزایش یافت. بسیاری از خوش‌بینی‌ها از این ایده ناشی می‌شود که اوپک پلاس در نشست مجازی فردا کاهش بیشتری را اعلام خواهد کرد، علی‌رغم شایعاتی مبنی بر اینکه تا رسیدن به توافق فاصله زیادی دارد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نشست اوپک پلاس برای تسلط

نشست اوپک پلاس که به فردا 30 نوامبر به تعویق افتاد و به صورت مجازی برگزار می شود، همچنان اصلی ترین نقطه گفت و گو در رابطه با قیمت نفت است. در اکثر هفته‌ها به دلیل شایعات پیرامون اختلاف نظر بین کشورها در مورد سهمیه‌های عرضه و تولید، بارها و بارها برگشت و برگشت وجود داشته است.

اختلافات بین کشورهای آفریقایی مانند آنگولا و نیجریه با عربستان سعودی سنگین وزن اوپک در اوایل هفته در تیتر خبرها بود، اما بر اساس رشد دو روزه اخیر، به نظر می رسد فعالان بازار معتقدند توافق حاصل خواهد شد. طبق یادداشتی از بارکلیز، آنها معتقد نیستند که سطوح هدف جدید برای تولیدکنندگان آفریقایی تهدیدی برای اوپک پلاس باشد.

  چشم انداز FTSE 100، DAX 40 و S&P 500 به دلیل اینکه فدرال رزرو دیگر در نشست ژوئن خود نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

برای ارائه تصویری دقیق از وضعیت وضعیت، حدود 3 ساعت پیش منابع ادعا کردند که توافقی حاصل نشده است و احتمال تاخیر بیشتر در جلسه مجازی وجود دارد. دو ساعت پس از این اتفاق و وال استریت ژورنال مطلبی را به نقل از منابعی منتشر کرد که ادعا می‌کنند اوپک پلاس در حال بررسی کاهش جدید تولید نفت به میزان 1 میلیون بشکه در روز است و عربستان سعودی از این ایده حمایت می‌کند در حالی که ظاهرا امارات مخالف آن است.

همانطور که قبلا ذکر کردم، با توجه به چشم انداز اقتصادی جهانی و درگیری ها در خاورمیانه و روسیه/اوکراین، این اختلاف نظرها بسیار عجیب است. من از اینکه چرا تولیدکنندگان در مورد کاهش بحث می‌کنند در حالی که مازاد عرضه شاهد کاهش قیمت نفت و در نتیجه کاهش حاشیه سود است، نمی‌دانم. بنابراین، فروش و تولید بیشتر لزوماً منجر به افزایش سود و در نتیجه شگفتی من نخواهد شد. نگاهی به تصویر بزرگتر و نشست فردا (در صورتی که برگزار شود) می تواند با نزدیک شدن به سال 2024 یک جلسه عظیم برای قیمت نفت و تولیدکنندگان باشد.

نگرانی دیگری که به فعالان بازار کمک کرده است نگران اختلالات عرضه از قزاقستان در پی طوفان بزرگ در منطقه دریای سیاه باشند. نگرانی این است که ممکن است صادرات از روسیه و قزاقستان مختل شود که می تواند تا 2 میلیون بشکه در روز را تحت تأثیر قرار دهد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

با نگاه به آینده

بیشتر توجه به تحولات در نشست اوپک پلاس معطوف خواهد شد، اما ما همچنین فدرال رزرو ایالات متحده را ترجیح می دهیم که سنج تورم را در این هفته ارائه کند. ما همچنین تعداد زیادی از بلندگوهای فدرال رزرو داریم که می توانند یک لایه نوسان اضافی به دلار آمریکا اضافه کنند

  سئو چیست؟ سئو سایت به زبان ساده 1402 دی ام روم

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی به نظر می رسد WTI به پایین ترین سطح خود رسیده است، زیرا به دنبال تغییر در ساختار است. WTI در حال حاضر نزولی باقی می ماند و شمع روزانه بسته می شود بالای 78.55 دلار که برای تغییر در ساختار لازم است و گاوها کنترل را به دست می گیرند.

قبل از اینکه WTI قبلاً یک بار شکست خورده بودیم، اگر بخواهیم شاهد تغییر در ساختار و احتمالاً آزمایش مجدد علامت روانشناختی کلیدی 80 دلار در هر بشکه باشیم، ابتدا باید با MA 200 روزه که در مرز 78.06 دلار قرار دارد، مبارزه کند.

نفت خام WTI نمودار روزانه – 29 نوامبر 2023

منبع: TradingView

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

احساس مشتری IG

داده های IG Client Sentiment به ما می گوید که 82٪ از معامله گران در حال حاضر دارای موقعیت های LONG هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX نسبت به احساسات مشتری اتخاذ شده است، آیا این بدان معناست که ما قرار است دوباره به پایین‌ترین قیمت‌های اخیر نگاه کنیم؟

برای نگاهی عمیق تر به احساسات WTI/Oil Price و نحوه استفاده از آن، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% -12% -3٪
هفتگی -5٪ 13% -3٪

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/oil-price-forecast-wti-faces-technical-hurdles-as-opec-rumors-swirl-20231129.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار